Zdrowie - Kobieta

Chcesz zgubić zbędne centymetry? Skacz na skakance!

2014-08-05 09:39:04

Skakanie na skakance jest ważnym elementem treningu, mającego ujędrnić mięśnie, poprawić wydolność organizmu oraz spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Efekty, w postaci jędrniejszego i smuklejszego ciała, może przynieść już 10 minut treningu dziennie. Lekka i poręczna skakanka jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nawet podczas urlopu nie lubią rezygnować z treningu.

Trening ze skakanką zmusza do wysiłku całe ciało, podczas skakania pracują bowiem nie tylko mięśnie nóg, lecz także brzucha i ramion. Takie ćwieczenie doskonale ujędrnia uda oraz tylne mięśnie ramion, co jest szczególnie ważne dla kobiet – mięśnie te bowiem bardzo wcześnie tracą jędrność i nieestetycznie zwisają. Podczas skakania na skakance intensywnie pracują także mięśnie brzucha, odpowiadają one bowiem za stabilizację całego tułowia. Trening ze skakanką poprawia wytrzymałość organizmu, wpływa też pozytywnie na gibkość i zwinność ciała. Skakanie można traktować jako samodzielny trening kardio, rozgrzewkę przed treningiem lub uzupełnienie innej aktywności fizycznej.

– Jeżeli biegamy, uprawiamy jogging, dłuższe, krótsze dystanse, to skakanka jest naprawdę genialnym uzupełnieniem. Poczujemy różnicę, wplatając jakieś dłuższe sesje skakania na skakance, np. 20-30 minutowe. Wtedy już naprawdę możemy się spodziewać efektów w postaci spalonej tkanki tłuszczowej – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle trener Tomasz Sypniewski z siłowni CrossFit MGW.

Godzina skakania na skakance pozwala spalić nawet 700 kcal. Osoby początkujące mogą zacząć od wolniejszego tempa skakania przez dziesięć minut dziennie. Już taki trening, wykonywany codziennie przez miesiąc, przyniesie rezultaty w postaci lepszej kondycji i spalonych kalorii. Długość i intensywność treningu należy zwiększać stopniowo. Można skakać obunóż lub na przemian na jednej nodze. Aby trening przyniósł oczekiwane rezultaty, należy jednak odpowiednio dobrać długość skakanki.

Długość skakanki dla osoby początkującej, która dopiero zaczyna przygodę ze skakaniem powinno się dobierać w ten sposób, że bierzemy skakankę do ręki, składamy ją na pół, czyli bierzemy w jedną rękę obydwie rączki, przygniatamy żyłkę złożoną na pół nogą. Powinna nam ona sięgać do pachy, nie licząc rączek. Czyli od ziemi do pachy to jest połowa długości żyłki – mówi Tomasz Sypniewski.

W miarę nabierania wprawy długość skakanki można skracać, aby zintensyfikować wysiłek. Takie ćwiczenie to doskonały pomysł na lato, można go bowiem wykonywać w plenerze.

Skakanka jest przede wszystkim tania, można ją kupić w każdym sklepie sportowym. Dobra kosztuje kilkadziesiąt złotych. Do tego jest mała, przenośna, można ją zabrać ze sobą na wakacje i wtedy już nie ma wymówek. Wyjmujemy ją z torby i na powierzchni 2 metrów kwadratowych można zrobić naprawdę fajnie poćwiczyć – mówi Tomasz Sypniewski.

Trening ze skakanką nie jest wskazany dla osób z kontuzjami stawów, niewydolnością serca oraz bardzo dużą nadwagą.



Źródło: newseria.pl

Słowa kluczowe: skakanka ćwiczenie Tomasz Sypniewski siłownia CrossFit MGW
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.

Polecamy
Glutaminian sodu: czy jest szkodliwy dla zdrowia?
Glutaminian sodu: czy jest szkodliwy dla zdrowia?

Czym jest glutaminian sodu i kiedy szkodzi?

Ostatnio dodane
Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?