Felieton - Kobieta

10 dowodów na to, że kobiety mają lepiej

2015-08-07 13:53:25

Dużo się mówi o walce kobiet o ich prawa oraz o tym, że są dyskryminowane. Czasami może czujemy się uciśnione i słusznie, że zabiegamy o swoje. Każda z pań chyba jednak przyzna, że nie zamieniłaby bycia sobą, na bycie mężczyzną. Poniżej lista rzeczy, w których jako kobiety, mamy po prostu lepiej… Uwaga: artykuł z przymrużeniem oka.

Uśmiech

Potęga kobiecego uśmiechu to zagadka co najmniej od czasów Mona Lisy. Jest w nim coś, co sprawia, że mężczyznom odbiera zdrowy rozsądek. Czego oni nie zrobią, żeby zobaczyć radość na twarzy swojej wybranki. Przyznajcie, drogie panie, że choć raz użyłyście tej broni. Uśmiech nic nie kosztuje, a można za niego kupić rabat w sklepie budowlanym…

Makijaż

Dobry make up potrafi zdziałać cuda. Zatuszować wypryski, cienie pod oczami, uwydatnić nasze atuty. Po ciężkiej nocy, my, kobiety, potrafimy sprawić, że nadal wyglądamy jak boginie. Nasza twarz nie musi się świecić, a odpowiednio dobrany podkład to prawdziwy photoshop w płynie. Wśród panów makijaż uchodzi za dziwactwo (wyjątkiem są ludzie pracujący w telewizji) i jeszcze raczej długo nic się w tej kwestii nie zmieni.

Dojrzewanie

Kobiety szybciej dojrzewają i w związku z tym lepiej radzą sobie w życiu. Według ankiety przeprowadzonej przez Nickelodeon UK, mężczyźni mogą być opóźnieni w stosunku do kobiet nawet o 11 lat. Lepiej radzimy sobie również z wielozadaniowością i rozwiązywaniem konfliktów.

Moda

Zwróciłyście uwagę jaką część sklepów zajmują działy męskie? Niektóre sieci w ogóle ich nie posiadają, inne w skromnych rozmiarach. Panowie mają mniejszy wybór, jeśli chodzi o ubrania. Ograniczone są również możliwości ich zabawy z modą. Powszechnie akceptowane są przede wszystkim klasyczne stroje. Będąc kobietą dużo łatwiej też ładnie się ubrać, nie przeznaczając na to całej wypłaty. Ubrania dla mężczyzn są często droższe i często oczekuje się od nich, że będą najwyższej jakości. Sukienka z przeceny nikogo nie razi, tani garnitur już tak.

Seks

U kobiet podniecenie nie jest aż tak widoczne, jak u mężczyzn, co oszczędza paniom wielu krępujących sytuacji. Ponadto od kobiet nikt nie oczekuje, że będą miały ochotę na seks zawsze i wszędzie. Mężczyzna, który nie chce uprawiać seksu kojarzony jest z niemęskością. Większe wymagania stawia mu się również w łóżku. To na nim spoczywa główna odpowiedzialność za zaspokojenie partnerki.

Siła

Jasne, kobiety nie są tak silne, jak mężczyźni. Świetnie nauczyłyśmy się z tym żyć. Dzięki tej przypadłości omija nas naprawdę sporo dźwigania. W trakcie przeprowadzki raczej nadzorujemy jej przebieg i nikt nie ma do nas o to pretensji. Możemy też zabrać ze sobą na wyjazd o wiele większą walizkę, bez obawy, że same będziemy musiały ją dźwigać. Często wystarczy jedno bezradne spojrzenie, żeby tłum mężczyzn rzucił się z pomocą przy załadowaniu bagażu.

Gdzie diabeł nie może, tam kobietę poślę

Znacie bajkę o żabce i hipopotamie? Hipcio beznadziejnie zakochał się w żabce i obiecywał spełnić każde jej żądanie, byle tylko otworzyć sobie drogę do jej serca. Sprytna żabka poprosiła go… o nawleczenie igły. Ta historyjka świetnie pokazuje kolejną przewagę kobiet: jesteśmy lepsze w pracach, które wymagają precyzji.

Matką być

Nie każda z nas musi być matką, ale w większości przypadków mamy wybór. Mężczyzna nigdy nie będzie czuł tej więzi ze swoim potomstwem, co kobieta, która przez 9 miesięcy nosi po sercem swoje dziecko, a potem karmi je własnym mlekiem. Więź jaka się między nimi tworzy jest jedną z najsilniejszych, jakiej człowiek może doświadczyć.

Łysienie

Choć dopada nas wiele problemów starości, z tym jednym borykamy się dużo rzadziej niż mężczyźni. Kobiety mogą przedłużyć swój młody wygląd farbując włosy i odpowiednio o siebie dbając. Łysienie to już niestety sprawa genetyczna i niewiele można w tym zakresie poradzić. No, chyba, że założyć czapkę. 

Średnia długość życia

Statystycznie kobiety żyją dłużej. W Polsce różnica między przeciętną długością życia kobiet i mężczyzn wynosi około pięciu lat (na korzyść kobiet). Wyjaśnień tego zjawiska jest kilka. Po pierwsze, uznaje się, że mężczyźni częściej sięgają po alkohol, narkotyki i papierosy. Po drugie, wśród mężczyzn większy jest odsetek samobójstw. Częściej też biorą oni udział w walkach zbrojnych. Istnieje również teoria, według której mężczyźni łatwiej zapadają na niektóre choroby.

Justyna Kocur
fot. pixabay.com 

Słowa kluczowe: kobiety, kobiety mają lepiej, kobieca rywalizacja, stereotypy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.

Jak zorganizować swoją szafę na jesień?
Jak zorganizować swoją szafę na jesień?

Kilka przydatnych wskazówek.

Polecamy
To ja, żywa lalka Barbie
To ja, żywa lalka Barbie

Kiedy kobieta patrzy w lustro po wstaniu z łóżka, kiedy ogląda się pod prysznicem, wie, że to ona.

Gdzie są nasze bajki?
Gdzie są nasze bajki?

Dzisiejszych bajek dla dzieci nie da się oglądać przy jedzeniu. Jest brzydko, tanio, łatwo i plastikowo.

Ostatnio dodane
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet
6 rzeczy, które faceci cenią u kobiet

Nie tylko wygląd pociąga mężczyzn!

6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek
6 oznak, że powinnaś zakończyć wasz związek

Jeżeli wasz związek stanął w miejscu i żadne z was nie chce nic zmienić, rozwiązanie jest tylko jedno.