Fitness - Kobieta

Anna Lewandowska namawia do uprawiania sportu i propaguje zdrowe odżywianie

2014-10-31 08:34:27

Anna Lewandowska liczy, że zmieni złe nawyki Polaków. W swej debiutanckiej książce: „Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską” namawia do uprawiania sportu i propaguje zdrowe odżywianie.

Publikacja żony piłkarza Roberta Lewandowskiego, łączy walory książki i albumu. Autorka, będąca m.in. trenerką fitness i dietetyczką omawia tam i ilustruje ćwiczenia oraz potrawy, które pomogą w utrzymaniu ładnej sylwetki i dobrej kondycji. I wbrew pozorom nie jest to książka skierowana wyłącznie do kobiet.

 – Wydaje mi się, że książka znajdzie wielu odbiorców – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle autorka. – Będą to osoby, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać, funkcjonować, ćwiczyć, ale także osoby, które już są aktywnymi sportowcami.

Marzeniem Anny Lewandowskiej jest to, aby ludzie żyjący zdrowo stali się większością w społeczeństwie. Dlatego namawia, by jej książkę przeczytali wszyscy,  którzy chcą zmienić nawyki żywieniowe, być zdrowym, mieć dobre samopoczucie i cieszyć się życiem.

– Zabrzmi to banalnie, ale mam ochotę pomagać innym
– deklaruje Anna Lewandowska. – Wiem, że ktoś powie: Ojeju, jakie to słodkie. Nie, to nie jest słodkie. Ja mam naprawdę taką potrzebę wewnętrzną pomóc innym. W tym, co robię teraz, sprawdzam się. Jest to moja pasja, wkładam w to bardzo dużo serca, dlatego staram się zarazić innych tym zdrowym żywieniem, aktywnością fizyczną. Kiedyś na samym początku bliskie mi osoby, przyjaciele podśmiewywały się ze mnie, że zwariowałam, a dziś są razem ze mną i również słuchają moich rad.

Jak mówi Anna Lewandowska, zawsze odżywiała się zdrowo i uprawiała sporty.

15 lat trenuje karate, potem poszłam na studia na AWF. Zaczęłam się pasjonować żywieniem. W ten sposób powstał blog, bo chciałam się podzielić z innymi moją widzą  – wspomina Anna Lewandowska.

Żona Roberta Lewandowskiego nie chce być określania jako jedna z WAG’s (ang. Wives and Girlfriends: żony i narzeczone). Ona bowiem niczym nie przypomina wielu typowych żon mistrzów sportu, których aktywność ogranicza się do bywania na przyjęciach.

–  Ja bym nie oceniała nikogo, bo każda z tych osób robi coś dobrego i działa na swój sposób –  uważa sportsmenka i blogerka. – W ogóle bym nie doszukiwała się negatywnych rzeczy, tylko pozytywnych, że każda z tych osób próbuje coś fajnego zrobić. Myślę, że żadna z nas nie lubi określenia WAG’s. Ja po prostu jestem dziewczyną, która jest sportowcem, trenuje od wielu lat i dodatkowo jestem dietetykiem.Źródło: newseria.pl

Fot. Marta Koziarska

Słowa kluczowe: anna lewandowska, Żyj zdrowo i aktywnie z Anną Lewandowską
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

gym
Dlaczego warto podnosić ciężary? Poznaj 5 powodów!

Zobacz, dlaczego trening siłowy jest najlepszy w drodze do idealnego ciała!

Polecamy
Dieta z głową, czyli jak zadbać o siebie latem
Dieta z głową, czyli jak zadbać o siebie latem

Wiosna to nie tylko czas pięknej pogody, czasu spędzanego na świeżym powietrzu, ale także moment, kiedy po wielu miesiącach zrzucamy z siebie wiele warstw ubrań i pokazujemy trochę ciała.

FIT na stoku
FIT na stoku

„Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…”. Za oknami jeszcze szaro - buro, choć już za parę chwil spadnie pierwszy śnieg.

Ostatnio dodane
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!