Zdrowie - Kobieta

Buscopan - nowoczesny lek z zamierzchłej przeszłości

2015-09-30 08:10:34 | artykuł sponsorowany

Coraz częściej daje się zauważyć we współczesnej medycynie bardzo ciekawy trend, polegający na świadomym odwoływaniu się i sięganiu do wiedzy oraz osiągnięć sztuki leczniczej dawnych kultur, szczególnie w przypadkach, gdy prozdrowotne działanie danego zioła czy rośliny można bez problemu zweryfikować przy pomocy nowoczesnych metod badawczych. Dzięki takiemu podejściu niemiecka firma Boehringer Ingelheim stworzyła w połowie ubiegłego wieku Buscopan – lek rozkurczowy, którego najważniejszą zaletą jest działanie polegające na skutecznym rozluźnianiu obkurczonych mięśni przewodu pokarmowego, a nie jedynie na maskowaniu ich bólu.

Datura i duboisia – bliscy krewni


Najprawdopodobniej nie byłoby dziś w aptekach Buscopanu, gdyby nie odkrycie, że stosowana w dawnej hinduskiej medycynie właśnie jako środek rozkurczowy roślina datura (w Polsce lepiej znana jest ona jako bieluń) to dość bliski krewny współczesnego krzewu duboisia. Substancja czynna Buscopanu, czyli butylobromek hioscyny, jest pozyskiwany z liści duboisii hodowanych na skalę przemysłową w Australii w postaci suszu zawierającego alkaloid hioscyny. Suche liście są następnie przetwarzane i w trakcie tego procesu wyizolowywana jest hioscyna, którą następnie przekształca się podczas pojedynczego procesu chemicznego w docelową substancję czynną.

Bezpieczeństwo dzięki naturze

Ze względu na fakt, że substancja czynna w Buscopanie jest pochodzenia całkowicie naturalnego, jest on bardzo bezpiecznym lekiem – jednym z najlepszych dowodów na to jest fakt, że Buscopan został dopuszczony do obrotu w roku 1952 i od tamtej pory stale jest dostępny w aptekach na całym świecie.

Zasadnicza różnica pomiędzy Buscopanem a standardowymi lekami przeciwbólowymi polega na tym, że ta druga grupa farmaceutyków jedynie maskuje ból blokując przewodzenie bodźców zamiast likwidować jego źródło. Ponadto leki przeciwbólowe bardzo szybko przenikają do krwi, co może być przyczyną dodatkowych działań niepożądanych w postaci na przykład senności, zaburzeń koncentracji czy motoryki. Buscopan natomiast nie wykazuje żadnych działań niepożądanych, ponieważ nie przechodzi przez barierę krew-mózg, czym także różni się od innych dostępnych na rynku leków o działaniu rozkurczowym.

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: buscopan,ból brzucha, miesiączka, okres
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.

Polecamy
Stan jelit a dieta
Stan jelit a dieta - jak wybrać najlepsze probiotyki z witaminą D dla dzieci

Odpowiednia dobrana dieta wraz z zażywaniem probiotyków, może zapewnić zdrową perystaltykę jelit, a tym samym mniej problemów zdrowotnych.

Polecamy
Ostatnio dodane
Dieta dla studentÃłw
Dieta dla studentów - jakie produkty wspierają pracę mózgu?

Wybierając odpowiednią żywność, możesz znacząco poprawić przyswajanie wiedzy.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?