Fitness - Kobieta

Poznaj właściwe techniki odchudzania

2012-10-16 13:16:39

Stawiając sobie za cel zgubienie zbędnych kilogramów powinniśmy przestrzegać kilku żelaznych zasad - prezentujemy 10 najważniejszych, warunkujących zdrowe i skuteczne odchudzanie.

1. Pij wodę
Czasami to co mylimy z głodem to po prostu pragnienie. Pamiętajmy o tym by nie dopuszczać do stanów odwodnienia organizmu i wybierać właściwe napoje (bez cukru, barwników i sztucznych słodzików).

2. Motywuj się
Chwilami możemy tracić nadzieję i zapał na to by kontynuować dietę odchudzającą. Poszukaj społeczności, w której będzie można pisać swoje troski, niepewności i porozmawiać o ewentualnych trudnościach. W sieci istnieje mnóstwo inspirujących filmów i zdjęć, które na powrót mogą wzbudzić w Tobie silną chęć zmiany.

3. Ćwicz
Nie chodzi o to by wyruszać w mordercze biegi w terenie lecz by wpleść w każdy dzień aktywność fizyczną, którą lubimy i przynosi nam satysfakcję.

4. Jedz w miarę regularnie
Zbyt długie przerwy w jedzeniu mogą powodować spadki poziomu cukru we krwi i nagłe napady głodu. By temu skutecznie zapobiec wystarczy jeść gdy odczuwamy głód mniej więcej co 3-4 godziny.

5. Dowiedz się więcej
Istnieje mnóstwo naukowych książek, które mogą być bardzo pomocne. Należy również wyposażyć się w dobrą książkę kucharską, w której będziemy mogli odnaleźć przepisy na różne dietetyczne dania. Różnorodność sprawi, że nie popadniemy w nudną rutynę.

6. Nie pij alkoholu
Alkohol, który jest polecany w diecie zdrowego człowieka to jedna lampka wina dla kobiety, 2 w przypadku mężczyzny. Nie należy zapominać jednak, że to także dodatkowe kalorie, z którymi można łatwo przesadzić.

7. Nie jedz tuż przed snem
W czasie snu nasz metabolizm znacznie się zmniejsza, obfite posiłki spożywane tuż przed snem sprzyjają gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.

8. Ufaj centymetrom nie kilogramom
Waga może się często mylić. Zwłaszcza ma to miejsce w przypadku kobiet, u których różnica może wynikać z aktualnego dnia cyklu miesiączkowego.

9. Nie poświęcaj swego zdrowia
Nie ufaj żadnym dietom zapewniającym szybki spadek masy ciała  bez żadnych konsekwencji zdrowotnych i efektu jo-jo. Pamiętaj, że jedzenie ma być lekarstwem, nie zaś powoli uśmiercającą trucizną.

10. Nie poddawaj się!
Najważniejsze w końcu jest to by się nie poddawać. Nawet jeśli początkowo nie widzimy satysfakcjonujących rezultatów. Nie przytyliśmy w ciągu kilku dni – tak i nie zgubimy tych kilogramów w tak krótkim czasie.

Joanna Jamróz
YOUR-naturalhealth.blogspot.com

Słowa kluczowe: techniki odchudzania podstawowe zasady jak skutecznie i zdrowo się odchudzać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Siłownia pod znakiem kobiety
Siłownia pod znakiem kobiety

Radzimy, jak bez uszczerbku dla kobiecych kształtów ujędrnić i wzmocnić ciało.

Mama wraca do formy
Mama wraca do formy

Powrót do formy po porodzie bywa dużym wyzwaniem dla wielu kobiet. Oprócz nadmiernych kilogramów uciążliwym problemem może być również zła kondycja skóry.

Zobacz także
gym
Dlaczego warto podnosić ciężary? Poznaj 5 powodów!

Zobacz, dlaczego trening siłowy jest najlepszy w drodze do idealnego ciała!

Personal trainer
Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Wiele z nas zapisując się na siłownię nie do końca wie, na czym rzecz polega. Dobrym wyborem okazuje się być trener osobisty! Dzięki niemu będziemy z przyjemnością chodzić na kolejne treningi bez poczucia niewiedzy i dezorganizacji.

Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?
Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?

Poznaj kilka niezbędników, których posiadanie pomoże ci skupić się wyłącznie na głównym celu dla którego jesteś na siłowni, rzeźbieniu pięknej sylwetki.

Ostatnio czytane
Siłownia pod znakiem kobiety
Siłownia pod znakiem kobiety

Radzimy, jak bez uszczerbku dla kobiecych kształtów ujędrnić i wzmocnić ciało.

Mama wraca do formy
Mama wraca do formy

Powrót do formy po porodzie bywa dużym wyzwaniem dla wielu kobiet. Oprócz nadmiernych kilogramów uciążliwym problemem może być również zła kondycja skóry.

Popularne
Aqua aerobik
Aqua aerobik

Aqua aerobik jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Aerobowy striptiz
Aerobowy striptiz

Na czym polega nowa forma ćwiczeń? Jest to połączenie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących mięsnie z elementami tańca go-go