Fitness - Kobieta

Modelujemy brzuch

2006-03-19 00:00:00
 Żadna z nas nie ma ochoty pokazać się w lecie z nadmiarem tłuszczyku na udach, pośladkach czy brzuchu. A są to niestety miejsca naszego ciała najbardziej narażone na gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Jest na to rada. Parę prostych i niezwykle skutecznych ćwiczeń wykonywanych systematycznie już w krótkim czasie przyniesie wam oczekiwane rezultaty. Oto one!

Najbardziej efektywnym i jednocześnie najbardziej znanym ćwiczeniem na mięśnie brzucha są brzuszki. Wykonujemy je w leżeniu na plecach z nogami ugiętymi w kolanach. Nigdy nie wykonujcie ich z wyprostowanymi nogami, ponieważ obciążacie w ten sposób odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Rezultatem będzie ból pleców zamiast pięknej krateczki na brzuszku. Istnieje wiele ułożeń rąk przy tym ćwiczeniu. Najbardziej popularne jest ułożenie rąk na karku. Ja proponuję skrzyżowanie rąk na klatce piersiowej czy w wersji trudniejszej wyprostowanie rąk za głową. Wedle uznania oczywiście. Bardzo ważne jest przy unoszeniu tułowia prawidłowe ułożenie głowy. Nie ćwiczcie głową. Ma ona bowiem cały czas być w linii prostej z kręgosłupem a nie, jak to większość robi, dotykać do mostka.

Brzuszki wykonywane w wyżej opisanej pozycji doskonale modelują mięśnie proste brzucha, szczególnie ich górną część. Ćwiczenie dolnej części tych mięśni wymaga małej modyfikacji. Dalej leżycie na plecach, jednak nogi macie wyprostowane i uniesione do góry. Ideą ćwiczenia jest delikatne odrywanie bioder od podłoża i unoszenie ich do góry z jednoczesnym skłonem tułowia do nóg (tak jak w klasycznych brzuszkach).

Mięsnie skośne brzucha także wymodelujecie tym ćwiczeniem. Przy skłonie tułowia będziecie starali się sięgnąć łokciem do przeciwległego kolana. Oto cała filozofia!

Siłownie proponują wiele urządzeń pomocnych w kształtowaniu idealnych mięśni brzucha. Najprostsze są oczywiście ławeczki (proste i skośne), następnie drążki (wykonuje się na nich unoszenia nóg w zwisie), wyciągi oraz specjalne maszyny. Jednak nawet król kulturystyki, Arnold Schwarzenegger, uważa że nic nie zastąpi tradycyjnych i sprawdzonych brzuszków. Podpisuję się pod tym stwierdzeniem!

Dagmara Trebenda
(dagmara.trebenda@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: brzuch ćwiczenia sylwetka fitness
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • do barmanki [0]
  Ala
  2006-05-14 18:45:47
  Dagmarka ma tak płaski brzuszek jak niewiele z nas,wiec kochana nic po Twoich złosciowościach po prostu beierz sie do roboty!!!
 • fajne ćwiczenia [0]
  Niki
  2006-04-26 19:53:02
  Zastosowałam się do twoich rad, myślę że jeśli będę systematyczna to będzie O.K. Dzięki za praktyczne rady myślę, że jesteś w tym dobra i " wredna barmanka " niech martwi się o swój brzuszek....
 • brzuszek... [0]
  wredna barmanka
  2006-03-25 11:52:09
  ciekawe w jakim stanie jest brzuch autorki , ze dostała taki temat do napisania artykułu ..
Zobacz także
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

gym
Dlaczego warto podnosić ciężary? Poznaj 5 powodów!

Zobacz, dlaczego trening siłowy jest najlepszy w drodze do idealnego ciała!

Polecamy
Co jeść przed i po wysiłku fizycznym aby schudnąć?
Co jeść przed i po wysiłku fizycznym aby schudnąć?

Często słyszymy o roli aktywności fizycznej w utrzymaniu kondycji i zdrowia ciała. Rzadziej niestety o tym, jak sprawić, by dzięki diecie nasz wysiłek był efektywniejszy.

Kłopot z liczeniem kalorii
Kłopot z liczeniem kalorii

Jak się okazuje, mamy problem z oszacowaniem czegoś, czego nie można ani zobaczyć, ani posmakować, ani powąchać. Chodzi o kalorie, których zjadamy średnio sporo ponad 730 000 rocznie.

Ostatnio dodane
Aktywność w nowym roku - 4 sposoby na sukces

Zobacz krótki poradnik o tym jak wytrwać w noworocznych postanowieniach i nabrać formy.

trening
Ćwiczenia w domu czy na siłowni? Sprawdź, jak trenować

Zajęcia pod okiem profesjonalistów czy treningi w domu? Dokonaj wyboru!

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.