Fitness - Kobieta

Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

2022-10-05 14:26:13

Chodzenie na siłownie, zdrowe odżywianie się, czy też po prostu aktywniejszy styl życia, to dla wielu cel, do którego co roku starają się dążyć. Utrzymanie regularności we wszystkich nowych czynnościach okazuje się nie być jednak takie proste. Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Zobacz też: Zakwasy po ćwiczeniach - jak sobie z nimi poradzić?

siłowniaUtrata motywacji do ćwiczeń

Przerwy w treningach zdarzają się każdemu. Mogą one trwać kilka dni, kilka tygodni, albo nawet miesięcy. Wszystko to związane być może naszą utratą motywacji do wykonywania sportu. Po tak długim okresie, kiedy widzimy, że wypracowane wcześniej efekty znikają, ciężej jest nam zebrać się, aby wyjść ponownie na siłownie. Jak więc zapobiegać utracie motywacji?

Wprowadzenie zmian w swoim treningu

Częstym powodem, dla którego tracimy chęci do ćwiczeń, może być monotonność. Czując, że nasze zainteresowanie do naszej rutyny spada z dnia na dzień, warto wprowadzić zmiany do naszego treningu np. ci, którzy opiera je na wykonywaniu głównie cardio warto, aby spróbowali treningów siłowych. W wielu klubach fitness oprócz siłowni możemy spotkać się z organizowanymi zajęciami, które dostępne są dla wszystkich. Bogata oferta sprawia, że do swojej codziennej aktywności możemy dodać elementy tańca, czy też aerobicu. Pozwoli nam to na sprawdzenie się w zupełnie nowych ruchach, aktywujące różne partie ciała.

Skupienie się na odpowiednich celach podczas trenowania

Dla wielu osób początkujących swoją przygodę z siłownią utrzymanie motywacji w związku z treningami może spadać w związku z mało widocznymi efektami. Na to, aby były one zauważalne potrzeba jednak czasu. Warto więc wybrać sobie cel, który będzie niezależny od szybkiej chęci zmiany swojego wyglądu. Może to być zwykła chęć zmiany swojego samopoczucia. Uśmiech i poczucie satysfakcji, które czujemy po udanym treningu, często jest wystarczającą nagrodą za swój włożony wysiłek.

Pójście na siłownie z drugą osobą

Niektórym z nas może pomóc również motywacja z zewnątrz. Mowa tutaj na przykład o umówieniu się na trening z przyjaciółką lub przyjacielem. Jest to nie tylko możliwość na spalenie niepotrzebnych kalorii, ale także okazja na krótkie rozmowy podczas wysiłku fizycznego. Ciekawym rozwiązaniem, które może również zmotywować nas do pojawienia się na siłownie, jest trening z trenerem personalnym, który wskaże nam, co powinniśmy zrobić, aby osiągnąć efekty w bezpieczny sposób.

BS

fot. Pexels

Źródło: wiem-co-jem.pl, radoslawkojta.pl

Słowa kluczowe: trening, ćwiczenia, motywacja, siłownia, fitness
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

boks
Boks dla kobiet - jak wygląda trening?

Poznaj szczegóły treningu, który zyskuje coraz większą popularność.

zajęcia fitness
Na co zwrócić uwagę podczas zajęć fitness?

Oto kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas treningu.

Polecamy
run
Na czym polega trening "12-3-30"?

Poznaj nową formę ćwiczeń!

Jazda na rolkach
Zalety jazdy na rolkach - ile kalorii można spalić?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Polecamy
Ostatnio dodane
puppy
Puppy joga - czym jest i na czym polega?

Jakie korzyści niosą ze sobą ćwiczenia?

boks
Boks dla kobiet - jak wygląda trening?

Poznaj szczegóły treningu, który zyskuje coraz większą popularność.

Popularne
boks
Boks dla kobiet - jak wygląda trening?

Poznaj szczegóły treningu, który zyskuje coraz większą popularność.

depilacja
Depilacja laserowa w domu - o czym warto pamiętać?

Jak przygotować się do zabiegu?

daria Zawiałow
Daria Zawiałow pierwszą ambasadorką YSL Beauty w Polsce!

Jak będzie wyglądała ta współpraca?