Felieton - Kobieta

Facet to świnia!

2006-11-06 16:32:17

 Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, artysta o bogatym dorobku artystycznym, jest osobą bardzo szczerą. Dlatego też nie boi się zdradzać nagiej prawdy o płci brzydkiej. A płeć męska nie dość, że brzydka to jeszcze myć się nie lubi. Po prostu: facet to świnia!

Państwowy Zakład Higieny przeprowadził badania, których wyniki potwierdziły, że 25% polskich mężczyzn to zwykłe brudasy. Rzadko się myją, stronią od wód kolońskich, dezodorantów, antyperspirantów. Produkty kosmetyczne uważają za dobre dla gejów, nie prawdziwego mężczyzny.

Jeśli żyją w związku, żona upierze ciuchy, przypilnuje by co dzień zakładał czystą bieliznę. Bo choć Rysiu Rynkowski śpiewał, iż kobiety lubią brąz, to w sprawie brudnych gaci prawdą to nie jest. A jednak statystyczny Polak zmienia majtki raz na dwa dni. Okazuje się, że skarpetki można nosić od trzech do pięciu dni.

Największymi brudasami są mężczyźni po czterdziestce. (Całe szczęście dla nas. Możemy sobie jeszcze wychować partnerów). Wydają oni najmniej na kosmetyki. W 2005 roku było to około 22 zł miesięcznie. Jeśli już coś kupują, to dezodorant. I już wiemy skąd ten odór w środkach komunikacji miejskiej.

Kolejną rzeczą jest zostawianie obsikanej deski klozetowej. Badania wykazały, iż mężczyzna oddając mocz znajduję plamkę czy włosek na sedesie i próbuje w niego trafić. Deska klozetowa oczywiście po skończeniu czynności pozostaje otwarta. Źle jest też z myciem rąk po wyjściu z toalety. Robi to tylko 40 proc. panów. Pozostali najczęściej ograniczają się do opłukania ich wodą bez mydła. Kilka lat temu w Poznaniu ankieter przebrany za babcię klozetową zapisywał ile osób myło ręce po skorzystaniu z toalety. Okazało się, że z wody i mydła korzystali zazwyczaj mężczyźni pracujący fizycznie. Natomiast panowie w garniturach zapominali o tej czynności. Te same badania przeprowadzone w pubach wykazały, iż na orzeszkach leżących w miseczce na barze znajdowało się siedem rodzajów moczu.

Panowie zapomnieli, że niehigieniczny tryb życia może doprowadzić do rozwoju chorób takich jak żółtaczka, salmonella, dur brzuszny, a nawet czerwonka.

Na koniec cytat z treningu:

- Ma ktoś może mydło albo żel?
- Nie... A dezodorant może być?

Emilia Śledziona
(dlastudentki@dlastudenta.pl)

