Spisane z życia - Kobieta

Jak dotrzymać postanowień noworocznych w 2022 roku?

2021-12-17 10:09:45

Postanowienia noworoczne są dla wielu z nas elementem motywującym do działania w styczniu. Chcąc osiągnąć cele, które sobie wyznaczyliśmy, często lepiej planujemy tydzień, co może się łączyć ze zwiększeniem naszej produktywności. Jakich wyzwań warto podjąć w nowym roku i jak wytrwać w nich duży niż tylko miesiąc?

Zobacz też: Sylwester z dziewczyną - jak go zorganizować?

Jak dotrzymać postanowień noworocznych w 2022 roku?

Jakie mogą być postanowienia noworoczne?

Ze względu na to, że każde z nas pragnie innych zmian w swoim życiu, postanowienia noworoczne wielu osób mogą się od siebie znacząco różnić. Dlatego nie powinniśmy się kierować osobistymi celami naszych znajomych czy rodziny. To od nas zależy co i kiedy będziemy chcieli zmodyfikować w naszej codzienności. Dlatego różnego rodzaju postanowienia dotyczą zmiany nawyków żywieniowych czy też są połączone z poprawą naszej codziennej aktywności fizycznej. Istnieją specjalny wyzwania takie jak niejedzenie słodyczy przez 30 dni lub chodzenie na siłownie min. 3 razy w tygodniu. Zaczynając jednak tego typu postanowienia, musimy pamiętać o rozsądnym i stopniowym wprowadzeniu bardzo restrykcyjnych zmian, tak aby nie zaszkodzić sobie na początku nowego roku.

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Kiedy już zastanowimy się, jakie są nasze cele w nadchodzącym roku, warto, jest pisać w widocznym miejscu tak, aby każdego dnia móc na nowo motywować się do działania. Wyznaczając konkretne terminy, od kiedy do, kiedy będziemy chcieli realizować nasze postanowienia. Wiedząc ile czasu, pozostało nam do końca łatwiej, będzie nam je dokończyć i nie poddać się pokusie całkowitego odpuszczenia pomysłów, jakie mieliśmy jeszcze na początku roku.

Innym kluczowym elementem jest wyznaczenie nie za dużej i konkretnej ilości postanowień. Nie każdy z nas będzie miał na tyle wolnego czasu, aby móc całkowicie poświęcić się nowym pasjom i zainteresowaniom. Wyznaczenie zbyt duże ilości celów, może dać nam wrażenie, że są one całkowicie niewykonalne, posiadając taki tryb życia, jaki mamy nawet najmniejszy punkt z listy, nie zostanie przez to spełniony. Dlatego warto, aby nasze noworoczne postanowienia były możliwe dla nas do spełnienia, powinniśmy je skonkretyzować oraz ustalić terminy, w których będziemy chcieli osiągnąć nasze cele.

BS

fot. cottonbro z Pexels

Słowa kluczowe: postanowienia noworoczne, jak dotrzymać
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
wolne
Co robić w długi weekend? - 3 pomysły na spędzenie wolnego czasu

Inspiracje dotyczące weekendowych aktywności?

rita ora
Rita Ora i Takia Waititi wzięli ślub. Co wiadomo o tej ceremonii?

Czy para zaprosi inne gwiazdy na swoje wesele?

Fresh 'n Rebel powerbank
Jak uniknąć wielu uciążliwych sytuacji na wakacjach?

Nietypowe gniazdko elektryczne w hotelu, pół dnia z nosem w nawigacji na telefonie, długa, męcząca podróż dzieckiem - jak tego uniknąć?

Polecamy
marry me
Historie najdziwniejszych zaręczyn z całego świata

Pomysłów na zapytanie się swojej drugiej połówki o to, czy chciałaby wyjść za mąż, jest wiele. Oto lista najdziwniejszych zaręczyn!

Naya Rivera nie żyje. Ciało gwiazdy "Glee" znaleziono w jeziorze

Aktorka najprawdopodobniej utonęła podczas ratowania syna.

Ostatnio dodane
wolne
Co robić w długi weekend? - 3 pomysły na spędzenie wolnego czasu

Inspiracje dotyczące weekendowych aktywności?

rita ora
Rita Ora i Takia Waititi wzięli ślub. Co wiadomo o tej ceremonii?

Czy para zaprosi inne gwiazdy na swoje wesele?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?