Fitness - Kobieta

Mężczyzna w świecie pole dance [WYWIAD]

2013-04-03 15:01:59

Przebojem wkroczył na rynek sportów fitness i mimo licznych kontrowersji cieszy się coraz większą popularnością – mowa oczywiście o pole dance. Według jego zwolenników – jak żaden inny sport poprawia kondycję i buduje sylwetkę. Inni uważają go po prostu za nieprzyzwoity. My postanowiliśmy porozmawiać z instruktorem tego tańca – Volodymyrem z Akademii Tańca Esens we Wrocławiu.

dlaStudenta.pl: Jak trafił Pan do wrocławskiego Esensu?

Volodymyr: Przygodę z tańcem rozpocząłem dopiero tutaj, w Polsce. Trafiłem do Akademii Tańca Esens jako instruktor o specjalizacji taniec modern jazz, balet i taniec ludowy. Marcin Starzyński – mój trener przekonał mnie, abym spróbował swoich sił w tańcach towarzyskich. Okazało się, że był to dobry pomysł. Po wspólnym rocznym treningu udało się nam wytańczyć B klasę, co uważam za nasz wspólny  (mój, mojej partnerki i trenera) sukces.

Jak reagują na instruktora - mężczyznę kobiety, które przychodzą na zajęcia? Są bardziej skrępowane, czy może wręcz przeciwnie?

Nie zauważyłem skrępowania, reakcje są bardzo pozytywne. Pochodzę z Ukrainy, jesteśmy tam bardzo otwarci na kontakt z ludźmi. To prawda, jestem jednym z nielicznych instruktorów - mężczyzn prowadzących ten kurs, choć osoby zapisujące się na niego doskonale wiedzą, kto będzie ich instruktorem.

Na co największy nacisk kładzie Pan na swoich zajęciach? Jakie korzyści daje udział w kursie?

Umiejętności taneczne i akrobacja. Ważne są dla mnie również preferencje kursantów - celowo użyłem tego słowa - ostatnio pojawił się jeden Pan. Aspekt artystyczny jest dla mnie równie ważny, staram się tworzyć fajne choreografie z elementami jazzu i baletu. Jeśli chodzi o korzyści... Ćwiczenia przy muzyce mobilizują do podporządkowania się jej tempu, ale też zmuszają nasz organizm do maksymalnego wysiłku fizycznego, przez co gubimy zbędne kalorie i poprawiamy nasze samopoczucie. Dodatkowo uczymy się kontrolować nasze ciało, świadomie panujemy nad nim, dbamy o jakość ruchu.

Czy według Pana pole dance - dyscyplina wciąż wzbudzająca mieszane uczucia - ma szanse zostać sportem naprawdę popularnym, jak gimnastyka artystyczna czy fitness?

Pole dance wymaga dobrego przygotowania fizycznego, to na prawdę ciężka praca. Jeśli tylko wyzbędziemy się stereotypowej opinii o tej formie tańca, myślę, że tak, zwłaszcza, że to po trosze połączenie gimnastyki, fitnessu, baletu, jazzu. W zależności od podejścia zarówno kursanta, jak i instruktora, pole dance może przybrać formę sportu, zmysłowego tańca lub po prostu ćwiczeń. Widzę w pole dance ogromny potencjał.

Czy na płaszczyźnie pole dance we Wrocławiu można już mówić o konkurencji między szkołami? Jaki jest stosunek ilości chętnych do liczby szkół, oferujących kursy?

Staram się tworzyć fajne choreografie, chcę, żeby kursant wychodził z moich zajęć zadowolony, nie zastanawiam się nad tym, co robi konkurencja.

W Skaryszewie odbywają się już Mistrzostwa Polski w Pole Dance. Czy mimo krótkiej historii tego sportu w naszym kraju można już zaobserwować na takich zawodach naprawdę wysoki, światowy poziom?

Poziom reprezentowany w Skaryszewie jest iście mistrzowski. Oczywiście, pole dance daje ogromne możliwości, choć nie określiłbym go wyłączne sportem.

MSZ

Słowa kluczowe: akademia tańca esens wrocław pole dance instruktor mężczyzna taniec na rurze

Pole dance (38)

Pole dance - Zdjęcie nr 1
Pole dance - Zdjęcie nr 2
Pole dance - Zdjęcie nr 3
Pole dance - Zdjęcie nr 4
Pole dance - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • esens [0]
  bua
  2013-04-04 10:07:16
  Fajna szkoła, super mega pozytywny instruktor, polecam wszystkim!!!!
Zobacz także
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

gym
Dlaczego warto podnosić ciężary? Poznaj 5 powodów!

Zobacz, dlaczego trening siłowy jest najlepszy w drodze do idealnego ciała!

Polecamy
Dieta paleo może być niebezpieczna dla zdrowia
Dieta paleo może być niebezpieczna dla zdrowia

Dieta paleo, zwana jest również dietą jaskiniowca, dietą epoki kamienia łupanego czy dietą paleolityczną.

Tańczymy jazz
Tańczymy jazz

Szał rozpoczął się po gorączce „Tańca z gwiazdami”. Nagle każdy sprawny człowiek stwierdził, że taniec nie jest filozofią. Bo jeśli sławni mogą, czemu nie ja.

Ostatnio dodane
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.