Spisane z życia - Kobieta

Dzień Kobiet 2021 - co dziś oznacza to święto?

2021-03-08 02:00:32

8 marca to wyjątkowy dzień dla kobiet. W tym roku, jak nigdy wcześniej w Polsce, ważniejsze od kwiatów i życzeń jest wsparcie. Zarówno kiedyś, jak i teraz, kobiety muszą walczyć o swoje prawa. Mówi się "płeć piękna", ale to duża powierzchowność. Kobiety są też silne, zaradne i inteligentne. Sprawdźcie, co same zainteresowane mówią o współczesnej kobiecości!

Dzień Kobiet

Oto co panie mówią na temat kobiecości:

Dla mnie kobiecość jest indywidualna. Każdy czuje ją inaczej. Każda pewna siebie kobieta emanuje kobiecością. Dla osób w wieku 50+ jest to atrakcyjne w oczach innych, obojętnie na płeć. Takie jest moje, skromne zdanie.

- Katarzyna, właścicielka księgarni, 51 lat

Z jednej strony, kobiecość można bardzo łatwo określić z wyglądu - ubiór, makijaż, włosy, paznokcie. Jednak uważam, że kobiecość wynika z wnętrza. Wychodzi ona z pewności siebie, ze sposobu mówienia, chodzenia i myślenia. Najważniejsze z tego jest, jak kobieta spostrzega samą siebie. Kobiety, które na co dzień wolą luźny styl mogą wyglądać kobieco, ponieważ znają swoją wartość, a atrybuty takie jak paznokcie, biżuteria czy makijaż tylko je pogłębiają. Jednak prawdą jest, że człowiek widząc kobietę wulgarnie ubraną myśli, że jest kobieca. Jednak może być to tylko pozór, a często stojąca obok niej kobieta ubrana w za luźne rzeczy okazuje się bardziej zmysłowa. Wniosek wynika z tego taki, że każdy kobiecość spostrzega inaczej, a pozory często mylą.

- Dominika, studentka, 21 lat

Kiedyś usłyszałam, że kobiecość jest jak strój szyty na miarę. Dla każdej kobiety to coś innego, w indywidualnych proporcjach. Kobiecość to perfekcyjna organizacja, wielozadaniowość i dbałość o każdy szczegół. To także dbanie o innych. To nieustanne dążenie do pogodzenia wszystkich rzeczy, które chce lub musi się zrobić. Kobiecość to silne emocje. To również huśtawki nastroju, naprzemienne przypływy energii oraz czarnych myśli czy łez. Kobiecość to też przejmowanie się wszystkim za bardzo. To coś, co przekłada się na wygląd zewnętrzny, ale jest siłą od środka.

- Patrycja, kierowniczka sklepu, 28 lat

Kobiecość zawsze kojarzyła mi się z pięknie zrobionym makijażem i ładnym ubiorem. Odkąd mam małe dzieci, nie mam dużo czasu dla siebie. Moje zdanie się zmieniło, bo zdałam sobie sprawę, że wygląd to nie wszystko. Dalej bardzo o siebie dbam, ale na pierwszym miejscu stawiam dzieci. Jednak to nie sprawia, że czuję się mniej kobieco.

- Agata, prawniczka, 38 lat

Z jednej strony kobiecość to zadbane ciało, schludność, wyprostowane plecy, subtelne podkreślenie urody, a z drugiej - to taki błysk w oku. Widać, że kobieta jest wyrozumiała, czuła, jednocześnie inteligentna, a gdy się uśmiechnie to można stracić dla niej głowę. Kobiecość to takie magiczne przyciąganie.

- Oliwia, studentka, 20 lat

Kobiecość to bardzo obszerne słowo. Można z nim utożsamiać cały wachlarz określeń, lecz dla mnie kojarzy się ona przede wszystkim z siłą. Kobiety mają w sobie jej nieskończone pokłady. Nawet jeśli na co dzień wydawałoby się, że nam jej brakuje, to w momentach, kiedy jest potrzeba, potrafimy w sobie tę siłę obudzić i zwalczyć największe przeciwności. Każdej kobiecie życzę, aby pamiętała, że ją ma a jeśli już się o tym przekonała - niech dzieli się nią z innymi. Wspólnie jesteśmy niepokonane.

- Joanna, studentka, 25 lat

Dzień kobiet w 2021 roku

Istnieją różne definicje kobiecości. Najważniejsze to doceniać siebie. Jeśli kobieta dobrze się ze sobą czuje, to nikomu nie musi tego udowadniać. To jest dzień wszystkich matek, żon, córek i babć. Niezależnie od roli i wykształcenia, każda pani jest wyjątkowa. Niech stereotypy na temat kobiecości pójdą w zapomnienie. Każdy ma prawo do wolności i walki o siebie. Wszystkim paniom życzymy, aby czuły się wyjątkowo, nie tylko w Dzień kobiet.

Karolina Klińska

fot. Pixabay.com/Free-Photos 

 

 

Kobiecość to bardzo obszerne słowo. Można z nim utożsamiać cały wachlarz określeń, lecz dla mnie kojarzy się ona przede wszystkim z siłą. Kobiety mają w sobie jej nieskończone pokłady. Nawet jeśli na codzień wydawałoby się, że nam jej brakuje, to w momentach, kiedy jest potrzeba, potrafimy w sobie tę siłę obudzić i zwalczyć największe przeciwności. Każdej kobiecie życzę, aby pamiętała, że ją ma a jeśli już się o tym przekonała - niech dzieli się nią z innymi. Wspólnie jesteśmy niepokonane.
Wyświetlone przez Joanna
Słowa kluczowe: Dzień Kobiet, 8 marca, współczesna kobieta, znaczenie dnia kobiet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ślub cywilny
Organizacja ślubu cywilnego w Polsce - ile kosztuje, gdzie może się odbyć, co sprawdzić?

Planujecie ślub cywilny i nie wiecie, od czego zacząć jego organizację? Ten tekst wam pomoże!

ciałopozytywność
Czy pogoń za influencerami pomaga zaakceptować swój wygląd?

Jak inni wpływają na postrzeganie siebie?

weselu z DJ-em
Dj czy zespół na wesele? Koszt, różnice, oferta i muzyka

To, czy na Waszym weselu zabrzmi muzyka grana na żywo, czy ta puszczana z komputera, nie powinno wynikać jedynie z kwestii finansowych.

Polecamy
Panaroma ParyÅźa z WieÅźą Eiffla w tle
Budżetowy Paryż na weekend - jak zwiedzić dużo i tanio?

Co można zobaczyć w Paryżu w dwa dni, nie wydając fortuny?

Ślub w czasie koronawirusa
Weselne zamieszanie w czasie koronawirusa - co można w nowym reżimie sanitarnym?

Jakie decyzje zapadają, jakich rozwiązań narzeczeni szukają i jakie emocje temu towarzyszą? I co na to ustawodawca?

Polecamy
Ostatnio dodane
Ślub cywilny
Organizacja ślubu cywilnego w Polsce - ile kosztuje, gdzie może się odbyć, co sprawdzić?

Planujecie ślub cywilny i nie wiecie, od czego zacząć jego organizację? Ten tekst wam pomoże!

ciałopozytywność
Czy pogoń za influencerami pomaga zaakceptować swój wygląd?

Jak inni wpływają na postrzeganie siebie?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?