Uroda - Kobieta

Ładna, piękna… Idealna?

2009-08-07 13:20:27
 Chirurgia plastyczna rozwija się coraz prężniej w naszym kraju. Coraz więcej pań decyduje się na poprawienie wyglądu przy pomocy skalpela. Ładniejszy nos, większe lub mniejsze piersi, mniej zmarszczek, większe usta – lista tego, co możemy poprawić dzięki chirurgowi jest długa, a z czasem pewnie będzie jeszcze dłuższa.

Mimo, że podobne zabiegi nie należą do najtańszych, o ich rosnącej popularności świadczą serwisy powstające z myślą o kobietach zdecydowanych znieść ból, by czuć się lepiej w swoim ciele. Jak jednak ustrzec się przed trwałym oszpeceniem i dokonać najlepszego wyboru osoby, w której ręce zawierzymy nie tylko cenny dla każdej z nas wygląd, ale i zdrowie? Wybrać dentystę nie jest łatwo… A co dopiero chirurga plastycznego! Istnieje jednak kilka zasad, które mogą ustrzec nas przed fatalną pomyłką, której skutki będziemy odczuwać do końca życia.

1. Przejrzyj lekarza na wylot, dowiedz się o nim możliwie najwięcej. Zacznij od sprawdzenia, czy należy on do Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Członkowie rekomendowani przez Towarzystwo mają najwyższe kwalifikacje, na które składa się między innymi 2-letni staż specjalizacyjny z zakresu chirurgii ogólnej, obowiązkowe, trwające 4 lata kursy chirurgii plastycznej, umiejętności praktyczne nabyte w czasie stażu podstawowego oraz w czasie stażów kierunkowych. Wszystko to kończy się egzaminem specjalizacyjnym złożonym z części teoretycznej i praktycznej. Dodatkowo specjalista taki powinien mieć za sobą wiele zabiegów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej (np. operacje wad wrodzonych u dzieci, rekonstrukcje pourazowe - rekonstrukcje nosa, uszu, piersi itd.). Dopiero na końcu tej długiej drogi chirurg staje się człowiekiem, który może poprawiać naturę.

2. Zasięgnij języka u znajomych, którzy operację mają już za sobą. Skoro w ich wypadku wszystko poszło dobrze, bez komplikacji i są oni zadowoleni, to zwiększa szanse, że podobnie będzie z tobą.

3. Zachowaj dystans do reklam. Czy poszłabyś do dentysty, który musi rozdawać swoje wizytówki na rogu ulicy, by zdobyć klientów? Właśnie. Podobnie jest z gabinetami oferującymi poprawę wyglądu – jeśli gabinet jest dobry, wieść o nim niesie się przez świat pocztą pantoflową, zarabia on na stałych klientach i nie musi reklamować się nachalnie na mieście.

4. Nie daj się nabrać na cenę. Unikaj gabinetów bardzo tanich, ale wystrzegaj się również tych najdroższych. Myślimy – „wyższa cena, lepsza jakość”. Być może w wielu dziedzinach tak to działa, ale tu niekoniecznie.

5. Zwróć uwagę na osobowość chirurga. Powinien on w przystępny sposób wyjaśnić ci, na czym polega zabieg, co może się nie udać, co czeka cię po nim. Możesz poprosić go o dokumentację fotograficzną przeprowadzonych operacji – masz prawo ją zobaczyć. Lekarz powinien również pokazać ci salę, w której zabieg będzie przeprowadzany – warunki sanitarne są kluczowe przy każdej operacji! Poza tym, powinnaś po prostu lubić swojego chirurga. Prawdopodobnie będziesz musiała jeszcze nie raz odwiedzić go po zabiegu.

Decydując się na operację plastyczną zawsze ryzykujemy. Wszystkie te zasady znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo, ale nie wykluczają porażki.

Iwona Guzińska
(iwona.guzinska@dlalejdis.pl)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak szybko ściągnąć hybrydy?
Chcesz szybko ściągnąć hybrydy? Oto skuteczny sposób!

Aby nie uszkodzić paznokci, warto dowiedzieć się, jak skutecznie usunąć hybrydy.

Olej z pestek dyni - cudowne właściwościi
Olej z pestek dyni - cudowne właściwości

Olej z pestek dyni to skarbnica dobroczynnych składników dla zdrowia i urody.

kobieta zima
5 sposobów na puszące się włosy

Suche końcówki oraz matowe i puszące się włosy dają ci się we znaki w sezonie zimowym? Sprawdź jak możesz temu zapobiec

Polecamy
Najmodniejsze wzory na paznokcie [ZDJĘCIA, WYPOWIEDZI SPECJALISTEK]
Najmodniejsze wzory na paznokcie [ZDJĘCIA, WYPOWIEDZI SPECJALISTEK]

Kobiety dbają o siebie na różne sposoby. Jednym z nich jest stylizacja paznokci. Jakie wzory i kolory panie wybierają najczęściej? W naszym artykule radzą także wykwalifikowane stylistki.

Co jeść, żeby mieć piękne i lśniące włosy?
Co jeść, żeby mieć piękne i lśniące włosy?

Najlepszym sposobem na piękne i lśniące włosy jest regularna, zdrowa dieta, bogata w naturalne składniki odżywcze.

Ostatnio dodane
Jak szybko ściągnąć hybrydy?
Chcesz szybko ściągnąć hybrydy? Oto skuteczny sposób!

Aby nie uszkodzić paznokci, warto dowiedzieć się, jak skutecznie usunąć hybrydy.

Olej z pestek dyni - cudowne właściwościi
Olej z pestek dyni - cudowne właściwości

Olej z pestek dyni to skarbnica dobroczynnych składników dla zdrowia i urody.