Fitness - Kobieta

Zdrowe podejście do cellulitu

2012-08-10 10:01:24

Letni czas zmusza nas niejako do rozstania się z długimi spodniami i zamianę ich na zwiewne, letnie spódnice. Coraz częściej nie zastanawiamy się nad tym jaką sukienkę wybrać lecz czy w ogóle ją założyć. Sen z powiek spędza nam nic innego jak tzw. pomarańczowa skórka. Sklepy prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej innowacyjnej formuły kremu, balsamu bądź peelingu. Salony zaś gonią ich z ofertą swych zabiegów, a tak naprawdę wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć.

Podatność kobiet na występowanie cellulitu jest niezaprzeczalnie związana z działaniem hormonów lecz nie można przypisywać całej winy fizjologii. Duży wpływ także na naszą skórę ma styl życia jaki prowadzimy, a w szczególności to co spożywamy.

Aby uregulować gospodarkę hormonalną organizmu można sięgnąć po ligniny są to fitoestrogeny, które w organizmie działają jak kobiece hormony. Ponadto są jednym z najsilniejszych antyoksydantów.

W diecie uwzględnić należy wysoką podaż naturalnych źródeł przeciwutleniaczy tj. ciemnie warzywa i owoce, ziarna kakaowca, zielona i biała herbata.

Niezbędne w utrzymaniu zdrowia naszej skóry, jak również sprężystości tkanki łącznej są nienasycone kwasy tłuszczowe tj.: oliwa z oliwek, olej lniany, olej z pestek winogron itp.
Należy skupić się na tym by wypijać odpowiednią ilość płynów, powinna być to niegazowana woda mineralna, ewentualnie uzupełniana sokami owocowymi bądź warzywnymi bez żadnych środków słodzących.

Sól
Ograniczyć w diecie należy sól, gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie przez co gorzej radzi on sobie z pozbywaniem się toksyn, a nasze ciało wygląda na opuchnięte.

Papierosy
Naukowcy podkreślają niekorzystny wpływ papierosów na wygląd naszej skóry, również jeśli chodzi o występowanie cellulitu. Toksyny występujące w nich skutecznie niszczą włókna kolagenowe sprzyjając również rozstępom i zmarszczkom.

Tabletki antykoncepcyjne
Szczególną uwagę na rejony narażone na występowanie pomarańczowej skórki powinny zwrócić Panie, które stosują hormonalną antykoncepcję. Jest ona niestety jednym z powodów jej występowania, zwłaszcza jeśli równocześnie palimy papierosy.

Słońce
Dzienna dawka słońca jest nam niezbędna, by czuć się pozytywnie i otrzymać odpowiednią dawkę witaminy D. Gdy zaś zaczynamy walczyć o coraz to ciemniejszy wygląd skóry topiąc się na leżaku głównie jej szkodzimy. Negatywne skutki promieniowana UV są również przyczyną powstawania cellulitu.

Słodycze
Cukier jest prawdziwą heroiną żywności. Działa destrukcyjnie i uzależnia. Nie dość, że nie ma żadnych wartości odżywczych to zabiera nam nasze zmagazynowane ich zasoby by móc być strawionym. Tym samym pozbywamy się witamin niezbędnych dla zdrowia. Słodkie przekąski to też często puste kalorie, których nadprogramowa ilość gromadzi się w tkance tłuszczowej, a jak wiadomo to najlepsze miejsce dla toksyn. Czym więcej mamy komórek tłuszczowych w organizmie tym większe szanse na to, że prędzej czy później będziemy walczyć z pomarańczową skórką.

Zewnętrznie gdy już pojawi się cellulit należy stosować odpowiednie techniki masażu na sucho, natłuszczania za pomocą naturalnych olejów i ćwiczenia, które spalają tkankę tłuszczową szczególnie w rejonach nim objętych.

Joanna Jamróz

Słowa kluczowe: cellulit czego unikać walka z cellulitem sposoby
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Warto przeczytać
Najlepiej zacząć dietę w poniedziałek
Najlepiej zacząć dietę w poniedziałek 2014-07-02 12:02:23

Ile razy powtarzałyśmy sobie "od jutra" zacznę, ale nie działało? Bo ważne, aby tym jutrem był... poniedziałek.

Rozciągnij się
Rozciągnij się 2006-11-10 10:40:03

Po każdym wysiłku boli cię całe ciało. Czujesz jakby ktoś oplątał twój kręgosłup drutem kolczastym. Jest na to rada! Rozciągnij się!

Zobacz także
Personal trainer
Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego? 2017-04-20 14:55:28

Wiele z nas zapisując się na siłownię nie do końca wie, na czym rzecz polega. Dobrym wyborem okazuje się być trener osobisty! Dzięki niemu będziemy z przyjemnością chodzić na kolejne treningi bez poczucia niewiedzy i dezorganizacji.

Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą?
Pierwszy raz na siłowni – co warto mieć ze sobą? 2017-03-20 12:37:35

Poznaj kilka niezbędników, których posiadanie pomoże ci skupić się wyłącznie na głównym celu dla którego jesteś na siłowni, rzeźbieniu pięknej sylwetki.

Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze?
Jak pozbyć sie cellulitu raz na zawsze? 2017-01-27 11:10:50

Sposoby na to, by zwalczyć skórkę pomarańczową.

Ostatnio czytane
Najlepiej zacząć dietę w poniedziałek
Najlepiej zacząć dietę w poniedziałek 2014-07-02 12:02:23

Ile razy powtarzałyśmy sobie "od jutra" zacznę, ale nie działało? Bo ważne, aby tym jutrem był... poniedziałek.

Rozciągnij się
Rozciągnij się 2006-11-10 10:40:03

Po każdym wysiłku boli cię całe ciało. Czujesz jakby ktoś oplątał twój kręgosłup drutem kolczastym. Jest na to rada! Rozciągnij się!

Popularne
Aqua aerobik
Aqua aerobik 2006-06-30 08:40:35

Aqua aerobik jest połączeniem aerobiku z pływaniem. Są to ćwiczenia przy muzyce, wywodzące się od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie.

Aerobowy striptiz
Aerobowy striptiz 2007-01-08 15:32:39

Na czym polega nowa forma ćwiczeń? Jest to połączenie ćwiczeń wzmacniających i kształtujących mięsnie z elementami tańca go-go