Zdrowie - Kobieta

Ciągłe zmęczenie i senność - jak odżyć na wiosnę?

Chroniczne zmęczenie

2018-04-06 12:25:06

Sporo osób skarży się na zmęczenie i senność. Po długiej zimie dużo ludzi ma problem z przestawieniem się na wiosenny tryb, który jest bardziej aktywny. Szara cera, worki pod oczami i ciągłe zmęczenie - z tymi dolegliwościami zmaga się wielu z nas. Jak zniwelować nadmierną senność i powrócić do pełni sił?

kobieta leżąca na łóżku

Senność - co zrobić, aby siły powróciły?

Zmiany w pogodzie, ciśnienie, które skacze, zmęczenie po zimie - to wszystko można sprawiać, że nasza senność będzie uniemożliwiać nam normalne funkcjonowanie. Aby nasz organizm odżył i stanął na nogi, należy przede wszystkim skupić się na odpowiedniej diecie. Złe nawyki żywieniowe, śmieciowe jedzenie i fast foody nie tylko wpływają niekorzystnie na nasz organizm, ale sprawiają również, że nasze zmęczenie i senność potrafią sięgnąć zenitu. Dlaczego? Ponieważ ogromne ilości cukrów oraz tłuszczy, które znajdują się w niezdrowych potrawach sprawiają, że jesteśmy ospali i brakuje nam sił do życia. Dlatego bardzo ważne jest, aby dostarczać organizmowi dużo witamin i minerałów, zjadać spore ilości owoców, warzyw i nieprzetworzonego jedzenia, które dobroczynnie wpłynie na funkcjonowanie całego organizmu. A co za tym idzie, ciągłe zmęczenie i senność na pewno minie.

Nadmierna senność i chroniczne zmęczenie

W przypadku nadmiernej senność i chronicznego zmęczenia, bardzo ważne jest, aby dotleniać swój organizm. Regularne spacery na pewno wpłynął korzystnie na nasze samopoczucie i co ważne, postawią nas na równe nogi. Brak świeżego powietrza, brak tlenu może sprawić, że odczuwamy senność i zmęczenie zdecydowanie bardziej intensywnie. Dlatego bardzo ważne jest, aby w ciągu dnia spędzać odrobinę czasu poza domem i miejscem pracy. Robienie sobie krótkich przerw w codzienym natłoku i spacerowanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpłynie na nasz nastrój, obudzi nas i doda energii.

Jeśli chcemy mieć dużo więcej sił i cieszyć się witalnością, warto każdego dnia uprawiać sport. Aktywność fizyczna nie tylko pobudzi wydzielanie endorfin, ale sprawi również, że chroniczne zmęczenie zniknie. Warto więc wykorzystać fakt, że na zewnątrz zrobiło się ładnie i rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Bieganie, jazda na rolkach czy rowerze, na pewno sprawią, że poczujemy się zdecydowanie korzystniej, a senność i zmęczenie minął.

Kondycja fizyczna też wpływa na twoje samopoczucie. Jeśli lubisz jazdę na rowerze, to zobacz modele rowerów górskich na https://www.taniomania.pl/t/rower-gorski

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: ciągła senność, zmęczenie organizmu, depresja, senność
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Łzy
Płacz - skąd biorą się łzy?

Dowiedz się, co sprawia, że ludzie płaczą?

Tabletka
Czym są suplementy diety? Za i przeciw suplementacji

Zobacz, czy warto i jak odpowiednio dopasować suplementy do diety.

Zabiegi pielęgnacyjne dla ciężarnych kobiet. Czyli jak dbać o wygląd, będąc w ciąży?

W trakcie ciąży ciało kobiety przechodzi liczne, często niepożądane zmiany. Dowiedz się, jak im zapobiec!

Polecamy
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o swojej pochwie

Bardzo dużo wiemy na temat tego, jak dbać o swoje zęby, włosy, skórę czy paznokcie. A czy wiemy, jak dbać o… pochwę?

Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

Ostatnio dodane
Łzy
Płacz - skąd biorą się łzy?

Dowiedz się, co sprawia, że ludzie płaczą?

Tabletka
Czym są suplementy diety? Za i przeciw suplementacji

Zobacz, czy warto i jak odpowiednio dopasować suplementy do diety.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?