Spisane z życia - Kobieta

Aplikacje randkowe - dlaczego cieszą się tak dużą popularnością?

2022-01-26 12:08:53

Po dwóch latach trwania pandemii ilość użytkowników aplikacji randkowych zdecydowanie się zwiększyła. Umawianie się przez internet to już codzienność. Czego można się spodziewać w takich aplikacjach?

Zobacz też: Czym jest paraliż analityczny i jak sobie z nim poradzić?

Aplikacje randkoweCzym są aplikacje randkowe?

Z pewnością każdy przeciętny użytkownik Internetu spotkał się z reklamą aplikacji, takich jak Tinder, Badoo czy Sympatia. O co w tym tak właściwie chodzi? Podstawą jest stworzenie profilu - dodanie zdjęć, uzupełnienie danych, takich jak imię, wiek, zainteresowania i stworzenie opisu, który ma być "reklamą" twojej osoby. Jeśli ukazany profil się spodoba, można przesunąć go w prawo. Wtedy - po uzyskaniu zainteresowania z drugiej strony - pojawia się informacja o sparowaniu. Jednocześnie otwiera to możliwość rozpoczęcia konwersacji. Przesunięcie w lewo to pominięcie wyświetlanego profilu. Czy poznawanie ludzi w taki sposób i umawianie się na randki faktycznie się sprawdza?

Zalety aplikacji randkowych

Przede wszystkim w takich aplikacjach można spotkać wiele ciekawych osobistości. Każdy człowiek ma do zaoferowania coś innego - jeden lubi sport, drugi sztukę, a trzeci podróże. Co z tego wynika? Wszyscy znajdą kogoś dla siebie. Dzięki takim platformom można zarazić kogoś swoją pasją, bądź ją zdobyć, porozmawiać z ludźmi o wszystkim, znaleźć nie tylko drugą połówkę, ale również znajomych czy przyjaciół. Jest to dobre miejsce do przyjrzenia się ludziom. Jedni piszą o sobie rozprawki, drudzy wklejają tylko emotikonę. Kolejny od razu zaproponuje kawę lub drinka, a następny zada nietypowe pytanie. Jak widać, takie aplikacje niekoniecznie służą tylko do randkowania. Możliwości jest naprawdę dużo, trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość.

Jakie wady mają aplikacje randkowe?

Po pierwsze - trzeba pamiętać, że takie platformy to część Internetu, do którego zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje, dlatego do nowo poznanych użytkowników dobrze jest podchodzić z dystansem. Po drugie - łatwo jest się też rozczarować. Zdarzają się sytuacje, gdy zostanie umówione spotkanie, ale jedna z osób się na nim nie pojawi, a jej konto nagle zniknie z platformy. Widząc czyjeś zdjęcie w aplikacji, często ma miejsce wyobrażanie sobie tej osoby w rzeczywistości. Ten aspekt też może zdziwić, gdy faktycznie dojdzie do realnego spotkania. Okaże się na przykład, że poznany na platformie jest dużo niższy niż w wyobraźni, ma inny kolor włosów, niż na zdjęciu. Rozmowa na żywo też może się "nie kleić" tak jak w Internecie. Każde zderzenie internetowej fikcji z rzeczywistością wiąże się niestety z ryzykiem i, korzystając z aplikacji randkowych, trzeba być na to przygotowanym.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@cottonbro

Słowa kluczowe: wady i zalety aplikacji randkowych, Tinder, Badoo
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
internetowe zakupy
Internetowe zakupy spożywcze - jak je robić? Warszawa

Wbrew pozorom robienie zakupów spożywczych za pośrednictwem internetu, to niezwykle proste zadanie.

Mieszkanie z partnerem
Gotowa na wspólne mieszkanie z partnerem?

Sprawdź, co wskazuje, że to właśnie "ten moment".

zmiany na wiosnę
5 wiosennych zmian, które pozytywnie wpłyną na zdrowie i samopoczucie

Aby być silnymi psychicznie i pełnymi chęci pomocy innym, nie możemy zapominać o sobie. Jak zadbać o własne zdrowie i samopoczucie tej wiosny?

Polecamy
Panaroma ParyÅźa z WieÅźą Eiffla w tle
Budżetowy Paryż na weekend - jak zwiedzić dużo i tanio?

Co można zobaczyć w Paryżu w dwa dni, nie wydając fortuny?

ślub i wesele
Druga strona ślubu: Wychodząc za mnie, wychodzisz za moją rodzinę

Małżeństwo wiąże się z kontaktami z rodziną wybranki lub wybranka. Czy to konieczność?

Polecamy
Ostatnio dodane
internetowe zakupy
Internetowe zakupy spożywcze - jak je robić? Warszawa

Wbrew pozorom robienie zakupów spożywczych za pośrednictwem internetu, to niezwykle proste zadanie.

Mieszkanie z partnerem
Gotowa na wspólne mieszkanie z partnerem?

Sprawdź, co wskazuje, że to właśnie "ten moment".

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?