Spisane z życia - Kobieta

5 pytań, które musisz sobie zadać, przed kupnem prezentu

2020-12-03 14:11:34

Zbliżają się jedne z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, a mianowicie mikołajki, a później święta Bożego Narodzenia. W związku z tym, pojawia się oczywiście pytanie, co kupić na prezent bliskim osobom. Zanim jednak zabierzemy się za wybieranie odpowiedniego podarunku, warto się zastanowić, z czego ucieszyłaby się dana osoba. Poznajcie 5 pytań, które trzeba sobie odpowiedzieć przed kupnem prezentu na święta.

Prezenty

1. Czym dana osoba zajmuje się w wolnym czasie?

Przede wszystkim warto zacząć od tego, co osoba, dla której kupujecie prezent, lubi robić. Jeśli zorientujecie się w zainteresowaniach swoich bliskich, łatwiej będzie dopasować podarunek, który sprawi im radość. Czy mają jakieś hobby artystyczne, czy może w wolnej chwili zajmują się gotowaniem? Prezent, który nie jest jedynie losowo wybranych przedmiotem, lecz spersonalizowanym upominkiem, z pewnością wywoła uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Postarajcie się zatem zaobserwować, co jest ważne dla bliskich i czym zajmują.

2. Jakiego typu przedmioty zwracają uwagę tej osoby w sklepach?

Dobrym sposobem na wybranie satysfakcjonującego prezentu dla kogoś jest przyjrzenie się temu, co zwraca uwagę tej osoby. Czy podczas zakupów zachodzi do konkretnych sklepów, interesuje się niszowymi markami bądź lubi ekologiczne produkty? Tego typu pytania mogą być bardzo pomocne podczas całego procesu. Dlatego, jeśli macie czas, zabierzcie taką osobę na wspólne zakupy i postarajcie się zaobserwować, jakie rzeczy ją interesują, a jakie krytykuje. To, czego NIE kupować, jest niemal równie ważne jak to, co warto kupić.

3. Czy jest coś, czego ta osoba chciałaby się dowiedzieć?

Podobnie jak w przypadku zainteresowań, chęć rozwoju konkretnej umiejętności może być świetną wskazówką odnośnie tego, co warto sprezentować swoim bliskim. Jeżeli dana osoba często wspomina, że chciałaby się nauczyć np. języka obcego bądź programowania, warto zainwestować w kupno książki lub internetowego kursu z tej dziedziny. Taki upominek pokaże, że zwracacie uwagę na to, o czym ten ktoś opowiada i pamiętacie o jego potrzebach.

4. Czego tej osobie bardziej brakuje: czasu czy pieniędzy?

Większość ludzi ma zwykle deficyt albo jednego albo drugiego. Oczywiście zdarza się, że ktoś nie odczuwa braku ani czasu ani pieniędzy lub że obie kwestie są problematyczne. Jednak w przypadku, gdy któreś z tych zagadnień sprawia wyraźny kłopot, można to wziąć pod uwagę przy wybieraniu prezentu. Przykładowo, jeżeli dana stale narzeka na niewystarczające środki, warto zastanowić się nad sprezentowaniem jakiegoś kuponu bądź karty podarunkowej. W przypadku braku czasu, sytuacja nie jest już taka prosta. Pamiętajmy jednak, że prezent nie musi oznaczać fizycznego przedmiotu. Może to też być też gest lub zaoferowanie pomocy przy pewnych obowiązkach.

5. Czy ta osoba jest praktyczna, twardo stąpa po ziemi?

Jeśli osoba, dla której chcecie znaleźć prezent, jest wyjątkowo praktyczna, warto kupić przedmiot, który przyda się w życiu codziennym. Oczywiście, te typowo kreatywne i spersonalizowane upominki mogą się wydawać bardziej wartościowe, jednak jeśli ktoś i tak z nich nie skorzysta, nie ma sensu na siłę go do tego przekonywać. Spróbujcie się dowiedzieć, czy ta osoba narzeka na brak jakiegoś sprzętu lub przedmiotu. Jeśli tak, wybór prezentu nie będzie już taki trudny.

Decydując się na upominek na mikołajki, warto przemyśleć, jaka ta osoba jest, co lubi i co jest dla niej ważne. Dzięki temu mamy większą szansę, iż prezent przypadnie bliskim do gustu.

JS

fot. pexels.com/LucieLiz

Słowa kluczowe: prezenty, świeta, pomysły, porady, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
prezent dla emeryta
Przejście na emeryturę. Jaki prezent dla rodzica kupić?

W wielu domach ten dzień jest szczególnie celebrowany. Emeryt dostaje prezenty, a rodzina spotyka się, aby powspominać minione lata. Co kupić mamie lub tacie z okazji przejścia na emeryturę?

Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Pocieszające się pingwiny
Wzruszające zdjęcie pocieszających się pingwinów podbija internet

Historia stojąca za fotografią łamie serce... czy jednak jest w pełni prawdziwa?

Polecamy
wolny czas
Jak dobrze wykorzystać wolny czas w domu?

Poznajcie najlepsze sposoby na produktywny dzień!

Polecamy
Ostatnio dodane
prezent dla emeryta
Przejście na emeryturę. Jaki prezent dla rodzica kupić?

W wielu domach ten dzień jest szczególnie celebrowany. Emeryt dostaje prezenty, a rodzina spotyka się, aby powspominać minione lata. Co kupić mamie lub tacie z okazji przejścia na emeryturę?

Dzień Babci i Dziadka
Jak zorganizować Dzień Babci i Dzień Dziadka w 2021 roku?

Jak spędzić te dni, aby były dla nich wyjątkowe?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?