Fitness - Kobieta

Modelujemy brzuch

2006-03-19 00:00:00
 Żadna z nas nie ma ochoty pokazać się w lecie z nadmiarem tłuszczyku na udach, pośladkach czy brzuchu. A są to niestety miejsca naszego ciała najbardziej narażone na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Jest na to rada. Parę prostych i niezwykle skutecznych ćwiczeń wykonywanych systematycznie już w krótkim czasie przyniesie wam oczekiwane rezultaty. Oto one!

Najbardziej efektywnym i jednocześnie najbardziej znanym ćwiczeniem na mięśnie brzucha są brzuszki. Wykonujemy je w leżeniu na plecach z nogami ugiętymi w kolanach. Nigdy nie wykonujcie ich z wyprostowanymi nogami, ponieważ obciążacie w ten sposób odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Rezultatem będzie ból pleców zamiast pięknej krateczki na brzuszku. Istnieje wiele ułożeń rąk przy tym ćwiczeniu. Najbardziej popularne jest ułożenie rąk na karku. Ja proponuję skrzyżowanie rąk na klatce piersiowej czy w wersji trudniejszej wyprostowanie rąk za głową. Wedle uznania oczywiście. Bardzo ważne jest przy unoszeniu tułowia prawidłowe ułożenie głowy. Nie ćwiczcie głową. Ma ona bowiem cały czas być w linii prostej z kręgosłupem a nie, jak to większość robi, dotykać do mostka.

Brzuszki wykonywane w wyżej opisanej pozycji doskonale modelują mięśnie proste brzucha, szczególnie ich górną część. Ćwiczenie dolnej części tych mięśni wymaga małej modyfikacji. Dalej leżycie na plecach, jednak nogi macie wyprostowane i uniesione do góry. Ideą ćwiczenia jest delikatne odrywanie bioder od podłoża i unoszenie ich do góry z jednoczesnym skłonem tułowia do nóg (tak jak w klasycznych brzuszkach).

Mięsnie skośne brzucha także wymodelujecie tym ćwiczeniem. Przy skłonie tułowia będziecie starali się sięgnąć łokciem do przeciwległego kolana. Oto cała filozofia!

Siłownie proponują wiele urządzeń pomocnych w kształtowaniu idealnych mięśni brzucha. Najprostsze są oczywiście ławeczki (proste i skośne), następnie drążki (wykonuje się na nich unoszenia nóg w zwisie), wyciągi oraz specjalne maszyny. Jednak nawet król kulturystyki, Arnold Schwarzenegger, uważa że nic nie zastąpi tradycyjnych i sprawdzonych brzuszków. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem!

Dagmara Trebenda
(dagmara.trebenda@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: brzuch ćwiczenia sylwetka fitness
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • do barmanki [0]
  Ala
  2006-05-14 18:45:47
  Dagmarka ma tak płaski brzuszek jak niewiele z nas,wiec kochana nic po Twoich złosciowościach po prostu beierz sie do roboty!!!
 • fajne ćwiczenia [0]
  Niki
  2006-04-26 19:53:02
  Zastosowałam się do twoich rad, myślę że jeśli będę systematyczna to będzie O.K. Dzięki za praktyczne rady myślę, że jesteś w tym dobra i " wredna barmanka " niech martwi się o swój brzuszek....
 • brzuszek... [0]
  wredna barmanka
  2006-03-25 11:52:09
  ciekawe w jakim stanie jest brzuch autorki , ze dostała taki temat do napisania artykułu ..
Warto przeczytać
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch 2013-03-07 11:38:30

Sprawdź, co robić, by do lata „drążące ciało” w okolicy brzucha zamienić w płaski i jędrny brzuszek.

Dlaczego większość popularnych diet nie działa?
Dlaczego większość popularnych diet nie działa? 2012-10-03 20:23:45

Stosujemy coraz to nowszą dietę i ciągle kończymy nadrabiając zgubione kilogramy z nadwyżką. Dlaczego właściwie tak jest?

Zobacz także
Personal trainer
Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego? 2017-04-20 14:55:28

Wiele z nas zapisując się na siłownię nie do końca wie, na czym rzecz polega. Dobrym wyborem okazuje się być trener osobisty! Dzięki niemu będziemy z przyjemnością chodzić na kolejne treningi bez poczucia niewiedzy i dezorganizacji.

Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?
Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą? 2017-03-20 12:37:35

Poznaj kilka niezbędników, których posiadanie pomoże ci skupić się wyłącznie na głównym celu dla którego jesteś na siłowni, rzeźbieniu pięknej sylwetki.

Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze?
Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze? 2017-01-27 11:10:50

Sposoby na to, by zwalczyć skórkę pomarańczową.

Ostatnio czytane
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch 2013-03-07 11:38:30

Sprawdź, co robić, by do lata „drążące ciało” w okolicy brzucha zamienić w płaski i jędrny brzuszek.

Dlaczego większość popularnych diet nie działa?
Dlaczego większość popularnych diet nie działa? 2012-10-03 20:23:45

Stosujemy coraz to nowszą dietę i ciągle kończymy nadrabiając zgubione kilogramy z nadwyżką. Dlaczego właściwie tak jest?

Popularne
Aqua aerobik
Aqua aerobik 2006-06-30 08:40:35

Aqua aerobik jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Aerobowy striptiz
Aerobowy striptiz 2007-01-08 15:32:39

Na czym polega nowa forma ćwiczeń? Jest to połączenie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących mięsnie z elementami tańca go-go