Spisane z życia - Kobieta

Dzień Dziecka w czasach koronawirusa: Co można robić?

2020-05-29 12:55:15

Lada dzień ulubione święto wszystkich dzieci, tych młodszych i tych starszych, czyli Dzień Dziecka. Jak jednak spędzić go w czasach koronawirusa, gdy wszystkie kina, teatry i baseny jeszcze są pozamykane? Wielu rodziców zastanawia się, jaką atrakcję zapewnić swoim pociechom, by Dzień Dziecka był miło wspominany, mimo wciąż trwającej epidemii. Oto trzy pomysły na Dzień dziecka w trakcie epidemii.

Dzień Dziecka w czasach koronawirusaRodzinny piknik

Choć rząd wciąż apeluje do pozostawania w domach i ograniczania przemieszczania się, coraz piękniejsza pogoda za oknem sprawia, że coraz więcej osób wychodzi na spacery do parków czy lasów. W Dniu Dziecka najważniejsze jest spędzenie czasu razem i poświęcenie całej uwagi swoim pociechom, dlatego warto tego dnia wybrać się na wspólny piknik. Wyjazd za miasto oraz celebrowanie tego święta pomogą choć na chwilę wrócić do aktywności sprzed epidemii, porozmawiać oraz zjeść przygotowane przekąski. W końcu dzieci uwielbiają aktywności na świeżym powietrzu, czego w ostatnich tygodniach z pewnością im brakuje. Wspólny posiłek oraz zabawa – to zapamiętają dzieci, zamiast kolejnej zabawki, którą szybko się znudzą.

Lekcja szachów

Kto powiedział, że prezent ma tylko bawić? W Dzień Dziecka warto podarować swoim pociechom lekcję nauki nowej umiejętności. Lekcje pływania są tymczasowo niedostępne, kluby sportowe dopiero powoli wznawiają swoją działalność. Dlatego dobrym pomysłem, nawet podczas domowej kwarantanny, który jednocześnie uczy i bawi, jest lekcja gry w szachy. Dzięki szachom u graczy znacząco rozwija się pamięć, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz umiejętność planowania i podejmowania decyzji. Zasady gry i samodzielne wykonywanie ruchów uczą dziecko odpowiedzialności, koncentracji i cierpliwości. Co najważniejsze, nie trzeba mieć tradycyjnej szachownicy – wystarczy w wersji elektronicznej.

Pierwszą zasadą, której uczę podczas lekcji szachów, jest „baw się tym!”. Szachowe rozgrywki mogą sprawić ogromną radość oraz przyjemność. Stereotyp, że szachy są tylko dla starszych osób, jest błędny. Szachy są doskonałym narzędziem uczącym odpowiedzialności za własne decyzje, kształtującym koncentrację i cierpliwość szczególnie u najmłodszych, dlatego warto zacząć naukę już  wtedy. Są one pomocne również w przedmiotach szkolnych, szczególnie naukach ścisłych. Zachęcam do wspólnego grania w szachy przede wszystkim rodziców, gdyż jest to idealny czas, by spędzić go razem i jednocześnie nauczyć się czegoś nowego. Piszę o tym również w swojej najnowszej książce pt. „Szachy w godzinę”, gdyż wystarczy zaledwie jedna godzina, by zrozumieć wszystkie najważniejsze zasady i móc rozpocząć pierwszą partię – mówi Michał Kanarkiewicz, ambasador królewskiej gry oraz popularyzator szachów w Polsce.

Rodzinny turniej

Trzecim z pomysłów, który również połączy rodziców z dziećmi, jest zorganizowanie turnieju sportowego na świeżym powietrzu lub turnieju planszówek w domowym zaciszu. Dzieci kontra rodzice czy zabawa jeden na jeden będzie okazją do wesołej rywalizacji, poprawienia swojej kondycji zarówno fizycznej, jak i intelektualnej oraz spędzenia czasu razem. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych gier i zabaw uzależnionych od wieku i liczby graczy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Po wspólnej zabawie wybierzcie się całą rodziną na lody, by uhonorować wszystkich graczy.

ip

fot. pixabay.com/Victoria_Borodinova

Słowa kluczowe: pomysły, co wolno, zabawy, koronawirus, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
goście na weselu
5 pytań, które warto sobie zadać, skracając listę gości weselnych

Jak skracać listę gości unikając przy tym niesnasek, zbędnych dyskusji z rodziną, przesadnych kompromisów?

easter
5 sposobów na poprawienie świątecznej atmosfery w czasie epidemii

Pomysły na radzenie sobie z kwarantanną w okresie wielkanocnym.

Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?