Seks - Kobieta

Gwałt a procenty

2006-03-15 00:00:00
 Kobieta tak naprawdę ma niewiele praw jeśli dojdzie do przemocy seksualnej, m.in. gwałtu. Wiadomo, że należy zgłosić się na policję, tam zostanie sporządzony protokół lub wszczęte śledztwo. Jednak najważniejszą czynnością jaką kobieta powinna uczynić jest zgłoszenie się do gabinetu lekarskiego, najlepiej w ciągu 48 godzin od zdarzenia, w celu dokonania badań ginekologicznych, jak również, aby ewentualne obrażenia, których doznała zostały szybko opatrzone, aby załagodzić ból i uniknąć komplikacji zdrowotnych, z drugiej strony aby zabezpieczyć ślady dokonanego czynu, takie jak sperma, obrażenia wewnętrzne.

Tak naprawdę oprócz strasznego przeżycia psychicznego dla kobiety istnieje obawa, że zaszła w ciążę. Jak wiadomo aborcja jest zabroniona w prawie polskim, całe szczęście jest jedno ustępstwo, a mianowicie w art. 4a ust. 1 pkt 3 (Ustawa z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży) mowa jest o tym, że jeżeli zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego lekarz może dokonać przerwania ciąży. I to też dopiero prokurator na podstawie materiałów toczącej się sprawy może stwierdzić, że zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.

Mnie jednak zastanawia trochę inny aspekt gwałtu. Co się dzieje, jeśli kobieta współżyje z osobnikiem płci przeciwnej pod wpływem alkoholu. Jak wiadomo alkohol działa różnie na nasz umysł. Działa rozluźniająco na organizm, nie przejmujemy się konsekwencjami i w większości przypadków, gdybyśmy nie były pod wpływem wysokoprocentowych trunków zapewne nie doszłoby do wielu kontaktów seksualnych.

I co w takiej sytuacji ma zrobić kobieta jeśli współżyjąc z w/w osobnikiem dojdzie do zapłodnienia? Są oczywiście tabletki 72 h po, jednak nie zawsze zdąży się zażyć takie środki. Według mnie kobieta zgłaszająca się do ginekologa, po takim incydencie powinna być traktowana jako osoba, na której dokonano czynu zabronionego. Jeśli nie chce mieć jeszcze potomstwa, to nie powinna być do tego „zmuszana” i ginekolog powinien ją traktować jak osobę zgwałconą. Oprócz tradycyjnej aborcji są przecież jeszcze tabletki wczesnoporonne, które według mnie powinny być dostępne dla takich dziewczyn.

Jeśli doszło już do „normalnego” gwałtu, to chciałabym zauważyć, że mężczyźni w różny sposób starają się usprawiedliwić gwałt, którego są sprawcami. Przyczyn gwałtu szukają więc w samych kobietach, w ich ubraniu, zachowaniu (pod wpływem alkoholu). Żadna kobieta nie chce i nie zasługuje na to, by wykorzystano ją seksualnie. Strach przed przemocą ze strony mężczyzn i tak sprawia, że niektóre kobiety wprowadzają szereg ograniczeń w stylu swojego życia. Badania wykazują, że nagłośnienie problemów związanych z przemocą jest dla kobiet bodźcem mobilizującym do działania. Codzienny zalew informacji dotyczących m.in. przestępczości kryminalnej, wyrobił niewątpliwie w znacznej części społeczeństwa pogląd, że pojęcie przestępstwa sprowadza się do pewnych kategorii zjawisk, jak zabójstwa, rozboje, kradzieże. GWAŁT JEST RÓWNIEŻ PRZESTĘPSTWEM i to dość surowo karanym. Kodeks karny przewiduje różne kary: od grzywny, ograniczenia wolności, pozbawienia wolności do dożywotniego więzienia.

Jeśli jednak najczęściej współżyjecie pod wpływem alkoholu, pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu się przed ciążą, na rynku jest dostępnych wiele środków antykoncepcyjnych: plastry, tabletki hormonalne, globulki dopochwowe, żele plemnikobójcze, prezerwatywy itp.

