Trendy - Kobieta

Ekologiczne trendy na rok 2023

2023-03-06 20:38:40

Z roku na rok ekologia cieszy się znacząco większą popularnością zarówno wśród producentów, jak i konsumentów. Społeczeństwo coraz bardziej staje się świadome tego, jak ważne są zachowania proekologiczne oraz jak jednostkowe wybory wpływają na dobro naszej planety. Segregowanie śmieci, korzystanie z prysznica zamiast brania czerpiącej znacznie więcej wody kąpieli czy wybieranie produktów zawierających jak najmniej chemicznych dodatków stało się już czymś powszechnym. Coraz większą popularność zdobywają także ideę zero waste oraz minimalizm. Zobacz, jakie eko trendy zdobywają największą popularność w 2023 roku.

Zobacz również: Co zrobić, aby na co dzień gotować bardziej ekologicznie?

eko trendy na 2023

Ecodesign opakowań

Ecodesign polega na projektowaniu opakowań z myślą o recyklingu. Choć pojęcie to nie jest niczym nowym, z roku na rok kwestia ta staje się coraz ważniejsza dla producentów. Dzieje się to również dlatego, że konsumenci są coraz bardziej świadomi pod tym względem i sprawdzają, w co pakowane są produkty. Informacja ma duży wpływ na wiele decyzji zakupowych. W ekoprojektowaniu ważne jest również, aby przy jego produkcji negatywne dla środowiska skutki zostały ograniczone do minimum.

Coraz popularniejsze staje się opatrzenie opakowań instrukcją, w jaki sposób poddać je recyklingowi oraz z jakich materiałów zostało ono wykonane. Prym wiodą te, które zrobione są z jednego materiału, dzięki czemu ułatwiają i przyspieszają cały proces recyklingu.

Uprawa roślin we własnym ogrodzie i przetwory

Ekologiczny tryb życia najlepiej sprawdza się u osób posiadających własny kawałek ziemi. Jednak również na balkonie lub tarasie można wykonać mini szklarnie czy grządkę wertykalną. Uprawianie własnego ogródka daje nie tylko mnóstwo satysfakacji, ale pozwala też zaoszczędzić pieniądze, co przy szalejącej inflacji jest dodatkowym plusem. Robiąc przetwory ze swoich własnych upraw, masz pewność, że nie zawierają one żadnych konserwantów, sztucznych dodatków oraz zbyt dużej ilości cukru. Przedłuża się również w ten sposób czas oszczędności na jesień i zimę, kiedy to uprawa nie jest możliwa.

Upcykling

Tak samo, jak recykling, upcykling polega na przywróceniu odpadom funkcji użytkowych jednak z tą różnicą, że czyni je bardziej wartościowymi niż wcześniej. Pojęcie to jest używane w jakimkolwiek kontekście wykorzystywania czegoś, co już istnieje do produkcji nowych rzeczy, np. użycia zwykłego pudełka jako legowiska dla kota lub przerobienia starej, nieużywanej już sukienki na bluzkę. Metoda ta polega na wynajdowaniu alternatywnych funkcji dla śmieci, które zdawałoby się, że nie mają już żadnego zastosowania.

MS

fot. pixabay

źródło: otgethermagazyn.pl, polskieradio.pl

Słowa kluczowe: ekologia, trendy 2023, eko trendy 2023
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ekologiczne trendy 2023
Ekologiczne trendy na rok 2023

Sprawdź, jakie są największe eko trendy na ten rok.

Polecamy
moda na Oscarach 2020
Moda na Oscarach 2020: zobacz olśniewające kreacje gwiazd [FOTO]

Na czerwonym dywanie można było zobaczyć stroje od najlepszych projektantów mody.

Kryształy Swarovskiego
Swarovski Polska - jak rozpoznać oryginalne kryształy?

Dowiedz się, dlaczego warto wybierać oryginalną biżuterię Swarovski.

Ostatnio dodane
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?