Spisane z życia - Kobieta

Czy pocałunek na pierwszej randce to dobry pomysł?

2017-10-30 13:05:17

Znacie to przyjemne uczucie, jakbyście mieli motyle w brzuchu? Chyba każdy tego doświadczył, a zwłaszcza na pierwszej randce, podczas której pojawiają się często jeszcze zdenerwowanie i trema. W trakcie spotkania z osobą, która darzymy sympatią, zalewają nas myśli w tak szybkim tempie, że nie jesteśmy w stanie trzeźwo myśleć. Jeśli damy się temu pochłonąć, może się zdarzyć, że zepsujemy pierwsze spotkanie w bardzo głupi sposób. Na przykład pocałunkiem, który w danej sytuacji był zupełnie niepotrzebny, a przede wszystkim za szybki, ponieważ czasami lepiej poczekać kilka randek.

Niektórzy próbują się spieszyć i już na pierwszej randce rzucają się na drugą osobę.

Pocałunek jest pięknym aktem okazania komuś uczucia. Może być romantyczny, namiętny, a nawet słodki, ale to już zależy od nas samych. Mówią, że zainicjować jako pierwszy musi go mężczyzna. To jest jednak nieprawda, ponieważ odwaga nie każdemu na to pozwala. Dlatego warto, żeby kobiety też czasem wzięły to w swoje ręce.

Sprawa pocałunku na pierwszej randce jest dosyć sporna. Ludzie zastanawiają się, kiedy nadchodzi odpowiedni moment, a i tak często się zdarza, że dochodzi do tego kompletnie nieprzewidywalnie. Powinniśmy jednak unikać bezpośredniego pocałunku w usta na pierwszej randce, ponieważ łatwo można zrazić drugą osobę do następnych spotkań.

Zależy też wszystko od tego, od kiedy znamy się z tą osobą. Może być tak, że widzimy się z kimś po raz pierwszy lub też po raz setny, ponieważ znamy kogoś od dziecka, ale dopiero teraz postanowiliśmy się poznać bliżej. Mimo to jednak nie powinniśmy za mocno naciskać. Preferowanym gestem na pożegnanie jest tzw. przytulas, czyli objęcie drugiej osoby ramionami, ale też nie za długo. Ewentualnie można dać całusa w policzek, który nie jest taki zobowiązujący.

Pocałunek w usta na pierwszej randce nie jest dobrym pomysłem, ale to nie znaczy, że nie można tego zrobić. Po prostu skutki mogą nie być takie, jak oczekiwaliśmy, jeśli się na to zdecydujemy. W takiej sytuacji ważne jest przede wszystkim, żeby nie uciekać w zażenowaniu oraz nie zrażać się i próbować spotykać się dalej. Jeśli natrafiliśmy na odpowiednią i przeznaczoną nam osobę, to nie będzie to żadną przeszkodą.

PW

Fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: pocałunek w usta, pierwszy pocałunek, wstyd, zażenowanie, całus
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Ten niewidomy piesek ma...psa przewodnika!
Ten niewidomy piesek ma...psa przewodnika!

Poznaj niezwykłą historię Hoshi'ego i Zena.

Takich kobiet faceci nie lubią!
Takich kobiet faceci nie lubią!

Masz za sobą kilka nieudanych związków? Nie wiesz, dlaczego nie możesz zatrzymać przy sobie faceta na dłużej?

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.