Felieton - Kobieta

Mężczyzna idealny, czyli jaki?

2014-12-19 10:24:08

Rycerz w lśniącej zbroi na białym koniu, dominujący samiec alfa, natchniony artysta czy może współczesny drwaloseksualny. Jakich cech szukają w płci przeciwnej dzisiejsze kobiety? Jaki jest idealny mężczyzna? Jeśli w ogóle taki istnieje.

Choć znajdzie się wiele samowystarczalnych singielek, to jednak wiele kobiet lubi otaczać się mężczyznami. Ideał? Jest ich tyle, ile kobiet. Każda z nas szuka w nich czegoś innego. Część z nas od dziecka marzy o prawdziwym księciu z bajki. Przystojny, męski, odważny rycerz, który obroni nas przed całym złem tego świata. Dla którego będziemy ważniejsze niż całe królestwo. Inne wolą bardziej współczesną wersję średniowiecznego bohatera – nie mniej przystojnego i odważnego Bonda. Zdecydowany, silny, szarmancki i elegancki. W jego ramionach nie trudno o bezpieczeństwo. Nie każda z nas potrzebuje silnej męskiej dłoni i męskiego opiekuna. Dominujące kobiety szukają partnera, którego będą mogły otoczyć niemal matczyną troską.

Ideał osobowości czy wyglądu?

Ale, ale! Nie pomijajmy faktu, że obok osobowości ważny jest też wygląd. Która z nas nie wzdychała do Bradleya Coopera czy Leonardo di Caprio? Wysoki, dobrze zbudowany, wysportowany… Ach idzie się rozmarzyć. Psychologowie udowodnili, że kobiety podświadomie szukają mężczyzny, który w jakimś stopniu przypominają naszych ojców. Być może. Jedno jest pewne, że każda marzy o ideale. Czym jest ideał dla współczesnych kobiet, młodszych i starszych?

Im starsze, tym mądrzejsze?

Na każdym etapie życia szukamy czegoś innego. Wraz z wiekiem zazwyczaj zmieniają się nasze priorytety. Również, poszukując ideału zwracamy uwagę na inne cechy. Wystarczy przypomnieć sobie okres dorastania. Pierwsze zakochania, randki, miłosne liściki. W której szkole nie było „greckiego boga”, do którego wzdychały wszystkie nastolatki? - Ważne żeby był wysoki, przystojny, najlepiej brunet – pisze 13-letnia Dominika. Trudno się dziwić, że w tym wieku zwracamy uwagę głównie na wygląd. Dowodem na to mogą być liczne pokoje nastolatek wyklejone plakatami atrakcyjnych aktorów,  piłkarzy czy boysbandów.

Dopiero dojrzewając, wraz z wiekiem, dostrzegamy, że wygląd to nie wszystko. - Idealny facet według mnie to ten,  z którym da się o wszystkim porozmawiać, ma pasję. Czuje się przy nim bezpiecznie i kobieco. Potrafi mnie wysłuchać wesprzeć i szanować. Przede wszystkim kocha mnie i okazuje mi to. A jeśli chodzi o wygląd - nie mam ideału bo może nie być przystojny, ale za to jak będzie mieć te wszystkie cechy to będzie idealny dla mnie – pisze Żaklina, studentka pedagogiki.

Przekraczając niewidoczną granicę dorosłości, zaczynamy szukać ideału, który będzie kochającym mężem i być może dobrym ojcem. Priorytetem staje się charakter. Według 24-letniej Oli idealny mężczyzna to taki, co ma dobry charakter tzn. nie jest egoistyczny i chamski, tylko opiekuńczy, szczery, szanujący i dla którego dziewczyna jest na pierwszym miejscu! Wraz z wiekiem zaczynamy myśleć coraz bardziej poważnie, powoli myślimy o ustatkowaniu się, założeniu rodziny. Wiele kobiet szuka partnera, który będzie się do tego „nadawał”. Wygląd schodzi na dalszy plan. Teraz bardziej liczy się wierność, czułość i wiedza Podziela to studentka III roku filologii polskiej Marzena: - Nie ma ideałów, a taki wymarzony to wiadomo kochający, z poczuciem humoru,  który lubi gotować i sprzątać.

Dobry i ułożony maż nie dla wszystkich stanowi ideał. Niektóre kobiety będą go postrzegały jako pantoflarza. W płci przeciwnej szukają raczej męskiej siły i zdecydowania. Lubią czuć, że jako drobne i bezbronne istotki zawsze odnajdą bezpieczne schronienie w męskich objęciach. - Niegrzeczny, może być trochę chamski (w sensie, że potrafi dogadać), ale dla dziewczyny uprzejmy – to mój ideał. Poczucie humoru również jest w cenie. Mile widziana również dobra kondycja fizyczna, bo ramiona powinny dawać poczucie bezpieczeństwa - wyznaje Gosia.

Ideał? Istnieje w ogóle taki mężczyzna?

Jak widać nie ma idealnego mężczyzny. O ile byłoby prościej, gdybyśmy mogły zaprogramować sobie mężczyznę i wybrać u niego wszystkie pożądane cechy. Niestety, cudów nie ma. A może i dobrze. Ile z nas wie na sto procent czego tak naprawdę chce? Poza tym czy taki ideał nie za szybko by się nam znudził? A może naprawdę nie ma ideału? Strzałem w dziesiątkę są słowa Joanny, która od trzech lat jest w udanym związku i nie jest w stanie powiedzieć złego słowa na swojego partnera idealny mężczyzna to nie taki który jest idealny. To taki mężczyzna przy którym wszystkie ideały przestają się liczyć. Idealnie

Katarzyna Pruś
fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: mężczyzna idealny, ideał, przystojniak
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.

Jak zorganizować swoją szafę na jesień?
Jak zorganizować swoją szafę na jesień?

Kilka przydatnych wskazówek.

Polecamy
Kobieta - ideał na przestrzeni epok
Kobieta - ideał na przestrzeni epok

Kobieta od zawsze była natchnieniem dla poetów, muzą dla artystów i niedoścignionym ideałem piękna, dla którego ginęło tysiące mężczyzn, gotowych poświęcić wszystko, aby tylko być z tą jedyną, ukochaną.

7 znaków, że twój chłopak to jeszcze dziecko
7 znaków, że twój chłopak to jeszcze dziecko

Masz chłopaka? A może wolałabyś mieć mężczyznę?

Ostatnio dodane
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.