Fitness - Kobieta

Szał fal

2008-06-12 22:56:52
 Piękne i smukłe ciało Cameron Diaz, czy ponętne kształty Demi Moore. Co sprawia, że niektóre z nas mogą się cieszyć wymarzoną sylwetką? W przypadku hoolywodzkich gwiazd argumentów jest wiele. Od dobrych genów, przez diety i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, aż po ingerencję chirurgów plastycznych. A co powiecie na sport? A konkretnie na surfing - sport kojarzący się z gigantycznymi falami i pięknymi krajobrazami Hawajów. Za wielką wodą już od wielu lat gwiazdy (i nie tylko) doceniły zbawienną moc surfingu. Co jest w nim tak pociągającego? Wasze ciało może wskoczyć na wyżyny dobrego wyglądu i samopoczucia.

Narodzin surfingu historycy doszukali się u wybrzeży Nowej Zelandii, a mianowicie w Polinezji. Około IV wieku Polinezyjczycy dotarli do wybrzeży Hawajów, gdzie swoją wiedzę ze „ślizgania się” na falach zostawili plemionom zamieszkującym wyspy. Sport ten powoli rozprzestrzeniał się na świecie. Do USA dotarł po roku 1900 za sprawą George’a Freetha, który rozpropagował go na plażach Kalifornii. Znaczące postaci surfingu to także Duke Kahanamoku, twórca pierwszego na świecie klubu surfingowego istniejącego po dziś dzień, Thomasa Edward Blake, twórca pierwszej deski produkowanej na szerszą skalę oraz Lorrin „Whitney” Harrisom, który wprowadził zmiany w technice surfowania z pozycji leżącej do stania. Europejską stolicą tego pięknego sportu stało się Biarritz, do którego surfing dotarł w 1956 roku.

Surfing nie jest łatwym sportem. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość, gdyż początki nie należą do przyjemnych. Najlepiej naukę rozpocząć pod okiem doświadczonego instruktora, który uchroni nas przed szybkim zniechęceniem. W Polsce szkółki surfingowe znajdziecie na Helu, na świecie natomiast królują Hawaje oraz Meksyk. Wpływ surfingu na kształt waszej sylwetki jest zbawienny. Podczas surfowania pracują niemal wszystkie mięśnie naszego ciała. Podczas wiosłowania doskonale wzmocnią się mięśnie rąk i grzbietu. Surfowanie w pozycji stojącej wymaga pracy głównie mięśni nóg, a utrzymywanie wyprostowanej postawy to praca mięśni brzucha oraz mięśni grzbietu. Jak widzicie surfowanie pozwoli wam wysmuklić wasze ciało i znacznie poprawić samopoczucie. Na desce złapiecie także piękną opaleniznę. Nie pozostaje mi nic innego tylko życzyć pomyślnych… fal!

Dagmara Trebenda
(dagmara.trebenda@dlastudenta.pl)
Słowa kluczowe: fitness sport woda morze surfing
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • zgadzam się [0]
  ksia s.
  2008-09-09 22:10:26
  Niestety zgadzam się z Pamiętliwą... praktycznie ten sam tekst, nie wnoszący wiele nowego. I co to za tłumaczenie że to dwa inne sporty. Nie oszukasz czytelnika. Mimo, że masz go za nieudolnego głąba ;)
 • Re: [0]
  Odpowiedź na: "Ale to już było..." :)
  lucky
  2008-08-21 09:35:57
  Nie chce się myśleć i pracować?? Nie wiem czy nie umiesz czytać ale teksty dotyczą dwóch zupełnie innych sportów..windsurfing i surfing to dwie różne dyscypliny i najwyraźniej nieuważnie przeczytałaś to co zostało napisane..
 • "Ale to już było..." :) [1]
  pamiętliwa
  2008-07-08 09:23:54
  Wszyscy rozumiemy, że są upały, wakacje nie chce się myśleć, pracować, ale Pani Dagmaro, żeby od razu zamieszczać prawie identyczny tekst, który napisała Pani rok temu http://www.dlastudenta.pl/ar/?act=show_ar&id=8156) oj nie ładnie... Pozdrawiam i życze nowych pomysłów
 • * [0]
  *
  2008-06-13 14:21:20
  temat nie na nasze warunki. sport drogi, a i do fal za daleko
Warto przeczytać
Modelujemy brzuch
Modelujemy brzuch 2006-03-19 00:00:00

Żadna z nas nie ma ochoty pokazać się w lecie z nadmiarem tłuszczyku na udach, pośladkach czy brzuchu.

100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch 2013-03-07 11:38:30

Sprawdź, co robić, by do lata „drążące ciało” w okolicy brzucha zamienić w płaski i jędrny brzuszek.

Zobacz także
Personal trainer
Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego? 2017-04-20 14:55:28

Wiele z nas zapisując się na siłownię nie do końca wie, na czym rzecz polega. Dobrym wyborem okazuje się być trener osobisty! Dzięki niemu będziemy z przyjemnością chodzić na kolejne treningi bez poczucia niewiedzy i dezorganizacji.

Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?
Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą? 2017-03-20 12:37:35

Poznaj kilka niezbędników, których posiadanie pomoże ci skupić się wyłącznie na głównym celu dla którego jesteś na siłowni, rzeźbieniu pięknej sylwetki.

Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze?
Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze? 2017-01-27 11:10:50

Sposoby na to, by zwalczyć skórkę pomarańczową.

Ostatnio czytane
Modelujemy brzuch
Modelujemy brzuch 2006-03-19 00:00:00

Żadna z nas nie ma ochoty pokazać się w lecie z nadmiarem tłuszczyku na udach, pośladkach czy brzuchu.

100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch
100 dni do sezonu na bikini! Cel: płaski brzuch 2013-03-07 11:38:30

Sprawdź, co robić, by do lata „drążące ciało” w okolicy brzucha zamienić w płaski i jędrny brzuszek.

Popularne
Aqua aerobik
Aqua aerobik 2006-06-30 08:40:35

Aqua aerobik jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Aerobowy striptiz
Aerobowy striptiz 2007-01-08 15:32:39

Na czym polega nowa forma ćwiczeń? Jest to połączenie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących mięsnie z elementami tańca go-go