Na rzeczy - Kobieta

Co zrobić, żeby kot nas polubił?

2020-01-16 14:15:08

Twój kot cię nienawidzi? Jeżeli jesteś złym człowiekiem, to nic dziwnego. Jednak jeśli wydaje ci się, że zasługujesz na szacunek swojego kota, zajrzyj poniżej!

Czemu mój kot mnie nie lubi?

Problemów jest wiele. Prawdopodobnie leżą one w samym właścicielu. Są też takie, które można łatwo wyjaśnić. Koty mają różny temperament. Niektóre są bardziej towarzyskie, niektóre mniej. Podobnie jak u ludzi – przeszłość kota ma wpływ na jego obecne zachowanie. Mógł być zbyt szybko rozdzielony od matki czy doświadczyć jakiś przykrych doświadczeń. Warto wziąć to pod uwagę przy ocenie naszego czworonożnego przyjaciela. Ma on swoją kocią psychikę. Również potrzebuje ciepła i miłości – tylko może różnie to okazywać. Jeżeli zabieramy mu zbyt dużo przestrzeni, której potrzebuje  – nie będzie mu się to podobać.

Kocia przestrzeń

Koty są nieufne z natury i potrzebują wiele przestrzeni. Nie można zabronić kociakowi wchodzenia na szafy czy kanapę. Wybiera swoje miejsca, w których będzie czuć się bezpiecznie, gdzie będzie mógł odpocząć i spać całymi dniami. Jeżeli kot będzie mieć swoją przestrzeń, nasze stosunki z nim z pewnością się ocieplą. Właściciel musi pozwalać również na to, żeby pupil swobodnie mógł się poruszać po mieszkaniu. Nie można go trzymać gdzieś na siłę, zamykać przed nim drzwi czy czegoś zabraniać.

Jeżeli jednak kot nie przychodzi i nie daje się głaskać, można spróbować z przekąskami. Dobrze mieć przy sobie kocie smakołyki i nagradzać go za każdym razem, kiedy przyjdzie i za każdym razem, kiedy da się pogłaskać. Jeżeli takie dostaną, będą równie szczęśliwe jak ich właściciela. Ten sposób może pomóc, jednak nie należy do niczego zmuszać zwierzaka.

Kocia kuweta

Koty kochają czystość. Z tego powodu, żeby kot lepiej się czuł w mieszkaniu, a tym samym bardziej lubił swoich właścicieli, trzeba często zaglądać do kuwety i zmieniać żwirek. Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby kuweta zawsze stała w komfortowym i łatwo dostępnym miejscu dla zwierzęcia.

Hałas a koty

Te zwierzaki z reguły wybierają spokój i ciszę. Mają świetnie rozwinięty słuch i tym samym słyszą dźwięki głośniej niż ludzie. Potrzebują również bezpiecznych miejsc, gdzie będą mogły spokojnie spać. Jeżeli domownicy często się kłócą, koty na pewno będą przestraszone i nie będą chciały przychodzić do ludzi. To również bardzo źle wpływa na psychikę zwierzęcia. Nie kłóćmy się chociażby ze względu na naszych drobnych przyjaciół! Podobnie z innymi hałasami. Nie należy trzymać kota w pobliżu głośnych remontów czy imprez.

Jak zachowywać się przy kocie?

Jeżeli wracamy do domu, należy najpierw dać się powąchać kotu. Wnosimy ze sobą mnóstwo zapachów, dlatego kot może poczuć zaburzenie swojej przestrzeni. Nie należy wykonywać gwałtownych ruchów. Jeżeli chodzi o głaskanie, wiele zależy od kota. Większość z nich po prostu to uwielbia. Szczególnie za uszkiem. Jednak należy pamiętać, że są takie miejsca, na które kot może zareagować bardzo nerwowo. Są nimi m.in. brzuszek, łapki czy ogon. Są jednak koty, którym to wcale nie przeszkadza i nawet kładą się specjalnie, żeby pogłaskać je po brzuszku (albo po prostu Cię ugryźć – wszyscy to dobrze znamy).

Koty to piękne, a zarazem bardzo delikatne stworzenia. Niektóre potrzebują wiele atencji, inne wolą swoje własne towarzystwo. Wszystkie na pewno potrzebują wiele miłości i odpowiedniego traktowania. Jeżeli takie dostaną, będą bardzo szczęśliwe, jak ich właściciele!

Zobacz również: Miłośnicy kotów vs miłośnicy psów

ZK

źródło: pexels.com

Słowa kluczowe: zwierzęta, jak wychować kota, poradnik, dom, wychowanie, niemożliwe,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
DIY w Polsce a pandemia
W trakcie pandemii wzrosła popularność DIY wśród Polaków

Kursy online i robótki ręczne okazały się remedium na presję i stres.

Honorowe oddawanie krwi w trakcie pandemii. Dlaczego jest tak ważne?

Zapotrzebowanie na krew zamiast maleć, cały czas rośnie.

Czy biżuteria to dobry prezent dla faceta?

Przeczytaj, zanim zdecydujesz się na zakup biżuterii dla niego.

Polecamy
Zalety pisania listów

Sprawdź dlaczego nadal warto je pisać!

Kilka pomysłów na tanie hobby

Zastanawiasz się czy zająć się czymś nowym, ale boisz się wydatków związanych z zainteresowaniami? Zapewniamy, że darmowe albo tanie hobby może być równie ciekawe i rozwijające.

Ostatnio dodane
DIY w Polsce a pandemia
W trakcie pandemii wzrosła popularność DIY wśród Polaków

Kursy online i robótki ręczne okazały się remedium na presję i stres.

Honorowe oddawanie krwi w trakcie pandemii. Dlaczego jest tak ważne?

Zapotrzebowanie na krew zamiast maleć, cały czas rośnie.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?