Niezbędnik - Kobieta

Jak nadać paczkę w najwygodniejszy sposób?

2022-06-27 13:43:32

Przesyłki kurierskie towarzyszą nam w codziennym życiu w wielu sytuacjach: zamawiając zakupy ze sklepu internetowego, zazwyczaj otrzymujemy je za pośrednictwem firmy kurierskiej. Z usług tego samego podmiotu korzystamy także wówczas, gdy chcemy przesłać coś bliskiej osobie, która mieszka z dala od nas. Jak nadać paczkę, by dotarła szybko i bezpiecznie, a jej koszt nie był zbyt wysoki?

Jak wygodnie nadać paczkę Porównaj koszty

Pierwszą kwestią, od której należy zacząć, gdy zastanawiasz się, jak nadać paczkę i nie zapłacić przy tym majątku, jest porównanie ofert poszczególnych firm kurierskich. Warto przy tym od razu wziąć pod uwagę wszelkie dodatkowe usługi, z jakich chcesz skorzystać, przykładowo - gdy zależy Ci na tym, by przesyłka została doręczona w weekend, sprawdź jaki jest koszt takiego rozwiązania. Może bowiem okazać się, że choć sama wysyłka jest tańsza, to już usługa komplementarna podnosi ostateczną cenę na tyle, że zdecydowanie bardziej opłaci Ci się skorzystać z usług innej firmy.

W przesyłkach międzynarodowych różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami są lepiej widoczne niż w cennikach przesyłek krajowych. Polacy chętnie wysyłają paczki do USA, Niemiec, Holandii czy - mimo Brexitu - Anglii https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-anglii Wygodną opcją, by porównać ceny przesyłek wielu firm kurierskich jednocześnie, jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego, który współpracuje z wieloma podmiotami jednocześnie.

Wybranie pośrednika sprawia, że wszelkie ceny zobaczysz w jednym miejscu i tym samym najłatwiej i najszybciej podejmiesz decyzję co do tego, z czyich usług ostatecznie skorzystać. Weź także pod uwagę, że bardzo często brokerzy kurierscy mają podpisane korzystne umowy z firmami kurierskimi, a co za tym idzie mogą zaoferować korzystniejsze stawki w porównaniu z tymi, które ukazane są na stronach poszczególnych kurierów.

Jak nadać paczkę poprawnie?

Jak nadać paczkę, by dotarła do adresata bez problemów? Kwestia ta nie jest szczególnie skomplikowana, a większość formularzy charakteryzuje się intuicyjnym interfejsem, jednak musisz dokładnie sprawdzić dane, które wprowadzasz na stronie. Przykładowo, niewielki błąd polegający na zamienieniu cyfr w adresie czy kodzie pocztowym odbiorcy może sprawić, że przesyłka wróci do Ciebie.

Dodatkowo, zwróć uwagę na to, by poprawnie podać wymiary paczki: nawet niewielka pomyłka w tym zakresie może sprawić, że przesyłka przestanie mieścić się w określonym gabarycie, a co za tym idzie - przyjdzie Ci za nią zapłacić zdecydowanie więcej niż zobaczysz w formularzu. Jeżeli zależy Ci na skorzystaniu z dodatkowych usług, takich jak doręczenie przesyłki w sobotę czy płatność za pobraniem, także zaznacz odpowiednie opcje w formularzu - w innym przypadku usługi te nie zostaną zrealizowane.

Kiedy przesyłka zostanie doręczona?

Kwestia tego, kiedy przesyłka dotrze do adresata, często ma duże znaczenie - np. wtedy, gdy chcesz, by paczka dotarła przed ważnym wydarzeniem, urodzinami czy innego rodzaju uroczystością. To, ile czasu paczka będzie znajdowała się w tranzycie jest uzależnione od wielu czynników - m.in. od tego, czy zdecydujesz się nadać ją w punkcie nadań, czy zechcesz, by kurier przyjechał do Ciebie, a także - w jaki dzień tygodnia zamówisz usługę. Zatem jak nadać paczkę, by dotarła jak najszybciej?

Jeśli sytuacja jest naprawdę kryzysowa, np. wysyłasz przedmiot, który musi być u odbiorcy następnego dnia - możesz skorzystać z dostawy ekspresowej, którą oferuje większość firm kurierskich. Podobnie wygląda kwestia doręczenia paczki w sobotę - z tego typu usługi również można skorzystać w większości firm, jednak wiąże się to z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi wiesz już, w jaki sposób nadać paczkę szybko i wygodnie. Pamiętaj, że w razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z wybraną firmą kurierską bądź brokerem za pośrednictwem infolinii lub formularza online - pracownicy obsługi klienta z pewnością pomogą Ci rozwiązać wszelkie skomplikowane kwestie.

Artykuł Partnera

fot. Freepik

Słowa kluczowe: allekurier.pl, kurier, ceny, koszt, poradnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jak wygodnie nadać paczkę
Jak nadać paczkę w najwygodniejszy sposób?

Jak nadać paczkę, by dotarła do adresata bez problemów? Oto kilka wskazówek!

Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Remont mieszkania w bloku. Od czego zacząć przygotowania?

Sprawdź, w jaki sposób zaplanować remont mieszkania.

Polecamy
Wakacje w trakcie pandemii? Poznaj 10 zasad bezpiecznego podróżowania!

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do wyjazdów i podpowiada, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Bezpiecznie i tanie zakupy w trakcie kwarantanny [PORADNIK]

Chodzenie do sklepu podczas epidemii koronawirusa i zakupy online.

Polecamy
Ostatnio dodane
Jak wygodnie nadać paczkę
Jak nadać paczkę w najwygodniejszy sposób?

Jak nadać paczkę, by dotarła do adresata bez problemów? Oto kilka wskazówek!

Dekorowanie jajek na Wielkanoc

Sprawdź, w jaki sposób możesz ozdobić pisanki.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?