Wybierz miasto
Kobieta Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ciuch za ciuch, czyli wymiana party

2009-05-15
 Kilka osób umawia się, spotyka i przynosi ze sobą to, czego chce się pozbyć ze swojej szafy, licząc na nowe nabytki. Wymieniać można się wszystkim, nie tylko ciuchami, choć to one właśnie wiodą prym w tego typu imprezach.

W dobie kryzysu wypadałoby racjonalniej, niż do tej pory dysponować pieniędzmi. Tam, gdzie krach gospodarczy miał swój początek, najszybciej pojawiają i rozwijają się inicjatywy radzenia sobie z jego skutkami. To właśnie w Stanach Zjednoczonych ma początek najwięcej nowatorskich rozwiązań?

Rosnące ceny w sklepach nie sprzyjają odświeżaniu naszej garderoby. W nową trendy bluzkę musimy zainwestować co najmniej 60 złotych, poświęcając przy tym dużo czasu na zakupy. Do tego buty i spodnie ze średnio markowych (może lepszym byłoby tu określenie „metkowych” ) butików i pół wypłaty nie ma. Ubrania drożeją, wypłaty maleją a problem „co na siebie włożyć” co dzień rano powraca do ciebie z uporem maniaka. I w tym momencie właśnie muszę odwołać się do tematu amerykańskiej innowacyjności. Otóż w tej kwestii podsuwają nam atrakcyjne rozwiązanie –wymiana ciuchów. Może okazać się doskonałą alternatywą,  jeśli chcemy odświeżyć zawartość szafy, przy minimalnym nakładzie środków.

Za oceanem furorę robi nowa forma rozrywki – imprezy, podczas których można powymieniać się ciuchami. Kilka osób umawia się, spotyka i przynosi ze sobą to, czego chce się pozbyć ze swojej szafy, licząc na nowe nabytki. Wymieniać można się wszystkim, nie tylko ciuchami, choć to one właśnie wiodą prym w tego typu imprezach.  Jednak  im większa fantazja uczestników, tym lepsza zabawa. Pojawia się więc biżuteria, czasem elementy dekoracyjne, zdarzają się też wymiany meblami. Wszystko to wpisano zostało w ramy zwykłych imprez, co nadało temu przedsięwzięciu popularność.

W Polsce ta dyscyplina dopiero raczkuje, ale dobrze, że w ogóle zaczęła się u nas pojawiać. To rewelacyjne rozwiązanie pod wieloma względami. Łączy w jedno kilka elementów, które osobno niekoniecznie sprawiałyby nam przyjemność. Przy spotkaniu ze znajomymi możesz pozbyć się rzeczy, których z różnych względów już nie używasz, nie nosisz, które nie są już ci potrzebne, ale żal ci ich wyrzucać, bo są dobre. Każda z nas ma w szafie taką bluzkę, którą kupiła i ani razu nie założyła. Ale to, że na mnie coś nie pasuje lub źle wygląda, nie znaczy, że na kimś innym również. I chyba właśnie to jest istotą tzw. wymiana party.

Najlepiej sprawdzają się spotkania kilku koleżanek. Najłatwiej wtedy o owocną wymianę – im więcej rzeczy każda z uczestniczek przyniesie, tym większe szanse na upolowanie czegoś ekstra. Dla nadania bardziej imprezowego charakteru wystarczą przekąski – zimny bufet dobrze się sprawdza w takich okolicznościach – a butelka wina na pewno nie zaszkodzi.

Takie meetingi mają wiele superlatyw, ale nie są pozbawione wad. Dość problemową kwestią jest po pierwsze organizacja – szczególnie pierwszego spotkania. Nawet, kiedy nie organizujemy takiej imprezy i jesteśmy tylko jej uczestnikiem i tak musimy włożyć pewien wysiłek w jej przygotowanie, choćby rzeczy na wymianę, co wielu leniuchów zniechęca do wzięcia udziału. Sporo trudności może przynieść również „ośmielanie” uczestników do zabawy już w trakcie imprezy. Kolejną trudną kwestią może być też asortyment wymiany – jeśli wśród rzeczy przyniesionych przez naszych znajomych nie znajdą się takie, które naprawdę warte będą uwagi, nie będzie się czym wymienić.

Organizacja, rozpoczęcie i utrzymanie dobrej zabawy na tego typu imprezie nie należą do najłatwiejszych, ale nie są niewykonalne. Przebieranie się w różne inne ubrania niż własne, otrzymywanie i oddawanie różnych rzeczy daje wiele radości, pozwala się oderwać zrelaksować. A kobiet na takie eksperymenty nie trzeba długo namawiać. Prawda?

Natalia Rurak
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • ciuchy [1]uwazam to za super pomysł. Czy jest w najblizszym czasie organiozwane takie party?

  2009-06-30, 22:36:49
  aga
Zobacz wszystkie wypowiedzi
znak zodiaku: baran - horoskop kulinaria

Licznik BMI

Kalkulator miłosny

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama