Wybierz miasto
Kobieta Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jak przenieść swój związek na wyższy poziom?

2015-08-19

Jesteście parą już od jakiegoś czasu i czujesz, że twój związek stanął w miejscu? A może chciałabyś się dowiedzieć na czym stoisz i czy warto angażować się emocjonalnie? Po upływie czasu pierwszego zakochania i motylków w brzuchu, trzeba ruszyć dalej. Każdy zakręt to dobry moment, żeby zastanowić się nad sensem relacji.

Złap dystans

Spróbuj przez chwilę spojrzeć na swój związek z boku. Zastanów się, co pomyślałabyś o takiej parze, jak wy. Być może pomoże ci opinia bliskich osób, ale pamiętaj, żeby za bardzo się nią nie sugerować. To, że przyjaciółka nie akceptuje twojego wybranka, może świadczyć o jej trosce, nie zawsze powinno mieć jednak decydujący wpływ na twoje decyzje.

Określ priorytety

Wchodzimy w relacje często bez większej refleksji. Działa zauroczenie daną osobą, atmosfera jest sprzyjająca i nawet się nie obejrzymy, kiedy jesteśmy w związku… nie zawsze z odpowiednią osobą. To, że jest „miło i przyjemnie” działa na początku, ale może być niewystarczające, kiedy sprawy zajdą dalej. Dlatego przemyśl, czego oczekujesz od związku i swojego partnera. Być może szukasz stabilizacji, a twój mężczyzna twierdzi, że chce się wyszaleć? Wiadomo, że trzeba wypracować kompromisy, ale zupełnie różne cele życiowe będą poważną przeszkodą w mającym trwać dłużej związku.

Niech kotek goni myszkę, a nie na odwrót

Jeśli wydaje ci się, że to ty w związku bardziej się starasz, może czas wykonać zwrot. Często wady, które przypisujemy drugiej osobie, wynikają tak naprawdę  z naszych słabości. On mało się angażuje? A może to ty za każdym razem przejmujesz inicjatywę i nie dajesz mu się wykazać? Jeśli on nie poświęca ci tyle czasu, ile oczekujesz, spróbuj przez jakiś czas być niedostępna. Zaplanuj spotkanie z przyjaciółkami, wieczór SPA, wyjdź na fitness. To, co niedostępne, bardziej nas pociąga. Ta zasada sprawdza się również, kiedy chcemy na nowo zainteresować sobą naszego partnera.

JK
fot. pixabay.com

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

znak zodiaku: baran - horoskop kulinaria

Licznik BMI

Kalkulator miłosny

 
FB dlaMaturzysty.pl reklama