Różności - Kulinaria

Imbir w diecie kobiet w ciąży - jak może pomóc?

2021-10-05 12:38:28

Imbir – jak spożywać?

Imbir, jest kwitnącą rośliną, której korzeń jest od dawnych czasów stosowany w wielu kuchniach świata oraz medycynie tradycyjnej. Korzeń tej rośliny jest częścią, która jest wykorzystywana jako ziołowy środek leczniczy oraz jako przyprawa do żywności.

Wyciąg z korzenia imbiru przynosi wiele korzyści zaczynając od obniżenia poziomu cholesterolu, a kończąc na łagodzeniu objawów żołądkowych. Imbir jest powszechnie dostępny do spożycia w postaci różnych napojów, pastylek, a nawet cukierków i syropów.

Imbir - jak spożywaćCzy spożywanie imbiru w ciąży jest bezpieczne?

Czy w ciąży można spożywać imbir? Zdecydowanie tak. Spożywanie świeżego korzenia imbiru w ciąży jest bezpieczne. Warto mieć świadomość, że suszony korzeń imbiru nie powinien być spożywany w czasie ciąży, ze względu na wyższe stężenie dwóch związków aktywnych shogaolu i gingerolu.

Zawartość tych składników w suszonym imbirze jest około trzykrotnie większe niż w świeżym. Zaleca się spożywanie surowego imbiru z umiarem. Imbir jest dobrze znanym superfood o wielu właściwościach leczniczych. Przed zażyciem jakichkolwiek suplementów imbiru, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak dawkować imbir?

Badania sugerują, że spożywanie do 1 grama (1000 mg) świeżego, prawdziwego imbiru dziennie będzie bezpieczne dla mamy i rozwijającego się dziecka. Jest to około 1 łyżeczka świeżego, startego lub zmielonego imbiru, którą można podzielić na kilka porcji.

Przy spożywaniu imbiru w trakcie ciąży ważny jest umiar. Warto spożywać świeży imbir, łącząc go z wrzącą wodą, świeżą cytryną i miodem, aby przygotować herbatę, która pomaga na mdłości. Dostępne są także witaminy prenatalne zawierające sproszkowany imbir.

Korzyści jedzenia imbiru w ciąży

Pomaga złagodzić poranne mdłości

Problem porannych mdłości dotyka 80% kobiet podczas pierwszego trymestru. Istnieje wiele substancji chemicznych, które można znaleźć w imbirze, takich jak gingerole, shogaole czy zingiberol, które zostały naukowo powiązane z pomocą w zmniejszaniu porannych mdłości i nudności. Rzucie imbiru czy picie przygotowanego z korzenia naparu to sposób na złagodzenie negatywnych objawów.

Pomaga na trawienie i wzdęcia

Imbir jest znany jako powszechne naturalne lekarstwo na pozbycie się problemów żołądkowych, takich jak niestrawność i zaparcia. Badania sugerują, że imbir może pomóc stymulować przepływ pokarmu przez układ trawienny, zwalczając niestrawność, zaparcia i zmniejszając wzdęcia. 

Pomaga zwalczać kaszel i przeziębienie

Podczas ciąży układ odpornościowy słabnie, co sprawia, że kobieta jest bardziej podatna na różnego rodzaju infekcje. Imbir jest pełen przeciwutleniaczy i właściwości antybakteryjnych, które wspomagają organizm i pomagają szybciej wrócić do zdrowia.

Pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi

2-10% kobiet w ciąży cierpi na cukrzycę ciążową. Istnieją różne badania na temat tego, jak imbir wpływa na zmniejszenie prawdopodobieństwo cukrzycy ciążowej poprzez utrzymywanie poziomu cukru we krwi na prawidłowym poziomie.

Pomaga w krążeniu krwi i obniża poziom cholesterolu

Imbir zawiera naturalny kwas zwany salicylanem, który działa jako rozcieńczalnik krwi, poprawiając jej krążenie i dopływ krwi do rozwijającego się dziecka. Zawiera on również aktywne enzymy, które pomagają zwiększyć wykorzystanie cholesterolu przez organizm, co powoduje obniżenie jego poziomu w naturalny sposób. (Suplementy zawierające imbir znajdziesz tutaj: https://strefamocy.pl/pl/275-imbir)

Autor: Katarzyna Szafraniec

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: działanie imbiru, na co wpływa impir, jak jeść imbir, co daje imbir, strefamocy.pl
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Gry planszowe
Jakie są zalety grania w gry planszowe?

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Imbir - jak spoÅźywać
Imbir w diecie kobiet w ciąży - jak może pomóc?

Wyciąg z korzenia imbiru przynosi wiele korzyści. Sprawdź, jakich!

Czekolada w pudełku
Światowy Dzień Czekolady odbędzie się już 7 lipca!

Zobacz, czego dokładnie dotyczy święto w dniu 7 lipca.

Polecamy
Lunchbox - pomysły na śniadania na uczelnię i do pracy

Poznaj propozycje szybkich, tanich i zdrowych drugich śniadań, które możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Zobacz rÃłÅźne formy podawania naleśnikÃłw!
Naleśniki - idealne danie na studencką kieszeń Kraków

Zobacz różne formy podawania naleśników!

Polecamy
Ostatnio dodane
Gry planszowe
Jakie są zalety grania w gry planszowe?

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Imbir - jak spoÅźywać
Imbir w diecie kobiet w ciąży - jak może pomóc?

Wyciąg z korzenia imbiru przynosi wiele korzyści. Sprawdź, jakich!

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?