Spisane z życia - Kobieta

Dlaczego warto obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziewczyn?

2022-10-10 12:39:32

Prawdopodobnie niewiele osób w Polsce zdaje sobie sprawę z tego, że 11 października wypada Dzień Dziewczyn. To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ stosunkowo późno, ponieważ dopiero w 2011 roku, i niesie ze sobą bardzo ważny przekaz. Jaka historia kryje się za tym szczególnym dniem i jakie prezenty warto podarować dziewczynom z tej okazji?

Zobacz też: Jak wybrać prezent z okazji Dnia Kobiet?

Co kupić na Dzień Dziewczyn

Międzynarodowy Dzień Dziewczyn — co się za tym kryje?

Nie da się ukryć, że w Polsce to święto nie cieszy się popularnością. Znacznie chętniej i huczniej obchodzi się przypadający 8 marca Dzień Kobiet. Tymczasem Międzynarodowy Dzień Dziewczyn został ustanowiony nie bez przyczyny. To coroczne święto skupia się przede wszystkim na młodszych kobietach i problemach, z jakimi muszą się mierzyć. Nie jest bowiem tajemnicą, że w różnych częściach świata dziewczynki wciąż bywają dyskryminowane i napotykają liczne trudności, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie. Nieraz słyszy się przecież opowieści o tym, że w niektórych krajach przedstawicielki płci żeńskiej nadal mają znacznie ograniczony dostęp do nauki, są wydawane za mąż w bardzo młodym wieku czy poddawane różnym bolesnym zabiegom, które w konsekwencji prowadzą do trwałego okaleczenia ich narządów płciowych. Zgromadzenie Ogólne ONZ, ustanawiając 11 października Międzynarodowym Dniem Dziewczyn, chciało w ten sposób zwrócić uwagę na te wciąż istniejące problemy i zwiększyć świadomość społeczeństwa w kwestii tego, jak ważne jest przestrzeganie równouprawnienia.

Obchody Dnia Dziewczyn

Warto wiedzieć, że obchody Dzień Dziewczyn odbywają się co roku pod innym hasłem. Po raz pierwszy ten wyjątkowy dzień był świętowany 11 października 2012 roku. Skupiono się wówczas na problemie małżeństw zawieranych przez bardzo młode osoby i w związku z tym jego myśl przewodnia brzmiała: „Moje Życie, Moje Prawo, Koniec Dziecięcych Małżeństw”. W kolejnych latach poruszano także inne ważne kwestie, takie jak niska samoocena u dorastających dziewcząt czy brak możliwości podjęcia przez nie edukacji. Natomiast w 2021 roku świętowano Dzień Dziewczyn pod hasłem: „Cyfrowe pokolenie. Nasze pokolenie”. Jak słusznie zauważyła organizacja UNICEF, pomimo stale rozwijającej się technologii w wielu domach na świecie wciąż brakuje dostępu do Internetu, co okazało się kluczowe, chociażby w czasie pandemii.

Jakie prezenty warto podarować z okazji Dnia Dziewczyn?

W tym wyjątkowym dniu warto zrobić miłą niespodziankę swoim partnerkom, siostrom czy przyjaciółkom i poza złożeniem szczerych życzeń podarować im drobne upominki. W tej kwestii bezpiecznym rozwiązaniem będą z pewnością bukiety pięknych kwiatów czy dobrej jakości czekoladki, zwłaszcza jeśli obdarowywana kobieta przepada za słodyczami. Ponadto warto pomyśleć też o przygotowaniu upominków bezpośrednio związanych z zainteresowaniami danej osoby. Dziewczyny, które uwielbiają czytać książki, z pewnością ucieszą się na widok kolejnego tomu ich ukochanej serii, a te uprawiające sport będą wdzięczne za karnet na siłownię lub ekwipunek sportowy. Dobrym pomysłem będzie także wspólne wyjście na koncert ulubionego zespołu czy wokalisty.

WG

fot. pexels

Źródło: interia.pl

Słowa kluczowe: Międzynarodowy Dzień Dziewczyn, dziewczyny, święto, okazja, obchody, prezenty
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
podrÃłÅźe
Jak dobrze zaplanować budżet podróży do innego kraju?

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu za granicę.

Hobby – co to jest
Hobby - co to jest? Jak je znaleźć i czy warto je mieć?

Hobby to doskonały sposób na dodanie odrobiny radości i życia do swojego dnia.

tłusty czwartek
Kiedy wypada tłusty czwartek w 2023 roku?

Zobacz, jakie przysmaki można zjeść tego dnia w cukierniach.

Polecamy
samotna randka
Masturdating - nowa moda na randkę z samym sobą

Czy randki są zarezerwowane tylko dla par?

marry me
Historie najdziwniejszych zaręczyn z całego świata

Pomysłów na zapytanie się swojej drugiej połówki o to, czy chciałaby wyjść za mąż, jest wiele. Oto lista najdziwniejszych zaręczyn!

Ostatnio dodane
podrÃłÅźe
Jak dobrze zaplanować budżet podróży do innego kraju?

Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas wyjazdu za granicę.

Hobby – co to jest
Hobby - co to jest? Jak je znaleźć i czy warto je mieć?

Hobby to doskonały sposób na dodanie odrobiny radości i życia do swojego dnia.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?