Zdrowie - Kobieta

PMS - objawy napięcia przedmiesiączkowego

Zespół napięcia przedmiesiączkowego

2018-02-15 08:08:17

O PMS krążą legendy, tak samo jak o rodzajach fochów i innych dziwnych zachowaniach, które towarzyszą kobietom przed menstruacją. Sporo pań zmaga się z objawami przed okresem, które powodują nieprzyjemne dolegliwości. Zespół napięcia przedmiesiączkowego charakteryzuje się między innymi bólami podbrzusza, a objawy PMS potrafią naprawdę dać się paniom we znaki. Jak radzić sobie z dolegliwościami, na które skarży się wiele kobiet przed okresem? Oto sposoby.

kobieta leżąca na łóżku

Napięcie przedmiesiączkowe

Mało która kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości przed menstruacją. Zazwyczaj panie skarżą się na różnego rodzaju nieprzyjemności ze strony swojego organizmu. Napięcie przedmiesiączkowe to nic innego jak walka hormonów, która w drugiej fazie cyklu mogą być zaburzone. To właśnie to zdarzenie powoduje fakt, że kobiety przed okresem są rozdrażnione, miewają niezrozumiałe huśtawki nastrojów i humory, których nie do końca rozumieją panowie...

PMS - objawy PMS

PMS to nic innego jak napięcie przedmiesiączkowe. Tłumacząc z angielskiego jest to Premenstrual Syndrome, na który cierpi większość pań na świecie. I może ciężko w to uwierzyć, ale objawów PMS może być nawet kilkadziesiąt! Dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym zazwyczaj rozpoczynają się w drugiej fazie cyklu, niektóre kobiety najbardziej i najmocniej odczuwają je na tydzień przed okresem. Do najczęstszych dolegliwości zalicza się rozdrażnienie, bóle głowy, bóle podbrzusza, mdłości, problemy z układem pokarmowym, problemy skórne oraz ból piersi. Objawy PMS nie trwaja jednak wiecznie i najczęściej mijają już w pierwszym dniu okresu.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego - jak leczyć?

Jedną z głównych przyczyn PMS jest oprócz zaburzeń hormonalnych, złe odżywianie. Nieodpowiednia dieta, śmieciowe jedzenie i używki mogą potęgować objawy napięcia przedmiesiączkowego. W tracie PMS warto skupić się na tym, aby maksymalnie się rozluźnić i nie potęgować stresu, który w drugiej fazie cyklu może być mocno skumulowany. Aby objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego były mniej bolesne warto pozwolić sobie na odpoczynek i relaks. Wskazana jest również aromaterapia, która pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. W przypadku silnych dolegliwości przed menstruacją, warto udać się do specjalisty, który pomoże dobrać odpowiednie środki, które w profesjonalny sposób pomogą uśmierzyć silny ból i zniwelować przykre dolegliwości ze strony PMS.

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: objawy przed okresem, zaburzenia hormoonalne,objawy pms, menstruacja, ból podbrzusza, miesiączka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Å»yworÃłdka - zastosowanie i przepisy
Żyworódka - zastosowanie i przepisy

Poznajcie cudowne zastosowanie żyworódki!

Jak oczyścić organizm z toksyn?
Jak oczyścić organizm z toksyn?

Chcesz oczyścić organizm z toksyn? Zobacz, jak to zrobić!

Problemy z zasypianiem
Problemy z zasypianiem

Cierpisz na kłopoty ze snem? Oto sposoby na bezsenność i problemy z zasypianiem.

Polecamy
Uwaga! Grzybica stóp
Uwaga! Grzybica stóp

Gdybyśmy przez cały rok nosiły przewiewne sandały i klapeczki grzybica stóp by nam nie groziła. Ale niestety stopa schowana na cały dzień w szczelnym pantoflu jest szczególnie narażona na tę przykrą dolegliwość.

Żelazo – skutki niedoboru i nadmiaru w organizmie
Żelazo – skutki niedoboru i nadmiaru w organizmie

Osoby ze słabą przyswajalnością żelaza, wegetarianie, osoby odchudzające się, czy kobiety z obfitymi krwawieniami miesiączkowymi, powinny suplementować żelazo, aby uniknąć anemii.

Ostatnio dodane
Å»yworÃłdka - zastosowanie i przepisy
Żyworódka - zastosowanie i przepisy

Poznajcie cudowne zastosowanie żyworódki!

Jak oczyścić organizm z toksyn?
Jak oczyścić organizm z toksyn?

Chcesz oczyścić organizm z toksyn? Zobacz, jak to zrobić!

Kupony i kody rabatowe