Paulina Maria Przygrodzka
(paulina.przygrodzka@dlastudenta.pl)
Słowa kluczowe: gwałt alkohol seks
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • gwałt na autorce [0]
  lizak
  2010-09-17 05:33:24
  autorka nadaje się na gwałt zbiorowy
 • ? [0]
  cogito
  2009-06-12 04:42:00
  Piszesz jak typowa ograniczona umysłowo studenciara. Kobieta odbywająca stos. seksualny pod wpływem alkoholu ma być traktowana jak kobieta zgwałcona? Czy Ty rozumiesz to co napisałaś? A dwa... co do tego, że na trzeźwo do wielu kontaktów seksualnych by nie doszło... to działa w obie strony, pamiętaj. Warto też dodać, że na trzeźwo nie doszłoby do bardzo wielu rzeczy, do rozmów, do dyskusji, do poznania nowych ludzi, nie doszłoby też często do zabawy... stan nietrzeźwości nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla kobiety bo jako osoba dorosła zna działanie alkoholu i wie ile może go spożyć żeby moc się kontrolować a zabijanie dziecka tylko dlatego, że w trakcie jego poczęcia kobieta była pijana jest nieuzasadnionym morderstwem i nie ma co się czarować w tej kwestii.
 • Re: ! [0]
  Odpowiedź na: !
  Wiosenny Deszcz
  2009-03-01 14:36:40
  I tu się zgadzam!
 • ... [0]
  franek
  2007-08-27 12:04:50
  I tu sie mylicie jzeli kobieta sie upila, a facet to wykorzystal jest to gwalt wedlug prawa i moze posiedziec za takie cos conajmniej 2 lata, gdyby to jescze on ja upil posiedzialby znacznie dluzej.
 • ale bzdury [0]
  regis
  2007-06-20 15:09:48
  to jest chyba jeden z najglubszych artykułów dziweczyna pisze ze inne sie nie szanuja i sie puszczaja i obarcza za to wina jeszcze facetow porazka na calej lini czy Ty w ogole myslisz nad tym co piszesz ?
 • HAHAHAHA I NIKT O TY NIE PISZE! [0]
  szyderczyni
  2007-03-15 18:33:44
  jakie to zabawne-przeciez biorac tabletki antykoncepcyjne(hormonalne) nie nalezy pic alkoholu:P bo on moze spowodowac ze takie tabletki moga przestac"ochraniac"
 • do autorki [0]
  Normalny Polak
  2006-05-27 23:39:45
  "Jeśli jednak najczęściej współżyjecie pod wpływem alkoholu,(...)" PMP Autorka presuponuje, że wszycy wszystkie studentki, to [autocenzura].Operowanie tego typu predykacjami to czysta manipulacja językowa, mająca wmówić odbiorcom, zewszyscy tak zyją. Co za bzdury.
 • nie pij [0]
  gość z Poli
  2006-05-27 23:33:04
  Wniosek jest jeden. Jeśli nie chcemy zasilać rzeszy gości leżących na trawniku z butelką z fioletoweym płynem w dłoni, nie musimy pić. Kto nam dyktuje taką modę, ze zeby pogadać, to trzeba od razu usiąść przy piwie. Ja tęsknię do czasów przedwojny (choć mam dopiero 20 lat), kiedy to intelektualiści spotykali się po prostu, zeby pogadać, a nue byli zmuszeni presją otoczenia do chlania.
 • oj! [0]
  Majka
  2006-01-30 12:08:26
  ogólnie ok! ale jeden zarzut.. czy współżyjemy tylko po alkoholu? i dlatego mamy używać środków antykoncepcyjnych?
 • Nie chcesz klopotow to nie pij :) [0]
  Sir_Przemo
  2006-01-25 19:25:51
  proste, nikt nam nie karze pic alkoholu... ;)
 • Taka prawda [0]
  Szara eminencja
  2006-01-25 17:11:00
  Picie większej ilości alkoholu ZAWSZE wiąże się z pewnym ryzykiem. Nalezy o tym pamiętać. Nie ma że boli.
 • Niech autorka czasem uzyje mozgu [0]
  czytelnik
  2006-01-25 16:18:12
  ale na takiej samej podstawie moge powiedziec ze jesli policja zlapie kogos kompletnie pijanego w samochodzie a wiadomo ze alkochol rozluznia umysl itd to powinna go puscic bo on przeciez jak byl trzezwy to by nawet nie pomyslal o tym zeby zabic kogos po pijanemu samochodem
 • ROZMOWA W GG- WERSJA OCENZUROWANA [0]
  Czytelnicy
  2006-01-25 13:19:36
  Mężczyzna (0:02) czytałaś artykuł Pauliny Marii Przygrodzkiej? Mężczyzna ( 0:05) dziewczyna mnie co raz bardziej zadziwia Kobieta ( 0:07) kiedys nie bylo komentarzy w dlastudentek, nie? Mężczyzna ( 0:08) nie bylo Mężczyzna ( 0:08) nie wiem po co dodali Kobieta ( 0:09) ". Jak wiadomo alkohol działa różnie na nasz umysł. Działa rozluźniająco na organizm, nie przejmujemy się konsekwencjami i w większości przypadków, gdybyśmy nie były pod wpływem wysokoprocentowych trunków zapewne nie doszłoby do wielu kontaktów seksualnych." Kobieta ( 0:09) wow :] Kobieta ( 0:10) czyli jej zdaniem za każdym razem jak poczęstujesz kobietę lampka wina, a później pójdziecie do lóżka, to musisz uważać, bo ona ma prawo powiedzieć, ze ja zgwałciłeś Mężczyzna ( 0:12) dlatego jadę do Holandi jak skończę studia: Kobieta ( 0:12) a czemu? Mężczyzna ( 0:12) i nie wraca za żadne Chiny do polski Mężczyzna ( 0:13) bo tam maja wolność każdoraką Mężczyzna ( 0:13) i też seksualna Kobieta ( 0:13) lepiej uważajmy, bo jeszcze Paulina zbierze 100 tys podpisow Mężczyzna ( 0:13) i nie ma zakazu "pedalowania" Kobieta ( 0:14) tylko, ze to ciekawe myślenie.. Kobieta ( 0:14) bo jak uprawiasz seks po alkoholu Kobieta ( 0:14) to gwałcisz kobietę Kobieta ( 0:14) a jak kobieta chce zgwałcić mężczyznę? Kobieta ( 0:14) to może ona musi być super trzeźwa, a facet pijany, żeby to był gwałt ;) Kobieta ( 0:15) tzn. na nim Mężczyzna ( 0:15) nie wiem Mężczyzna ( 0:15) kobiety sa "inne" Kobieta ( 0:16) Paulina w kazdym artykule pisze o prezerwatywach Kobieta ( 0:17) gwałciciel na pewno będzie czekał az użyje kremu plemnikobójczego lol Kobieta ( 0:17) wiesz co.. powinniśmy skopiować nasz rozmowę i zamieścić na forum Mężczyzna ( 0:20) w komentarzach
 • b. [0]
  b.
  2006-01-23 22:54:21
  zgadzam się z przedmówcą w 100% :)
 • ! [1]
  a.
  2006-01-23 18:18:23
  jeśli kobieta współżyła pod wpływem alkoholu i zaszła w ciążę to to nie był żaden gwałt tylko jej głupota!!!
Zobacz także
Seksowny komplet bielizny
Seksowna i stylowa bielizna - zaskocz swojego mężczyznę