Fot. Grzegorz Ajdukiewicz


Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • I pojechała [0]
    primozol
    2006-12-10 17:36:21
    heheh
  • coś w tym jest [0]
    Szysz
    2006-11-26 09:24:52
    oczywsicie nie generalizujmy..... ale jest spora gruka facetów którzy o siebie nei dbaja.... czasem niebieskie jeansy nabieraja takiego brazowego koloru z nadmiaru brudu.... fuu
  • aqq [0]
    on::
    2006-11-15 11:57:35
    hehe, jestem ciekaw czy tak trudno przeprowadzić własne badania na jakiejś tam grupie ludzi, a nie pisać w portalu studenckim o tym jacy są wszyscy faceci. Zastanawiam sie rowniez czy ktokolwiek z czytających to facetów sikał w plamkę:D beka na ogól z artykułu !
  • heh [3]
    czyścioszek ;-)
    2006-11-14 19:55:50
    A ja pierwszy raz słyszę o trafianiu strumieniem we włos lub plamkę :D. Serio! Mieszkam sam, wiem co to mydło. Kąpię się przynajmniej raz dziennie (w porywach do 3 razy), pranie przynajmniej raz w tygodniu, zmiana bielizny raz albo 2x dziennie. Robię to głównie ze względu, iż przyjemnością jest założenie czystej bielizny :). Uważam, że artykuł jest tendencyjny :)
  • hi! [0]
    loli
    2006-11-14 19:39:59
    zauwazam tu pewnego rodzaju focha ze strony panow... tak, tak panowie! prawda kole w oczy...
  • temat następnego artykułu? [0]
    !!
    2006-11-12 23:25:05
    czemu faceci nie opuszczają po sobie deski klozetowej :D
  • momuś tu brakuje satysfakcji fizycznych [0]
    Brytan
    2006-11-12 14:07:53
    oczywiste
  • hi hi [0]
    beti
    2006-11-10 18:27:20
    Co za szczęście, że mój facet wie do czego służą kosmetyki:)
  • DZiewczynki macie racje.... [0]
    :)wykrywacz
    2006-11-10 13:36:45
    macie racje ale czy to jest takie ważne:)...kobiety tez sikaja na deske ale to ukrywaja.A poza tym to sie czepiacie!!!SZukajcie dalej naszych wad...powodzenia
  • Trochę racji w tym jest [0]
    Krzysiek
    2006-11-09 08:30:04
    W tym semestrze zapisałem się na siłownie. Po zakończonym treningu wypadałoby się umyć. Mimo, że są natryski to duża większość z moim znajomych omija prysznic szerokim łukiem. Choć wydaje mi się, że unikają tego z powodu swojego "kompleksu" :). Ja wychodzę z tej tezy, że jakim mnie Bozia stworzyła to jest fantastycznie i jestem zadowolony. Jednak jak ktoś lubi chodzić spocony po treningu to proszę bardzo. Troche dziwne mi się to wydaje bo na sali to wszyscy szpanują obrączkami. Ja nikomu niczego nie bronię :P.
  • Pytanie [0]
    oliwka
    2006-11-08 19:21:09
    Czym aktualnie jedziesz?: a. autem b. tramwajem c. pociągiem d. czosnkiem
  • trafianie na desce [0]
    erha
    2006-11-08 17:01:14
    Krzysztof Skiba przyprawil mnie o nieopanowany wybuch smiechu najczesciej kojarzony z tzw. parsknieciem, czym narazilem sie na dziwne spojrzenia towarzyszy serfingu w kafejce internetowej. Pikna kwestia z tym tafianiem w obiekty :)
  • :)) [0]
    przpadkowy
    2006-11-08 12:06:15
    najwyzszy czas zaczac glosno o tym mowic :) kobiety to maciory :DD
  • przypadkowy... [0]
    :)
    2006-11-08 08:35:50
    nikt o tym nie napisze, bo kobieta sama o sobie źle nie powie. bynajmniej nie tutaj ;]
  • suspect ... [0]
    przypadkowy
    2006-11-08 00:36:32
    tez ucieszylbym sie gdyby kobiety przestaly przesadzac z solarium,kosmetyczka,perfumami,bo to az smieszne jest:DD a zaczely dbac o szczegoly,golic pachy i inne ciekawsze miejsca:))..myc zeby,ostatnio na wykladzie az wytrzymac nie moglem:)))..czasami przetrzec ucho wacikiem,gdy trzesla glowa to wydawalo mi sie ze jakies kawalki wyleca(ten sam wyklad,kobieta z drugiej strony)...a najwieksza zgroza lata sa japonki i brudne stopy kobiet, boze az sie niedobrze robi..:) ale o tym nikt nie napisze, nie wiem dlaczego :))
  • żadna prowokacja! taka prawda! No! [5]
    Suspect
    2006-11-07 23:27:11
    tom się obśmiała!!! :-))) świetny tekścior..oby więcej takich! Ktoś musi uświadomić tym śmierdzącym kolesiom-przez których jazda komunikacją miejską jest co najmniej nieznośna-że o higienę trza dbać i że nie trza do kosmetyczki czy na solarium od razu latać ale chociaż mydełko..takie zwykłe szare np.tudzież rumiankowe..Poza tym ostrzegam przed drugą skrajnością! Nie przesadzajta z tym perfumowaniem się! Przeto trza umiaru zachować.. A co do obsikanej deski klozetowej i tego trafiania we włoski..:-)))) no niestety panowie..taka prawda trza to przyznać-i można się pośmiać ale coś trza z tym zrobić.. :-)))
  • borring [0]
    likeapple
    2006-11-07 21:34:56
    To było nudno. Nie sądzisz Emilko?
  • marna ta prowokacja :) [0]
    przypadkowy
    2006-11-07 19:40:37
    hehe mi tu cos smierdzi,ale nie brudem :) pani Emilia chyba przenosi swoje frustracje i niepowodzenia z zycia osobistego i wyzywa sie na facetach:D ktos pania kopnal w d..e ;) tandetne uogolnienia:)
  • Panowie się nie myja?? [0]
    ja
    2006-11-07 16:34:02
    Kiedys może tak było ale w dzisiajszych czasach to więcej jest kobiet które zapominaja o podstawowych zasadach higieny! żeby tak niektóre kobiety były w połowie zadbane jak panowie to by fajnie było. I jeszcze jedno- dziewczyny golcie jeza
  • ... [0]
    Pig from the zoo
    2006-11-07 13:34:03
    Piątku... zacznijmy od tego, że zespół nazywa się die Aerzte. A cod gejow - to prawda. Gdy tylko spotka się w miarę zdabanego, uroczego, inteligentnego męzczyznę, okazuje się, że jest on gejem. Chociaż... nikt nie robił chyba badań statystycznych sprawdzających, czy homoseksualiści spuszczają deskę klozetową po oddaniu się wiadomej czynności fizjologicznej:]
  • . [0]
    oburzony-myjący się!
    2006-11-07 13:16:25
    nie karzdy potrafi dopsze interpretoffać dane... poza tym nie badzmy ograniczeni. kobiety tez czesto zapominaja co to prysznic. a tekst jest [tu miejsce na twoje sugestie]
  • a po drugie- [5]
    Piątek
    2006-11-07 10:48:37
    Skiba nie wymyslił tej piosenki, tylko zrobił cover nagrania niemieckiego bandu Cie Arzte - Manner sind Schweine... :\
  • Podrap się po wątrobie [0]
    Józuś
    2006-11-07 08:41:07
    Wątroba!! Mi nie chodzi o to, że emerytów nie stać na kupno mydła, tylko że ich nie stać na wydawanie więcej jak wybadane 20 zł! Naucz się czytać, a później się pluj
  • emeryci i rencisi [5]
    wątroba
    2006-11-07 08:12:26
    mydło mozna kupic juz od 49groszy. wiec to ze ktos jest na emeryturze nie znaczy ze go na nie nie stac Józiu. wystarczy chcieć.
  • swietny tekst [0]
    ola k.
    2006-11-07 01:07:52
    brawo Pani Emilio. nie ma co sluchac samcow! swietny tekst, pisz takich wiecej!!!
  • ::/ [0]
    Piątek
    2006-11-07 01:05:36
    -- Nie wiem czemu ludzie się nie myją... --
  • ::/ [4]
    Piątek
    2006-11-07 01:04:36
    >
  • brawo emisiu [0]
    grzegorz
    2006-11-07 00:50:59
    dobrze ze ktos wreszcie nie boi sie pisac otwarcie o tematach "tabu" nic co ludzkie nie powinno byc nam opce. brawo Emilia, brawo dlastudenta, koniec z obluda!!!
  • aha! [0]
    wojciech w.
    2006-11-07 00:46:32
    odsetek homoseksualistow wsrod wloskow w sedesie jest porazajacy...
  • ANALfabetka [0]
    obeZNANY
    2006-11-06 22:08:46
    Zanim coś napiszesz kobieto - naucz się czytać sondaże, badania i ankiety. Bo zupełnie Ci nie idzie.
  • A mnie boli Śledziona... [0]
    Józuś
    2006-11-06 22:04:00
    Wąsko myślisz kobieto. W skład "mężczyzn po 40" wchodzą panowie na rentach i emeryturach, a czy oni mają pieniądze, żeby wydawać więcej na perfumy? W ten oto sposób zaniżają statystki. A Ty tworzysz Polską "nibylandię", że Ci faceci nie wydają bo nie chcą, a nie że ich nie stać. Opamiętaj się!!
  • H-blockX [0]
    ss
    2006-11-06 20:27:07
    A ja się nie podcieram po kupie jeszcze... grozi mi coś? Zgadzam sie z tymi danymi statystycznymi. Widac na dworcach. Kolesie cale zycie w jednych ubraniach, to podwyzszaja statystyki.
Warto przeczytać
Uliczny styl SKATErek
Uliczny styl SKATErek

