Zdrowie - Kobieta

Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

2022-04-04 11:38:10

Gen Z to pokolenie urodzone między 1995 a 2010. Wielu z tych osób pochodzących z tego pokolenia osiągnęła lub jest bliska osiągnięcia pełnoletności. Tak naprawdę dopiero w ostatnich latach możemy zauważyć jakie podejście do życia ma ta grupa osób i czym różni się od innych. Warto zauważyć, że kładą oni szczególny nacisk na stan swojego zdrowia psychicznego. Jak Gen Z podchodzi do postrzegania zdrowego stylu życia?

Zobacz też: Top 10 memów dotyczących drugiego sezonu "Bridgertonowie"

Gen ZCzym charakteryzuje się pokolenie Z?

Warto zauważyć, że osoby urodzone w tym przedziale wiekowym są często otwarte i bezpośrednie w swoich wypowiedziach, co sprawia, że cenią sobie autentyczność. Ze względu na to, że od najmłodszych lat miały do czynienia z ogólnodostępną technologią dobrze znają zagrożenia, które czyhają na nich w internecie. Chociaż większość osób doży do pełnego indywidualizmu, budowanie relacji społecznych ma dla nich szczególne znaczenie. Do pomocy przy tym mają też im służyć media społecznościowe, na których chętnie dzielą się informacjami.

Pokolenie Z a podejście do zdrowia 

Pokolenie Z jak żadna inna grupa skupia się przede wszystkim na swoim zdrowiu psychicznym. Oznacza to, że podejmują oni różnego rodzaju działania, które mają na celu polepszyć ich samopoczucie. Jednym ze sposobów, które mają im w tym pomóc, są ćwiczenia. Prawie 33% osób na całym świecie chodzących na siłownie należą właśnie do Gez Z - dowodzą badania przeprowadzone przez Less Mills. Co ciekawe średnio aż 87% osób stara się chodzić tam 3 razy w tygodniu. 

Nie jest to jednak koniec. UNiDAYS po wykonaniu swoich badań oznajmiło, że 43% ich respondentów ćwiczy w domu, 65% korzysta ze specjalnych fitnessowych aplikacji, a 28% korzysta ze specjalnego urządzenia mierzące ich ciało podczas wysiłku. Pokazuje to również, jak obecne są nam nowe technologie podczas codziennych zadań.

Gen Z preferuje chodzenie

Firma Polar zainteresowała się tematem tego, jak 20-latkowie dbają o swoją sprawność fizyczną. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań wynik był dość zaskakujący. Okazuje się, że wiele osób w tym wieku preferuje chodzenie na spacery niż intensywne treningi na siłowni. Jak zaznaczają badacze, duży wpływ miała na to pandemia COVID-19. W momencie, w którym kluby fitness zostały zamknięte, jedną z niewielu alternatyw było właśnie spacerowanie. W 2021 roku zauważono aż 25% wzrost wykonywania tej czynności, w porównaniu z 2020.

Liczni trenerzy is specjaliści zauważają, że na popularyzację chodzenia na spacery mia m.in. trend na TikToku. Tego typu wyjścia na dwór nie tylko były nagrywane w bardzo estetyczny osób, ale także wiele osób przyznawało się, że jest to ich sposób na radzenie sobie z burzą myśli. Co więcej, spacerowanie ma pewne zalety, które interesują Gen Z. Dzięki nim nie tylko zadbamy o swoją sylwetkę, lecz również o zdrowie psychiczne oraz w ich trakcie możemy zadbać o relację z bliskimi.

BS

fot. Pille Kirsi z Pexels

Źródło: insider.fitt.co, lesmills.com

Słowa kluczowe: Gen Z, zdrowy styl życia chodzenie na spacery
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Sztangi
Na czym polegają zajęcia fitness - sztangi?

Zobacz jakie efekty można uzyskać, uczęszczając na te zajęcia.

Polecamy
Szybsza perystaltyka jelita
Jak przyspieszyć perystaltykę jelit? Warszawa

Sprawdźcie, co robić i co jeść, by zachować zdrowe jelita.

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

Polecamy
Ostatnio dodane
Noszenie stanika a zdrowie
Kiedy ściągnąć stanik?

Sprawdź, czy na pewno wiesz, jak powinno się nosić stanik.

Gen Z
Jak grupa Gen Z podchodzi do zdrowego stylu życia?

Jaka aktywność fizyczna jest najpopularniejsza wśród pokolenia Z.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?