Niezbędnik - Kobieta

Do czego mogą służyć łupiny cebuli?

2018-09-21 11:05:50

Łupiny cebuli to resztki, które najczęściej wyrzucamy do kosza na śmieci od razu po procesie obierania. Okazuje się, że robimy to niepotrzebnie, ponieważ zewnętrzna warstwa tego warzywa może się przydać do wielu rzeczy. Poznaj właściwości łupin cebuli!

Zobacz, jak można wykorzystać łupiny z cebuli!Odpady z warzyw - zatruwanie środowiska

Według naukowców resztki warzyw stanowią dużą część odpadów w skali całego świata. Ich gnicie zaczyna coraz bardziej zatruwać środowisko, dlatego poszukiwane są sposoby na wykorzystanie ich w medycynie i innych dziedzinach. Okazuje się, że łupiny cebuli mają właściwości, za pomocą których będziemy mogli w przyszłości tworzyć leki dostępne bez recepty i suplementy diety.

Łupiny z cebuli - właściwości

Łupiny cebuli mają właściwości lecznicze. Zawierają tzw. kwercetynę (związki fenolowe), która jest naturalnym antyoksydantem, czyli może przeciwdziałać alergii. Oprócz tego, dzięki związkom siarkowym i flawonoidom, można wykorzystać zewnętrzne warstwy tego warzywa do leczenia astmy, chorób serca, nowotworów, otyłości oraz cukrzycy.

Bogactwo witamin i minerałów w łupinach cebuli, takich jak chrom, selen, potas, magnez, żelazo i wapń, sprawia, że można je wykorzystać także do leczenia przeziębienia i grypy.

Jak wykorzystać łupiny cebuli?

Powyższe argumenty pozwalają stwierdzić, że łupiny cebuli mogą służyć do leczenia i dbania o zdrowie. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to jadalny element warzywa. Najlepiej przygotować z niego prosty napar, który może posłużyć nie tylko jako herbata do picia, wspomagająca sen i spokój ducha, ale także jako tonik do twarzy przeciw trądzikowi lub maść do pięt na regenerację skóry.

Jak przygotować napar?

Wystarczy łupiny cebuli ugotować w litrze wody, po czym zostawić garnek na kilka minut, aby napar mógł zyskać właściwości warzywa. Po przecedzeniu wywar staje się gotowy do użycia. Jeśli mamy zamiar pić go w formie herbaty, można dodać do niego miodu dla uzyskania lepszego smaku.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: porta.abczdrowie.pl, polubione.com

Słowa kluczowe: łupiny cebuli właściwości, łupiny z cebuli, jak wykorzystać łupiny cebuli
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!
Skuteczne sposoby na otwarcie słoika

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!

Polecamy
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Brak zdjęcia
Indeks glikemiczny

Tabela z wartością kaloryczną i indeksem glikemicznym, co jesz na co dzień.

Ostatnio dodane
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.