Szkolne czy pracownicze mundurki chowamy głęboko w szafie, aby zrobić miejsce niedrogiej, za to efektownej garderobie prosto z Miasta Aniołów.

Toksyczny palant, czyli o męskiej podłości
Toksyczny palant, czyli o męskiej podłości

Podobno, gdy rozum śpi, budzą się demony. Te najgorsze i najtrudniejsze do wypędzenia rodzą się jednak nie z uśpienia umysłu, ale z rozbudzenia zmysłów.

Zobacz także
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.

Jak zorganizować swoją szafę na jesień?
Jak zorganizować swoją szafę na jesień?

Kilka przydatnych wskazówek.

Ostatnio czytane
Uliczny styl SKATErek
Uliczny styl SKATErek

Szkolne czy pracownicze mundurki chowamy głęboko w szafie, aby zrobić miejsce niedrogiej, za to efektownej garderobie prosto z Miasta Aniołów.

Toksyczny palant, czyli o męskiej podłości
Toksyczny palant, czyli o męskiej podłości

Podobno, gdy rozum śpi, budzą się demony. Te najgorsze i najtrudniejsze do wypędzenia rodzą się jednak nie z uśpienia umysłu, ale z rozbudzenia zmysłów.

Popularne
Mężczyzna metroseksualny – czyli jaki?
Mężczyzna metroseksualny – czyli jaki?

Przejaw mody? Zniewieścienie? Ewolucja społeczna? Kim tak naprawdę jest mężczyzna metroseksualny? Lalusiem, egocentrykiem, czy zwykłym facetem, który po prostu lubi o siebie dbać?

10 znaków, że facet jest w tobie zakochany
10 znaków, że facet jest w tobie zakochany

Zastanawiasz się, czy facet, z którym spotykasz się od kilku tygodni zwariował na twoim punkcie?