Zdrowie - Kobieta

6 kroków do szczupłej sylwetki, czyli czym jest dieta Cambridge?

2018-11-19 12:28:19

Walka z nadmiarem kilogramów nie jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele metod oraz wskazówek, które mają w tym pomóc, jednak ich przestrzeganie wiąże się często z wielogodzinnym przygotowywaniem posiłków, a efekty są znikome. Poznaj tajniki diety dla wytrwałych, czyli Program Odchudzania Cambridge, który pozwala schudnąć nawet 3 kg tygodniowo.

Sprawdź czym jest i poznaj jej 6-stopniowy program.

Dieta Cambridge jest metodą radykalną i jeśli nie jest się osobą wytrzymałą, lepiej jej nie rozpoczynać. Ucziciwe przestrzeganie tej metody, przy pomocy specjalisty, dużej dozy wytrwałości i samozaparcia, może przynieść jednak zaskakujące efekty. Ten sposób pozwala na utratę 2,5 a nawet 3 kg tygodniowo. Stanowi to pierwszą na świecie dietę niskokaloryczną, która zawiera 6 etapów. Opracowana została w taki sposób, aby nie przynosiła efektu jo-jo.

Rygorystyczna dieta Cambridge

Dieta odchudzająca Cambridge pozwala na dopasowanie potrzebnej dawki kalorii do indywidulanych potrzeb. Przestrzegając jej, spożywa się gotowe posiłki w saszetkach, takie jak zupy, shaki, owsianki, dania obiadowe, makarony, ryże lub batony, które są przygotowywane ze sproszkowanych mieszanek. Komponuje się je w taki sposób, aby obniżyć liczbę kalorii bez zaburzania funkcjonowania organizmu. Takie mieszanki dostarczają niezbędnych składników, takich jak witaminy, minerały, węglowodany, białka oraz tłuszcze. Saszetek tych nie można znaleźć na półce w sklepie - zakupu dokonuje się wyłącznie u konsultanta współpracującego z firmą sprzedającą produkty Cambridge.

Program Odchudzania Cambridge zakłada spożywanie określonej ilości posiłków, płynów oraz produktów uzupełniających. Osoby, które decydują się na tę metodę i kupują produkty Cambridge, mają zagwarantowaną bezpłatną opiekę specjalisty. Podczas konsultacji otrzymują oni możliwość odpowiedniego dostosowania diety i dopasowania go do rytmu dnia.  W ten sposób osoby, które chcą schudnąć, są pod opieką profesjonalisty, który na cotygodniowych spotkaniach kontroluje przebieg diety i jej efekty, ale też dodaje motywacji w drodze do upragnionego celu.

6 etapów odchudzania

Początkowy etap diety Cambridge stosuje się bardzo rzadko i trwa nie dłużej niż 3 tygodnie. Jest on bardzo niskokaloryczny, bo zakłada spożycie do 800 kcal dziennie i polega na jedzeniu wyłącznie gotowych produktów typu Cambridge. Wraz z tym ważne jest spożywnie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej. W tym czasie zabronione jest jedzenie i picie jakichkolwiek innych produktów.

Najczęściej osoby, decydujące się na dietę Cambridge, zaczynają od 2. lub 3. stopnia - oba trwają 2 tygodnie i w obu zwiększa się powoli liczbę spożywanych kalorii. W tych etapach zakłada się uzupełnienie produktów w saszetkach o tradycyjne posiłki. Po kolei przechodzi się ze stopnia na stopień, aż do 6. poziomu, stabilizując i utrzymując swoją wagę. Zmniejsza się jednocześnie ilość jedzenia w saszetkach, a do jadłospisu wprowadza się porcję mleka, warzywa oraz owoce. Ostatecznie doprowadza się do spożywania pięciu posiłków dziennie.

Przeciwskazania i zalecenia

Dieta Cambridge jest bardzo pomocna dla osób walczących z otyłością - w tej sytuacji wskaźnik BMI powinien wynosić więcej niż 30. Ten sposób zrzucania wagi zaleca się ludziom, których masa ciała stanowi zagrożenie zdrowia. Tego typu dieta pomocna jest również osobom, które muszą szybko schudnąć przed operacją, zabiegiem lub rehabilitacją.  Proponuje się ją również przypadkom, które przegrały walkę z nadwagą innymi metodami, a dieta 1000 kcal nie przyniosła efektów.

Diety tej natomiast nie mogą stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci poniżej 14. roku życia.  Dla osób poniżej 18. roku życia potrzebna jest zgoda lekarza specjalisty. Metoda Cambridge nie jest również przeznaczona dla osób, które przeszły atak serca lub udar mózgu w ostatnich 3 miesiącach. Lista przeciwskazań jest bardzo długa i znajdują się na niej m.in. spożywanie leków MAOI, porfiria, schizofrenia lub inne zaburzenia psychiczne. Tego typu diety odradza się także tym, którzy cierpią na niewydolność wątroby, zaburzenia łaknienia, schorzenia nerek i serca oraz u osób z cukrzycą typu 1. 

AW

fot. Pixabay.com

źródła: dieta-cambridge.pl, poradnikzdrowie.pl

Słowa kluczowe: dieta, dieta cambridge, sylwetka, odchudzanie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, czym moÅźna zastapić cukier!
Najlepsze zamienniki cukru

Zobacz, czym można zastąpić cukier!

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie

Bardzo dużo wiemy na temat tego, jak dbać o swoje zęby, włosy, skórę czy paznokcie. A czy wiemy, jak dbać o… pochwę?

Zobacz, jakie przyprawy i zioła są najzdrowsze na świecie!
Najzdrowsze przyprawy na świecie

Zobacz, jakie przyprawy i zioła są najzdrowsze na świecie!

Polecamy
Jak radzić sobie z suchymi i zmęczonymi oczami?
Jak radzić sobie z suchymi i zmęczonymi oczami?

Jeśli oczy zaczynają boleć, piec, szczypać i wydaje się, że pod powiekę dostał się piasek, oznacza to, że nasze oczy są zmęczone i/lub zbyt suche.

Stopy pod kontrolą!
Stopy pod kontrolą!

Bądź ostrożna podczas urlopu! Na plaży ,basenie, saunie przestrzegaj zasad higieny. Bo w takich miejscach najłatwiej można nabawić się infekcji stóp.

Ostatnio dodane
Zobacz, czym moÅźna zastapić cukier!
Najlepsze zamienniki cukru

Zobacz, czym można zastąpić cukier!

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie

Bardzo dużo wiemy na temat tego, jak dbać o swoje zęby, włosy, skórę czy paznokcie. A czy wiemy, jak dbać o… pochwę?

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.