Zdrowie - Kobieta

Elon Musk opowiedział o swoim Zespole Aspergera w SNL

2021-05-10 11:07:34

W sobotę 8 maja 2021 r. Elon Musk poprowadził amerykański program rozrywkowy "Saturday Night Live". Szef firmy Tesla poruszył parę aspektów w swoim monologu na początku występu w telewizji. Miliarder oświadczył m.in. że posiada Zespołu Aspergera. Na czym on dokładnie polega jego zanurzenie?

Elon Musk w SNL

Występ Elona Muska w SNL

W swoim przemówieniu Elon wspomniał, że jest on pierwszym gospodarzem SNL, który ma Zespół Aspergera, a przynajmniej pierwszą osobą, która się do tego przyznała. Mężczyzna nie skupił się jednak na swoim zaburzeniu. W wypowiedzi poruszył także temat swoich wpisów w mediach społecznościowych, które często mogą wydawać się kontrowersyjne.

Jeśli kogoś obraziłem swoimi postami, chciałbym tylko powiedzieć, że odkryłem na nowo elektryczne auta i chcę wysłać ludzi na Marsa. Czy naprawdę myślicie, że będę zachowywał się jak wyluzowany, normalny koleś? - komentuje Musk.

Dodatkowo miliarder opowiadał o tym, jak wszyscy uważają, że pali marihuanę po tym, jak raz zapalił skręta podczas podcastu z Joe Roganem. Mężczyźnie pod koniec towarzyszyła także jego mama, która opowiedział krótką anegdotę o Elonie i jego dziecięcych latach. Wielu internautów oglądających nagranie monologu miliardera na YouTubie, było pozytywnie zaskoczonych tego, jak mężczyzna wypadł na żywo w telewizji. 

Zobacz też: Elon Musk został najbogatszym człowiekiem świata w 2021 roku

Zespół Aspergera - co to jest?

W sobotę Elon po raz pierwszy wspomniał, że posiada Zespół Aspergera. Czym on tak dokładnie jest? Zespół Aspergera to zaburzenie rozwojowe zaliczane do spektrum autyzmu, potocznie nazywany jego łagodną odmianą. Można go wykryć zwykle powyżej trzeciego roku życia. Osoby cierpiące na tego typu zaburzenie nie mają problemu w rozwoju mowy, czy intelektu, mogą mieć jednak trudności w satysfakcjonującej komunikacji z innymi i umiejętnościami społecznymi. Często osoby z tym zespołem są ponadprzeciętnie inteligentne.

Leczenie Zespołu Aspergera

Na tego typu zaburzenie nie odnaleziono jeszcze leku lub metody, która pozwoliłaby na jego całkowite wyleczenie. Odpowiednie postępowanie może doprowadzić do ograniczenia pewnych negatywnych skutków, przez co danej osobie łatwiej będzie odnaleźć się i funkcjonować w społeczeństwie. Jeżeli Zespół Aspergera został zdiagnozowany u dziecka, istnieje parę możliwości, które można wybrać, aby ułatwić takiej osobie późniejsze życie wśród ludzi. Są to m.in.: Treningi Umiejętności Społeczne, zajęcia z integracji sensorycznej, czy uczestniczenie w psychoterapii behawioralno-poznawczej.

Istotnym faktem jest to, że Zespół Aspergera nie jest traktowany jako choroba. Osoby, które go mają, są w stanie samodzielnie funkcjonować, wieść szczęśliwe życie i rozwijać swoje umiejętności, jeśli tylko ktoś będzie w stanie pomóc im zrozumieć siebie i potrzeby innych.

Nagranie występu Elona Muska w SNL

BS

fot. Zrzut ekranu z YouTube - Saturday Night Live

Źródło: enel.pl, youtobe.com

Słowa kluczowe: Elon Musk, Zespół Aspergara, występ na żywo, SNL, Dzień Matki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

wypadanie włosÃłw
Jak zabezpieczyć się przed wypadaniem włosów?

Przyczyn osłabienia, a w efekcie wypadania włosów może być wiele. Zobacz, jak zadbać o włosy!

Sposoby na zasypianie

Sprawdź, co możesz zrobić, żeby szybciej zasnąć.

Polecamy
Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Ostatnio dodane
dwie osoby z rowerami
Jak aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu?

Zastanawiasz się jak spędzić miło czas na świeżym powietrzu? Oto parę sposobów.

wypadanie włosÃłw
Jak zabezpieczyć się przed wypadaniem włosów?

Przyczyn osłabienia, a w efekcie wypadania włosów może być wiele. Zobacz, jak zadbać o włosy!

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?