Na rzeczy - Kobieta

Jak poprawić sobie humor?

Jak poprawić sobie nastrój?

2018-02-14 13:25:03

Zima, szaruga za oknem i brak słońca powodują, że sporo osób skarży się na złe samopoczucie. Bezsenność, ciągłe zmęczenie i brak energii do działania to objawy gorszego nastroju. Co zrobić, żeby siły witalne powróciły? Jak poprawić sobie humor zimą?

ręce trzymające kartkę z narysowanym uśmiechem

Jak poprawić samopoczucie?

Kluczem do poprawy samopoczucia jest fakt, aby uzmysłowić sobie, gdzie tak naprawdę tkwi problem naszego gorszego nastroju. Wiele razy na złe samopoczucie składa się bardzo dużo czynników, w tym przede wszystkim pogoda. Zbyt mała ilość słońca, ciągła szaruga za oknem nie sprzyja dobremu nastrojowi. Czy poprawa humoru może nastąpić nawet w deszczowy, zimny dzień? Oczywiście. Mimo gorszej pogody bardzo łatwo można pozytywnie się nastroić. Istotną kwestią jest to, abyśmy spędzali czas aktywnie. Siedzenie non stop w czterech ścianach i zaszywanie się na dni i tygodnie w swoim mieszkaniu nie jest dobrą opcją. Sport i aktywność fizyczna zdecydowanie pomaga walczyć z ciągłym zmęczeniem i stresem. Po przebytym treningu nie mamy czasu, ani siły myśleć o negatywach, ale z nowym powerem i energią oraz satysfakcją wracamy do obowiązków dnia codziennego. Nie bez powodu tak wielu specjalistów twierdzi, że najlepszą receptą na złe samopoczucie i gorszy nastrój jest właśnie sport. Oczywiście nie możemy zapomnieć również o odpowiedniej diecie. Śmieciowe jedzenie i fast foody nie poprawiają nam humoru na dłuższą metę. Dużo lepiej poczujemy się jedząc zdrowe, nieprzetworzone jedzenie i witaminy, niż puste kalorie, od których tyjemy, a co za tym idzie, czujemy się coraz gorzej.

Co jest najlepsze na poprawę nastroju?

Każdy powinien mieć swoje sposoby na poprawę nastroju. Na pewno idealnie poprawia humor towarzystwo przychylnych nam osób. Czasami spotkanie ze znajomymi potrafi przegonić wszystkie smutki i stres. Spędzanie czasu w miłym gronie nie tylko pozwoli nam się wygadać i wyrzucić to, co nam przeszkadza, ale poprawi samopoczucie i sprawi, że poczujemy się lepiej. Czasami idealnym sposobem na poprawę nastroju jest zmiana otoczenia. Krótki wyjazd za miasto, oderwanie się od tego, co mamy obok siebie na co dzień jest dobrym pomysłem na złapanie oddechu. Jeśli więc czujemy, że powinniśmy zresetować się i na chwilę zmienić otoczenie, bez wahania powinniśmy to zrobić. Taka przerwa od wszystkiego, co mamy wokół siebie pomoże nam popatrzeć na wszystko z boku, z dystansem.

gol

fot. pexels.com

Słowa kluczowe: złe samopoczucie, poprawa humoru, na poprawę nastroju, zmęczenie, jak poprawić humor
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Johnny Galecki - gwiazda "Teorii wielkiego podrywu"
Johnny Galecki - gwiazda "Teorii wielkiego podrywu"

Zobaczcie zdjęcia przystojniaka z popularnego sitcomu!

5 sposobÃłw, aby zwrÃłcić uwagÄ™ facetÃłw
5 sposobów, aby zwrócić uwagę facetów

Zobacz, jak zwrócić męską uwag tylko na siebie.

Wakacje last minute – gdzie i kiedy szukać?
Wakacje last minute – gdzie i kiedy szukać?

Polacy coraz chętniej otwierają się na nowe kierunki wakacyjnych wyjazdów.

Polecamy
Zdrada zależna od koloru włosów?
Zdrada zależna od koloru włosów?

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal CheaterVille.com najczęściej czarnymi charakterami w związkach są blondynki i bruneci.

Aguilera schudła 14 kilo
Aguilera schudła 14 kilo

Christina Aguilera, która do niedawna utrzymywała, że podobają jej się nabyte po ciąży i rozwodzie krągłości schudła 14 kilo.

Ostatnio dodane
Johnny Galecki - gwiazda "Teorii wielkiego podrywu"
Johnny Galecki - gwiazda "Teorii wielkiego podrywu"

Zobaczcie zdjęcia przystojniaka z popularnego sitcomu!

5 sposobÃłw, aby zwrÃłcić uwagÄ™ facetÃłw
5 sposobów, aby zwrócić uwagę facetów

Zobacz, jak zwrócić męską uwag tylko na siebie.

Kupony i kody rabatowe
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.