Zdrowie - Kobieta

Jak dobrać i dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

2022-06-27 13:24:32

Gorące letnie dni to idealna okazja, aby móc w pełni cieszyć się słońcem i poczuć prawdziwy smak wakacji. Chcąc jednak dobrze wykorzystać dobrą pogodę na zewnątrz, warto pamiętać o ochronie naszego ciała, w tym oczu. Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne i jak dobrać je do swojego kształtu twarzy?

Zobacz też: Filtr SPF - ochrona przeciwsłoneczna nie tylko latem

okulary Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Szczególnie podczas letnich dni warto pamiętać o szkodliwym działaniu promieniowania UV. Okulary przeciwsłoneczne mają zablokować je przed negatywnym wpływem na nasze oczy. Dodatkowo wpływają na poprawienie widzenia, w kontakcie z bardzo jasnym światłem. Tego typu akcesoria przydadzą nam się nie tylko podczas letnich i ciepłych dni, ale także podczas innych pór roku. Nawet zimą jesteśmy narażeni na promienie.

Jak dobrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne?

Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne mogą być nie tylko znakomitą ochroną przed promieniami słonecznymi, ale również wspaniałą ozdobą, która dopełni naszą stylizację. Kluczem do osiągnięcia tego efektu jest ich odpowiednie dobranie do kształtu twarzy. To właśnie, dzięki temu okulary będą w stanie podkreślić również naszą urodę. Warto, więc zauważyć, że każdy z nas będzie dopasowywał się bardziej w jeden z typów kształtów twarzy. Mowa tu o:

  • owalnej
  • okrągłej
  • prostokątnej
  • diamentowej
  • w kształcie serca/ trójkątnej.

Odpowiedni dobór okularów

Owalny kształt twarzy

Osoby z owalną twarzą mają największe pole do wyboru kształtu okularów. W związku z lekkim zaokrągleniem buzi i też jej dobrymi proporcjami będą mogły one szeroko wybierać wśród modeli. Jednak warto pamiętać, aby nie były one zbyt masywne, przez co popsują symetrię twarzy.

Okrągły kształt twarzy

Ci, którzy mają okrągły kształt twarzy, często mogą usłyszeć komentarz, że mają oni wręcz baby face. Osoby te powinny skupić się na stworzeniu bardziej wyrazistych rys, dzięki noszeniu okularów. Warto więc unikać tych o zaokrąglonym kształcie, wąskich oprawkach i kolorowych szkłach. Oznacza to, że szukając odpowiedniego modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na te bardziej prostokątne, o ostrych kształtach, a nawet te stylizowane na kocie oczy.

Prostokątny kształt twarzy

Prostokątna twarz charakteryzuje się tym, że jest ona pociągła i smutna, oraz posiada mocno zarysowane krzywizny. Nosząc okulary osoby powinny więc przywrócić symetrie twarzy poprzez wybranie modeli bardziej oversize.

Diamentowy kształt twarzy

Osoby, o bardziej diamentowym kształcie twarzy charakteryzują się wyraźnymi rysami w okolicy policzków. W tym przypadku warto więc zadbać więc o delikatną obudowę okularów i ich okrągłym kształcie. Pamiętajmy, aby nie były one zbyt szerokie.

Trójkątny kształt twarzy

Twarze w kształcie serca inaczej nazywane trójkątnymi charakteryzują się największą szerokością na jej górze i zwężeniem na dole. Wybierając okulary pod tego typu rysy, powinniśmy unikać dużych okularów o ostrych kształtach. W tym przypadku idealnie sprawdzą się te modele - kocie oczy.

BS

fot. Pexels

Źródło: visionexpress.pl, gemini.pl

Słowa kluczowe: okulary przeciwsłoneczne, jak wybrać, kształt twarzy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
lato
Pielęgnacja skóry latem. Co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Które kosmetyki przydadzą nam się latem?

rekompozycja
Rekompozycja sylwetki - najważniejsze informacje i suplementy

Czy da się jednocześnie chudnąć i rozbudowywać mięśnie?

bÃłl brzucha przed okresem
Przyczyny bólu brzucha przed okresem

Można go łagodzić domowymi sposobami!

Polecamy
Jazda na wrotkach - retro alternatywa dla biegania

Powraca moda na wrotki - dlaczego warto jej ulec?

KtÃłre z podstawowych substancji w nazej kuchni jest najbardzie szkodliwa
Biała śmierć - czym jest i co powoduje?

Każdy z nas ma "białą śmierć" w swojej kuchni. Dowiedz się, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą!

Polecamy
Ostatnio dodane
lato
Pielęgnacja skóry latem. Co warto mieć w swojej kosmetyczce?

Które kosmetyki przydadzą nam się latem?

rekompozycja
Rekompozycja sylwetki - najważniejsze informacje i suplementy

Czy da się jednocześnie chudnąć i rozbudowywać mięśnie?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?