Spisane z życia - Kobieta

Jak ożywić związek bez konieczności wydawania fortuny?

2018-10-19 14:58:38

Wiele osób i to w bardzo różnym wieku zastanawia się, jak ożywić związek. Nie ma  w tym nic dziwnego, wiadomo wszak, że o uczucie łączące dwójkę ludzi trzeba dbać, aby nie uschło. Nie inaczej jest z pożądaniem. Jak je podtrzymać lub wskrzesić na nowo? Sprawdziliśmy!

Jak ożywić związekStagnacja kontra motylki

Nieprawdą jest, że tylko związki z długim stażem i to tworzone przez dojrzałe osoby zmagają się z problemem lekkiego znudzenia drugą osobą, stagnacji, czy odczuwalnego “przygaszenia” łączącego ich żaru. Podobne odczucia i problemy zdarzają się także osobom młodym, ze stażem związku wynoszącym nawet około jednego roku! Jak to jest możliwe? Otóż każdy związek ma inną dynamikę; jedna para postanawia razem mieszkać i zaczyna planować wspólną przyszłość po ledwie kilku miesiącach znajomości, inna czeka z tym kilka lat. Na podobnej zasadzie różnią się ich temperamenty i czas, w jakim oswajają się z nowością, a także nią nudzą. Wiele publikacji i poradników dowodzi, jak złe i niebezpieczne dla związku jest wypalenie ognistych uczuć i pożądania, wiele też napisano o tym, jak zapobiec temu niepokojącemu zjawisku.

Nie jesteśmy pewni , czy to jest do końca możliwe, lecz na zdecydowaną większość problemów tego rodzaju pomogą różne metody ożywienia związku - wszak lepiej zapobiegać, niż leczyć!

Jak ożywić związek? Przydatne porady:

1. Regularne randki - to nie tylko przywilej świeżo poznanych osób! Przynajmniej raz w tygodniu wybierzcie się gdzieś tylko sami: na obiad, kolację, drinka lub spacer. Nie rozmawiajcie wtedy o myciu naczyń, czy zaległym rachunku, lecz skupcie się na sobie - dokładnie tak, jak na początku znajomości.

2. Ciekawe zabawki - jeśli urozmaicenia wymaga tylko samo pożycie, warto rozejrzeć się za ciekawymi akcesoriami do sypialni. W sklepach typu Kinky Winky można znaleźć ich sporo; zaspokoją potrzeby zarówno amatora, jak i stałego bywalca. Warto też skorzystać z kodu rabatowego na zakupy, aby były jak najbardziej opłacalne.
 
kinky winky kod rabatowy
3. Odpowiednia bielizna - mając pod ubraniem coś ładnego, od razu czujemy się lepiej i zyskujemy na atrakcyjności. Ciekawych i niedrogich propozycji możesz poszukać w sieciówkach, takich jak H&M, Reserved, BonPrix, a także w Intimissimi, czy na intymna.pl.

4. Zadbany wygląd - mając gładkie ciało i mało do ukrycia (bez krostek, wrośniętych włosków czy popękanych pięt) łatwiej jest o spontaniczne okazywanie uczuć w postaci wspólnych kąpieli, czy nieplanowanych zbliżeń. Jedna wizyta w sprawdzonej drogerii powinna załatwić sprawę. Co istotne, ta porada tyczy się także panów!

5. Wspólna rozrywka - nic tak zbliża, jak wspólne śmianie się do łez podczas dobrej zabawy! Oglądajcie razem filmy, biegajcie z psem, gotujcie, uprawiajcie sport. Do uśmiechniętego partnera zawsze chętniej się wraca i z większym utęsknieniem na niego czeka. Pozytywna energia przyciąga!

Macie swoje sposoby na to, jak ożywić związek? Jeśli tak, koniecznie się z nami nimi podzielcie!

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com/panajiotis

Słowa kluczowe: randka, randkowanie, poradnik, kryzys w związku
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!

social media
Czy bycie "super" w social mediach jest rzeczywiscie super?

Pamiętnik realnego życia czy festiwal próżności?

Polecamy
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie
36 pytań - niesamowita gra z partnerem, która wywoła lub pogłębi uczucie

Wystarczy godzina, żebyście poznali się lepiej!

Kiedy można wspólnie spędzać święta?
Kiedy można wspólnie spędzać święta?

Dowiedz się, kiedy wprowadzić chłopaka do rodzinnego domu!

Ostatnio dodane
Czego możemy nauczyć się od kotów?

Zobacz, czego człowiek może nauczyć się od kota!