Zdrowie - Kobieta

Tupot białych mew!

2007-07-30 20:21:00
 Tupotem białych mew zwykło określać się poranną niedyspozycję, czyli popularnie mówiąc – kaca. Porównanie jak najbardziej trafne. Krąży bowiem wśród stałych mieszkańców, a nawet bywalców morskich okolic pogląd, że kac nie istnieje. Owszem, po wypiciu kilku litrów spirytusu wszędzie poczujemy się źle, ale nad morzem króluje opinia, że alkohol nie determinuje bólu głowy czy post-imprezowych niestrawności. Coś w tym jest. Mimo sowicie zakrapianych imprez biesiadnicy czują się świetnie, a humory dopisują. Stąd ten tupot białych mew, delikatny i subtelny, którego w morskim kurorcie nie uświadczysz. Mimo wszystko warto mieć pojęcie co alkohol robi z naszym organizmem, zanim zdecydujemy się na kolejną noc bez potencjalnych konsekwencji.

Cera
Alkohol i jędrna skóra to pojęcia wzajemnie się wykluczające. Nadmiar wyskokowych trunków prowadzi do zwiotczenia mięśni nie tylko tych odpowiedzialnych za ruch, ale także tych, które dbają o stabilizację mnaszej skóry. Nie na darmo mówi się, że ktoś ma „przepitą twarz”. Alkohol wspomaga powstawanie zmarszczek i pajączków, rozrywa naczynia krwionośne powodując nieznośne zaczerwienienia. Wszystko to przez wzrost ciśnienia. Zatem na korzyść gładkiej cery, kochane panie, jednego drinka mniej.

Potomstwo
Powszechnie wiadomo, że alkohol wspomaga wszelkie nieprzemyślane i nierozważne decyzje, również w sprawach seksualnych. Pod wpływem kilku piw częściej idziemy na całość. Jednak nie tylko nasza nierozwaga ma wpływ na niechciane ciąże. Nawet gdy zażywamy środki antykoncepcyjne, ich skuteczność zmniejsza się pod wpływem alkoholu, natomiast normalnie warunkowana płodność zanika. Nie chodzi bynajmniej o wypicie zbyt wielu drinków na jednej imprezie. Ciągłe i mocno zakrapiane imprezy mogą prowadzić do problemów z zajściem w ciążę. Więc jeśli dbacie o kontrolę własnych poczynań w kwestii rozrostu rodziny, warto mieć na uwadze zwodniczy wpływ napojów wyskokowych.

Obrzęki
Alkohol sprawia, że jesteśmy grubsze. To nie mit, ani zabobon. Piwo, wódka, wino – wszystko to zatrzymuje wodę w organizmie powodując puchnięcie. Obrzęki najczęściej pojawiają się w okolicach kostek, łydek i dłoni. Jeśli po kolejnej imprezie nie możesz włożyć pierścionka, to znak, że powinnaś zrobić przerwę. Obrzęki skutecznie zmniejszają twoją atrakcyjność, bo nie da się ukryć ich pod makijażem.

Jak widać wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Przeholowanie z intensywnością imprezowania nie tylko prowadzi do fatalnych w konsekwencjach zachowań „pod wpływem”, ale też do skutecznego osłabienia kondycji organizmu. Warto wziąć to pod uwagę przed kolejnym wyjazdem z naprawdę zgraną ekipą.

Olga Filipowska
(olga.filipowska@dlastudenta.pl)
Słowa kluczowe: alkohol procenty kac
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Objawy raka piersi
Objawy raka piersi

Październik od wielu lat uznany jest za miesiąc, w którym szczególnie zwraca się uwagę na problem związany z rakiem piersi.

Silne bÃłle mesiÄ…czkowe - jak je zwalczyć?
Silne bóle miesiączkowe - jak je zwalczyć?

Bóle miesiączkowe potrafią być nie do zniesienia...

Październik miesiącem walki z rakiem piersi - przyjdź na darmowe badania i konsultacje!
Październik miesiącem walki z rakiem piersi - przyjdź na darmowe badania i konsultacje! Wrocław

W programie zaplanowane są również wykłady lekarzy, między innymi na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

Polecamy
Leczyć czy usuwać?
Leczyć czy usuwać? Kraków

O higienę jamy ustnej warto dbać, ale nawet regularne używanie nitki dentystycznej oraz szczoteczki do zębów nie odsunie nas w pełni od zagrożenia próchnicą.

Zdrowa, czyli jaka dieta?
Zdrowa, czyli jaka dieta?

Naukowcy dowiedli, że nie pora posiłku jest ważna, a to co mamy na talerzu!

Ostatnio czytane
Leczyć czy usuwać?
Leczyć czy usuwać? Kraków

O higienę jamy ustnej warto dbać, ale nawet regularne używanie nitki dentystycznej oraz szczoteczki do zębów nie odsunie nas w pełni od zagrożenia próchnicą.

Zdrowa, czyli jaka dieta?
Zdrowa, czyli jaka dieta?

Naukowcy dowiedli, że nie pora posiłku jest ważna, a to co mamy na talerzu!

Popularne
Kurzajka – chwast na naszej skórze
Kurzajka – chwast na naszej skórze

Często pojawiają się nagle. Są szarawymi, czasem zielonkawymi naroślami z chropowatą powierzchnią. Najczęściej wybierają dłonie i stopy.

Kaloryczne procenty
Kaloryczne procenty

Powoli zaczynają się juwenalia i niekończące się imprezy do białego rana. Coraz ładniejsza pogoda zachęca do spotkań ze znajomymi i wspólnego grillowania. A wszystkiemu towarzyszy alkohol.

Konkurs Ziaja
Polecamy