Spisane z życia - Kobieta

Budżetowy Paryż na weekend - jak zwiedzić dużo i tanio?

2020-07-31 10:12:09

Chcesz zwiedzać świat, ale masz ograniczony budżet? A może masz do dyspozycji tylko dwa dni i nie wiesz, jak je zaplanować, aby zobaczyć jak najwięcej? Paryż jest niewątpliwie bardzo popularną destynacją turystyczną. Miasto jest pełne ciekawych miejsc i jeśli chcesz je poznać dokładnie - potrzebujesz zdecydowanie więcej niż dwa dni. Jeżeli odpowiednio zaplanujemy naszą wycieczkę, nawet jeden weekend wystarczy, aby poczuć paryski klimat. Poznaj nasz plan na weekendowy Paryż w pigułce.   

Zobacz też: Pamiętaj o bezpieczeństwie. Jak podróżować w czasie pandemii? 

Panorama Paryża z Wieżą Eiffla w tle

Jak zwiedzać, mając ograniczony budżet? 

Paryż jest miastem chętnie odwiedzanym przez miliony turystów, a co za tym idzie - także nie należy do najtańszych. W takim razie co zrobić, jeśli bardzo chcemy je zobaczyć, a mamy ograniczone fundusze? Ponieważ znaczna część budżetu przeznaczonego na całą wycieczkę zostanie prawdopodobnie wydana na nocleg, proponujemy wykorzystanie najekonomiczniejszego środku transportu w czasie zwiedzania, jakim są twoje nogi. Warto też wiedzieć o tym, że wiele obiektów oferuje darmowe wstępy w określone dni tygodnia. Atrakcyjne okazje czekają także na studentów przebywających na terytorium Unii Europejskiej, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Czy da się zwiedzić Paryż w dwa dni? 

Paryż ma bardzo dużo do zaoferowania i niestety nie da się wszystkiego dokładnie zobaczyć w dwa dni. Jednak przygotowany przez nas plan pozwoli ci zobaczyć najważniejsze miejsca na turystycznej mapie stolicy Francji. Zachęcamy do tego, aby potraktować dwudniową wycieczkę jak wstęp, który pozwoli ogólnie zapoznać się z topografią miasta. Pozwoli wam to zdecydować, które obiekty interesują was bardziej niż inne i następnym razem poświęcić na nie więcej czasu. Wybierz się z nami w dwudniowy, bardzo intensywny spacer po Paryżu, gdzie zobaczysz najważniejsze miejsca w słynnym mieście zakochanych!

Zobacz też: Lizbona na weekend

Pierwszy dzień - co zobaczyć? 

Nasz intensywny spacer zaczynamy z samego rana przy Paryskiej Szkole Wojskowej, skąd rozciąga się widok na Pola Marsowe i Wieżę Eiffla. Z drugiej strony najsłynniejszej budowli Paryża znajdują się Ogrody Trocadéro, spod których metrem dojedziemy na plac de Gaulle’a. Na samym środku stoi Łuk Triumfalny. Od placu strzeliście rozchodzi się 12 głównym alei Paryża, z których najbardziej reprezentacyjną są Pola Elizejskie. Spacerując po Champs-Élysées, dojdziemy do kompleksu budowli, wybudowanych w ramach przygotowań do wystawy światowej w 1900 r. - Grand Palais oraz Petit Palais. Między pałacami znajduje się Pont Alexandre III, którym przechodzimy na drugą stronę Sekwany. Nad brzegiem znajduje się Muzeum d’Orsay, mające swoją siedzibę w budynku dawnego dworca kolejowego. Spacerując promenadą nad rzeką, dojdziemy do Île de la Cité. Na wyspie, która jest najstarszą częścią Paryża, zobaczymy Katedrę Notre-Dame de Paris. Pierwszy dzień kończymy w uniwersyteckiej Dzielnicy Łacińskiej, gdzie znajdują się m.in. Panteon i Sorbona.

Drugi dzień - co zobaczyć? 

Drugi dzień rozpoczynamy na wzgórzu Montmartre, gdzie na szczycie znajduje się się Bazylika Sacré-Cœur. Kierując się w stronę Sekwany, mijamy słynny kabaret Moulin Rouge. Warto wstąpić do Galeries Lafayette, w środku której tuż pod kopułą znajduje się platforma widokowa. Taras na dachu pozwala zobaczyć Operę Garnier z zaskakującej perspektywy. Udając się na południe, mijamy Plac Vendôme, znany z wielu produkcji filmowych. Idąc dalej, dochodzimy wreszcie do Luwru, największego na świecie muzeum sztuki. Ostatnim punktem naszej wycieczki są znajdujące się tuż obok Ogrody Tuileries.

Dowiedz się więcej o zwiedzanych obiektach>>>>

Monika Nowak

fot. Monika Nowak

Słowa kluczowe: podróże, loty, city break, francja, jak tanio podróżować

Co musisz zobaczyć w Paryżu? Najsłynniejsze miejsca w stolicy Francji (9)

Wieża Eiffla (Tour Eiffel)
Łuk Triumfalny (Arc de triomphe)
Bazylika Najświętszego Serca (Basilique du Sacré-Cœur)
Archikatedra Notre-Dame w Paryżu (Cathédrale Notre-Dame de Paris)
Luwr (Musée du Louvre)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
wesele w czasie koronawirusa
Organizacja wesela a koronawirus. Kiedy i na jakich zasadach?

Od kiedy wesela znów będą mogły się odbywać? Co mówi w tej sprawie nasz rząd? Jakie są prognozy?

małÅźeństwo w czasie kwarantanny
Im bliżej tym dalej od siebie, czyli rozwody w czasie kwarantanny

Poznajcie komentarz eksperta w sprawie relacji w związkach w czasie epidemii.

Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?