Zdrowie - Kobieta

Ciągłe zmęczenie i senność - jak odżyć na wiosnę?

Chroniczne zmęczenie

2018-04-06 12:25:06

Sporo osób skarży się na zmęczenie i senność. Po długiej zimie dużo ludzi ma problem z przestawieniem się na wiosenny tryb, który jest bardziej aktywny. Szara cera, worki pod oczami i ciągłe zmęczenie - z tymi dolegliwościami zmaga się wielu z nas. Jak zniwelować nadmierną senność i powrócić do pełni sił?

kobieta leżąca na łóżku

Senność - co zrobić, aby siły powróciły?

Zmiany w pogodzie, ciśnienie, które skacze, zmęczenie po zimie - to wszystko można sprawiać, że nasza senność będzie uniemożliwiać nam normalne funkcjonowanie. Aby nasz organizm odżył i stanął na nogi, należy przede wszystkim skupić się na odpowiedniej diecie. Złe nawyki żywieniowe, śmieciowe jedzenie i fast foody nie tylko wpływają niekorzystnie na nasz organizm, ale sprawiają również, że nasze zmęczenie i senność potrafią sięgnąć zenitu. Dlaczego? Ponieważ ogromne ilości cukrów oraz tłuszczy, które znajdują się w niezdrowych potrawach sprawiają, że jesteśmy ospali i brakuje nam sił do życia. Dlatego bardzo ważne jest, aby dostarczać organizmowi dużo witamin i minerałów, zjadać spore ilości owoców, warzyw i nieprzetworzonego jedzenia, które dobroczynnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu. A co za tym idzie, ciągłe zmęczenie i senność na pewno minie.

Nadmierna senność i chroniczne zmęczenie

W przypadku nadmiernej senność i chronicznego zmęczenia, bardzo ważne jest, aby dotleniać swój organizm. Regularne spacery na pewno wpłynął korzystnie na nasze samopoczucie i co ważne, postawią nas na równe nogi. Brak świeżego powietrza, brak tlenu może sprawić, że odczuwamy senność i zmęczenie zdecydowanie bardziej intensywnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby w ciągu dnia spędzać odrobinę czasu poza domem i miejscem pracy. Robienie sobie krótkich przerw w codzienym natłoku i spacerowanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na nasz nastrój, obudzi nas i doda energii.

Jeśli chcemy mieć dużo więcej sił i cieszyć się witalnością, warto każdego dnia uprawiać sport. Aktywność fizyczna nie tylko pobudzi wydzielanie endorfin, ale sprawi również, że chroniczne zmęczenie zniknie. Warto więc wykorzystać fakt, że na zewnątrz zrobiło się ładnie i rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Bieganie, jazda na rolkach czy rowerze, na pewno sprawią, że poczujemy się zdecydowanie korzystniej, a senność i zmęczenie minął.

Kondycja fizyczna też wpływa na twoje samopoczucie. Jeśli lubisz jazdę na rowerze, to zobacz modele rowerów górskich na https://www.taniomania.pl/t/rower-gorski

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: ciągła senność, zmęczenie organizmu, depresja, senność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Zobacz, właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza.
Pestki z arbuza - właściwości i zastosowania

Zobacz właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza!

Natural Mojo - dieta dla studenta
Dobra forma na nowy rok akademicki - poznaj Natural Mojo!

Większość prozdrowotnych porad i dietetycznych przepisów wydaje się bardzo czasochłonna, co może zniechęcać do ich stosowania. Istnieje jednak rozwiązanie tej kwestii.

Polecamy
Syndrom miesiąca miodowego - na co musisz uważać?
Syndrom miesiąca miodowego - na co musisz uważać?

Ta choroba może skutecznie popsuć romantyczne wakacje. Sprawdź, czy możesz jej uniknąć.

(Nie)zdrowe śniadanie
(Nie)zdrowe śniadanie

Gotowe kanapki, które kupujesz w sklepie, w drodze do pracy mogą okazać się bardziej szkodliwe niż myślisz.

Ostatnio dodane
Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Zobacz, właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza.
Pestki z arbuza - właściwości i zastosowania

Zobacz właściwości zdrowotne i zastosowania pestek arbuza!

Konkurs Ziaja
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.