Niezbędnik - Kobieta

Dekorowanie jajek na Wielkanoc

2022-03-24 11:27:25

Ozdabianie świątecznych pisanek jest jedną z najszerzej rozpowszechnionych tradycji wielkanocnych. Jednakże ich przygotowanie różni się w zależności od metody, którą dekorujemy jajka. Możemy m.in. wyklejać, rysować, malować, zamaczać i skrobać. Sprawdź, jak przygotować tegoroczne pisanki do święconki.

Zobacz też: Czy Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy? >>

Dekorownie pisanek na Wielkanoc

Wielkanoc 2022

Tegoroczne święto Wielkiej Nocy odbędzie się 17 kwietnia. Poprzedza je Niedziela Palmowa, która wypada 10 kwietnia i prima aprilis, który odbędzie się półtorej tygodnia przed nią (1 kwietnia). Zgodnie ze zwyczajem, w Niedzielę Palmową udajemy się do kościoła, żeby poświęcić palmę wielkanocną. W Wielką Sobotę również spędzamy chwilę w świątyni, aby poświęcić koszyczek wielkanocny (święconkę). Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny - 18.04 (dzień wolny od pracy) przychodzi czas na śmigusa-dygusa.

Pisanki rysowane pisakami

Pisanie mazakami po wcześniej ugotowanych jajach jest świetną formą zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można wówczas przygotować często zabawne, ale jakże urocze rysunki, których tworzenie będzie świetną okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną. Króliki, zające czy pisklaki. Na pisankach możesz namalować wszystko, na co tylko masz ochotę.

Malowanie pisanek mazakamiOzdabianie pisanek muliną

Innym, nieco bardziej tradycyjnym sposobem na zdobienie pisanek, jest wykorzystanie muliny. Proces wydaje się skomplikowany, lecz nie musimy przygotowywać wymyślnych wzorów, aby osiągnąć zadowalający efekt. Wystarczy, że przygotujemy sobie wybrane kolory muliny, klej i rozrysujemy na kartce efekt, jaki planujemy osiągnąć na jajku. Gdy uda nam się nakleić na jego czubek mulinę, którą następnie będziemy obtaczać pisankę, to wszystko pójdzie jak z płatka. Oczywiście możemy również dać ponieść się fantazji, lecz będzie to wymagało od nas nieco więcej zaangażowania, czasu i wytrwałości.

Dekorowanie jajek papierem kolorowym lub bibułą

Ciekawą alternatywą dla wcześniej wspomnianych sposobów dekorowania pisanek wielkanocnych jest wyklejanie. W przedszkolu i szkole podstawowej na zajęciach plastycznych dzieci robią kulki z bibuły, które są następnie przyklejane do jajek. Nieco bardziej zaawansowane jest pocięcie papieru w wąskie paski, które po odpowiednim skręceniu dają nam kształt ślimaka. Klejąc je grubą warstwą, możemy uzyskać niesamowite wzory ze zróżnicowaną fakturą.

Zobacz też: Przepisy na wielkanocny mazurek jak u babci. >>

KK

fot. cottonbro z Pexels

źródło: Instagram

Słowa kluczowe: pisanki, jajka, wielkanoc, święta wielkanocne, święconka, dekorowanie jajek
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont mieszkania.

Postanowienia Noworoczne a samorealizacja
Podsumowanie roku krokiem do samorealizacji

Zobacz pytania, pomogą Ci podsumować rok 2021 u ustalić cele na 2022.

Polecamy
materac do małÅźeńskiej sypialni
Jaki rodzaj materaca najlepiej sprawdzi się w małżeńskiej sypialni? Łódź

Jeżeli wybierzemy model niedopasowany do naszych preferencji, codziennie będziemy budzili się niewyspani, zmęczeni i zdenerwowani.

Zobacz, jakie sztuczki moÅźna wykorzystać, aby małe piersi wydawały się większe!
Jak optycznie powiększyć biust?

Zobacz, jakie sztuczki można wykorzystać, aby małe piersi wydawały się większe!

Polecamy
Ostatnio dodane
Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont mieszkania.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?