Makijaż - Kobieta

100 lat makijażu w minutę [WIDEO]

2015-07-08 11:41:16

Od podkreślania brwi wypalonymi zapałkami po piękne smookey eyes. Makijaż kiedyś zarezerwowany tylko dla kobiet lekkich obyczajów dziś pomaga nam podkreślić atuty i wydobyć piękno. Ekipa Cut Video podjęła się skondensowania historii makijażu w USa w ciągu minuty.

 Na początku XX wieku używano stosunkowo niewiele kosmetyków. Za ideał uważana była blada piękność z brakiem niedoskonałości. Tylko osoby pracujące fizycznie były opalone.  Policzki były lekko zaróżowione a usta pomalowane delikatnie kredką. W tamtym okresie kosmetyki były wytwarzane ręcznie, a co za tym idzie ich cena była wysoka. Tylko majętne kobiety mogły sobie pozwolić na taką ekstrawagancję

W latach 20 za sprawą kina kobiety zaczęły malować się mocniej. Podkreślały oczy czarnym cieniem i rysowały sobie brwi. Usta malowano w kształt serudszka, dzięki czemu sprawiały wrażenie zawsze wystaionych do pocałunku.

W latach 30 kobiety bez makijażu uchodziły za symbol zaniedbania. Na początku lat 30-tych butiki Elizabeth Arden wprowadziły pomarańczowe, bordo i różowe odcienie pomadek. To też chwila gdy opalona kobieta przestaje być uważana za wieśniaczkę. Wszystko oza spkarą Coco Chanel, która wywołała skandal, wysiadając opalona z jachtu.

Lata 40 postawiły na naturalność. Oczy podkreślano ciemną kredką i malowano usta na czerwono. Najważniejszym elementem sały się oczy, które chciano za wszelką cenę uwidocznić. Podczas II wojny światowej metalowe tubki na szminki zastąpiono plastikowymi i papierowymi pojemnikami – wymagała tego wojenna gospodarka niedoboru.

W latach 50 brwi stały się gubsze i naturalne. To też czas podkreślonych, kocich oczu. Ogromną popularnością cieszyły sie stylizacje w stylu pin-up. Pod koniec lat 50-tych Helena Rubinstein wprowadziła na rynek mascarę w lejącym się kremie, który wyciskało się na szczoteczkę jak pastę do zębów.

W latach 60 makijaż charakteryzował się przerysowaniem i wulgarnością. Makijaż stanowił kontrast: stosowano bardzo jasny podkład i bardzo ciemny eyeliner.
Ikonami były aktorka Audrey Hepburn i modelka Twiggy.

W latach 70 makijaż był niewyraźny, w stylu etnicznym. Wtedy też powstała pierwsza linia kosmetyków dla afroamerykanek. Wcześniej najwet najciemniejszy podkład zostawiał szare smugi i nie wyglądał estetycznie.

W latach 80 pojawiła się Madonna z młodym i świeżym makijażem. Z pewnością to też moment kiczu i zbyt dużej ilości błyskotek. Jednak

W latach 90 dokładniej cieniowano powieki, bardziej przykładano się do nienagannego wyglądu makijażu oraz dopasowania go do kształtu twarzy, a także do stylu ubierania.

Współcześnie wszystki trendy się zmieszały i każdy makijaż jest dobry. Z pewnością w naszym przypadku większy nacisk kładzie się na pielęgnację. Ciekawe, co czeka nas za 10 lat...

Słowa kluczowe: makijaż, historia. cut video
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Polecamy
Idealny makijaż dla brunetki [WIDEO]
Idealny makijaż dla brunetki [WIDEO]

Zobacz, jak zrobić idealny makijaż dla ciemnych oczu i włosów!

Wieczór z Make Up Store
Wieczór z Make Up Store Warszawa

Make Up Store zaprasza do CH Promenada na bezpłatne porady profesjonalnych makijażystek, poczęstunek i lampkę wina.

Ostatnio dodane
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!