Na co się zdecydować szukając najlepszej, seksownej bielizny dla siebie?

orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy - niedoceniony sposób na udany seks

Orgazm pochwowy jest przereklamowany? Najnowsze badania dotyczące kobiecej anatomii przynoszą ciekawe wnioski.

Petting, czyli bezpieczny seks bez penetracji

Istnieje wiele sposobów na zadowolenie partnera i budowanie bliskości!

Polecamy
Walentynki z kolacją, ale bez śniadania
Walentynki z kolacją, ale bez śniadania

Według raportu C-Date.pl Walentynki nie kończą się co roku w łóżku dla co drugiego Polaka!

Pożądanie – ruch jednostajnie przyspieszony
Pożądanie – ruch jednostajnie przyspieszony

Czy znasz tę niszczycielską siłę, która bierze we władanie Twoje ciało i myśli, poniewiera Tobą i osłabia Twą wolę, aż stajesz się jej niewolnikiem? Jeśli tak, to jesteś z tych Zmysłowych. Gratuluję.

Polecamy
Ostatnio dodane
Seksowny komplet bielizny
Seksowna i stylowa bielizna - zaskocz swojego mężczyznę

Na co się zdecydować szukając najlepszej, seksownej bielizny dla siebie?

orgazm łechtaczkowy
Orgazm łechtaczkowy - niedoceniony sposób na udany seks

Orgazm pochwowy jest przereklamowany? Najnowsze badania dotyczące kobiecej anatomii przynoszą ciekawe wnioski.