Fitness - Kobieta

High Heels Fitness, czyli fitness na wysokich obcasach. Czy to skuteczny trening?

2015-07-01 13:44:41

Jeżeli chcesz poczuć się pewnie i seksownie na szpilkach, to z pewnością High Heels Fitness jest dla ciebie. Dyscyplina powstała w  USA na fali popularności zajęć typu pole dance czy sexy dance. Sprawdziliśmy, czy trening przynosi rezultaty i jak zacząć.

Obcasy to niezaprzeczalnie jeden z najbardziej pożądanych atrybutów kobiecości. W 2008 roku dr Maria Angela Cerruto z Uniwersytetu w Weronie dowiodła, że noszenie obcasów wpływa na lepszy rozwój mięśni miednicy, a co za tym idzie na łatwiejszy poród dziecka w przyszłości. 

High Heels Fitness to ćwiczenia z elementami tańca, podczas których zostają wymodelowane mięśnie pośladków, ud, łydek i brzucha. Aby zacząć, potrzebujemy pary butów na wysokich obcasach z zabezpieczoną kostką i dobrych chęci. Wiele akademii tańca oprócz aerobiku i cieszącego się coraz większą popularnością pole dance wprowadza w swoją ofertę tego typu zajęcia.

Ćwiczenia na obcasach to idealna propozycja dla wszystkich dziewczyn, które od zajęć wymagają czegoś więcej. Umiejętności zdobyte podczas ćwiczeń mogą przydać się również później na parkiecie i pozwolić na zabawę w szpilkach nawet przez całą noc. Wysoki obcas powoduje, że sylwetka automatycznie staje się wyprostowana a brzuch wciągnięty. Podczas ćwiczeń zyskuje się większą grację w poruszaniu, a cała sylwetka się modeluje.

Do wad z pewnością można zaliczyć nadwyrężenie stawów i położenie nogi w nienaturalnej pozycji, które może skutkować stałymi zniekształceniami, jednak gdy dobierze się buty, które będą do nas indywidualnie dopasowane, nie ma mowy o żadnej kontuzji. W wielu salonach do tego typu ćwiczeń proponuje się buty wiązane, które oprócz obcasa posiadają platformę, która odciąża stopę. Takie rozwiązanie pozwala nam nadal zachować pożądaną wysokość, jednak zmniejsza szanse na wystąpienie jakiegokolwiek przykrego wypadku.

Lidia Zawistowska

Słowa kluczowe: High Heels Fitness, taniec na szpilkach, taniec na obcasach
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Chcesz mieć ładną sylwetkę? Wskakuj na hulajnogę
Chcesz mieć ładną sylwetkę? Wskakuj na hulajnogę 2014-09-11 07:52:52

Hulajnoga to dzisiaj nie tylko jedna z ulubionych dziecięcych zabawek, lecz także coraz chętniej wybierany przez dorosłych środek transportu.

Jakie diety stosują gwiazdy?
Jakie diety stosują gwiazdy? 2014-07-14 12:05:55

Zdradzamy, jakie diety stosują gwiazdy. Teraz i Ty możesz mieć taką sylwetkę jak one!

Zobacz także
Personal trainer
Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego? 2017-04-20 14:55:28

Wiele z nas zapisując się na siłownię nie do końca wie, na czym rzecz polega. Dobrym wyborem okazuje się być trener osobisty! Dzięki niemu będziemy z przyjemnością chodzić na kolejne treningi bez poczucia niewiedzy i dezorganizacji.

Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?
Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą? 2017-03-20 12:37:35

Poznaj kilka niezbędników, których posiadanie pomoże ci skupić się wyłącznie na głównym celu dla którego jesteś na siłowni, rzeźbieniu pięknej sylwetki.

Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze?
Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze? 2017-01-27 11:10:50

Sposoby na to, by zwalczyć skórkę pomarańczową.

Ostatnio czytane
Chcesz mieć ładną sylwetkę? Wskakuj na hulajnogę
Chcesz mieć ładną sylwetkę? Wskakuj na hulajnogę 2014-09-11 07:52:52

Hulajnoga to dzisiaj nie tylko jedna z ulubionych dziecięcych zabawek, lecz także coraz chętniej wybierany przez dorosłych środek transportu.

Jakie diety stosują gwiazdy?
Jakie diety stosują gwiazdy? 2014-07-14 12:05:55

Zdradzamy, jakie diety stosują gwiazdy. Teraz i Ty możesz mieć taką sylwetkę jak one!

Popularne
Aqua aerobik
Aqua aerobik 2006-06-30 08:40:35

Aqua aerobik jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Aerobowy striptiz
Aerobowy striptiz 2007-01-08 15:32:39

Na czym polega nowa forma ćwiczeń? Jest to połączenie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących mięsnie z elementami tańca go-go