Uroda - Kobieta

Olejki, które kocha twoja skóra

2016-02-10 08:29:59 | artykuł sponsorowany

Nawilżą, natłuszczą, wygładzą, zmiękczą, oczyszczą. Nawet gdy są głównym składnikiem kosmetyku, nie nadają mu niechcianej tłustości. Ależ te olejki są wszechstronne!

Olejki to hit kosmetyczny ostatnich lat. Dlaczego? Bo są wszechstronne. Nadają się do pielęgnacji każdej części ciała (tak twarzy, jak włosów czy paznokci) i każdego typu cery. Nie tylko suchej i mieszanej, ale także tłustej i trądzikowej. Moc olejków docenili technolodzy tworzący kosmetyczne formuły w laboratoriach. – Oleje, ze względu na swoje biopowinowactwo z komórkami skóry, czyli podobną lub wręcz identyczną budowę lipidów, z łatwością wnikają i wbudowują się w strukturę naskórka. Co ważne: czysty olejek nie wymaga stosowania konserwantów, ponieważ szkodliwe drobnoustroje rozwijają się tylko w środowisku wodnym – mówi Monika Rzepka, Ekspert Laboratorium Naukowego Lirene.

Olej dobry na wszystko

Oleje roślinne to płynne tłuszcze pozyskiwane z tłoczenia lub destylacji roślin – kwiatów, łodyg, liści, igieł, owoców, skórek, nasion, kory czy korzeni. Wykorzystywane są w kosmetyce zarówno w formie naturalnie olejowej (jako produkty do ciała czy wcierania we włosy), jak też i jako składnik bazowy kosmetyków pielęgnacyjnych: kremów, mleczek, balsamów, a także szamponów i odżywek do włosów. W tym drugim wcieleniu z natury rzeczy odgrywają rolę drugoplanową, obok innych substancji aktywnych i bazowych.

Nie bez znaczenia jest fakt, że olejki stanowią także rodzaj nośnika innych składników aktywnych (w tłuszczach łatwo rozpuszczają się witaminy A, E, D i K), oraz są bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Dzięki temu kosmetyki z olejkami w składzie wspaniale nawilżają, natłuszczają, wspomagają regenerację skóry i chronią skórę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Najlepsze z najlepszych

Olej arganowy

Ma mnóstwo witaminy E, cennego antyoksydantu, i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Może być składnikiem preparatów do pielęgnacji skóry problematycznej, wskazany jest przy cerze suchej, wrażliwej i alergicznej. Ma działanie regenerujące: wzmacnia barierę lipidową naskórka. Choć chroni przed działaniem promieniowania UV, znalazł zastosowanie nie tylko w kremach pielęgnacyjnych na dzień, ale i na noc. Nieźle radzi sobie też w preparatach na rozstępy i blizny.

Olej jojoba

Nie jest olejem, lecz płynnym woskiem (przechowywany w chłodzie tężeje), ma przyjemny zapach, nie jełczeje, nie jest lepki. Zawiera skwalen, który jest cennym składnikiem naturalnego płaszcza lipidowego skóry, oraz witaminę F, która nadaje cerze miękkość i elastyczność. Reguluje też wydzielanie sebum, więc sprawdza się jako składnik kosmetyków do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Olej Babassu

Wytłaczany z egzotycznej palmy rosnącej w Amazonii. Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, intensywnie nawilżających i działających łagodząco na zaczerwienienia. Dzięki właściwościom emolientowym tworzy na powierzchni skóry film ochronny, więc jest idealny do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej.

Masło shea (inaczej: masło karité, olej z masłosza)

Zawiera naturalną alantoinę, witaminy A i E. Użyty w kremach oraz balsamach do ciała gwarantuje skórze gładkość, miękkość i elastyczność.

Olej z awokado

Pozyskiwany poprzez wyciskanie miąższu owocu awokado. W jego skład wchodzą: witaminy A, D, E i K, lecytyna, fitosterole, więc wygładza i odżywia.

Olej ze słodkich migdałów

Bogaty jest w kwasy tłuszczowe omega 9, witaminy E i D, magnez i wapń. Idealny do cery wrażliwej i naczyniowej, bo wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Olejek z arniki

Otrzymywany z kwiatów arniki. Bogaty we flawonoidy, będące przeciwutleniaczami opóźniającymi procesy starzenia. Ma korzystne działanie dla cery podrażnionej, zaczerwienionej – uszczelnia bowiem rozszerzone naczynka krwionośne, działa łagodząco i regenerująco.

Olejek z róży

Tłoczony z nasion dzikiej róży (odmiana Rosa Mosqueta) pochodzącej z górskich regionów Chile. Bogaty jest w NKTT. Ma właściwości regenerujące i wygładzające, działa kojąco i zabezpieczająco skórę przez negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Błysk czy mat?

Olej to z natury rzecz tłusta, a tłustość nie zawsze jest pożądana. Większość z nas ciągle boi się, że stosowanie kosmetyków zawierających oleje będzie kłopotliwe, bo zamiast oczekiwanej gładkości otrzymamy niekontrolowane lśnienie i przetłuszczenie. Niesłusznie. Dobrze dobrany do rodzaju cery olejek nie będzie kosmetykiem uciążliwym w użytkowaniu. Zamknięty w odpowiedniej formule i odpowiednio stosowany potrafi zdziałać cuda.

Więcej na temat pielęgnacji skóry: http://www.lirene.pl/

artykuł sponsorowany 

Słowa kluczowe: olejki, sucha skóra, jak pielęgnować skórę, lirene
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Laminacja rzęs
Marzysz o długotrwałym efekcie uniesionych i podkręconych rzęs? Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na laminację!

Szukając najlepszego sposobu dla swojej urody, warto pomyśleć o laminacji rzęs.

Polecamy
Soap brows - nowy trend w układaniu brwi!
Soap brows - nowy trend w układaniu brwi na mydło!

Układanie brwi na mydło podbija serca kobiet nie bez powodu!

zdrowe i piękne oczy
Niedoskonałości okolic oczu to pierwsze oznaki starości. Jak im zapobiegać?

Jakiego rodzaju są to niedoskonałości? Jak można im przeciwdziałać?

Ostatnio dodane
konsultantki Avonu
Sukces w sprzedaży online - poradnik dla zdalnej konsultantki kosmetycznej Avon

Sprawdź, jakie umiejętności warto doprowadzić do perfekcji, by osiągnąć sukces w tym zawodzie.

Popularne
Dzień Kobiet - jak świętować ten dzień? - 5 pomysłÃłw
Dzień Kobiet - co robić w to święto? 5 pomysłów

Zobacz, jak spędzić Dzień Kobiet, aby w pełni go celebrować.

Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.