Makijaż - Kobieta

Jak powiększyć usta za pomocą makijażu?

2015-03-20 11:33:59

Każda z pań marzy o ustach idealnych – dużych i pełnych à la Angelina Jolie czy Scarlett Johansson. Niestety natura nie obdarzyła każdej tak hojnie. Wiele kobiet boryka się z problemem małych, wąskich ust. W dzisiejszych czasach łatwo poprawić swoją urodę przy pomocy medycyny estetycznej, ale na szczęście nie jest to jedyne wyjście. Usta można powiększyć równie dobrze za pomocą makijażu. Co prawda efekt nie jest trwały, bo znika wraz ze zmyciem make-upu, ale za to naturalny!

Co chowa, a co podkreśla?

Aby optycznie powiększyć usta, należy trzymać się pewnych podstawowych zasad makijażu. Pamiętajmy, że jasne kolory optycznie podkreślają, a ciemne chowają, dlatego panie o wąskich ustach powinny unikać szminek w ciemnych kolorach, a sięgać po kosmetyki w odcieniach subtelnych.

Usta pomniejszą także szminki matowe, które zalecane są paniom o pełnych ustach. Kobiety o wąskich ustach powinny wybierać produkty, nadające ustom połysk i błysk. Na rynku są nawet dostępne specjalne błyszczyki i szminki powiększające usta.

Przy makijażu ust małych wybieram zwykle kolory, które są najbardziej jak to możliwe zbliżone do naturalnego koloru ust mówi makijażystka Agnieszka Freus. Po wyrysowaniu konturu, wychodzącego delikatnie poza naturalną linią konturu ust, rozcieram kontur od wewnątrz przy pomocy pędzla. Na wierzch nakładam pomadkę bądź błyszczyk, albo jedno i drugie. Trzeba pamiętać, że jasne, kremowe wykończenia kosmetyków dają efekt powiększenia i przybliżenia w przeciwieństwie do ciemnych kolorów i matowych wykończeń pomadek. Wybieram zwykle kremowe pomadki w kolorze ust lub jaśniejsze, ale nigdy nie sięgam po produkty jaśniejsze od koloru skóry! – radzi. Połysk zawsze uwydatni małe usta, dlatego warto nakładać błyszczyk, nawet jeżeli do makijażu używamy szminki. Poza tym jeśli jesteśmy posiadaczkami płaskich ust, błyszczyk najlepiej jest nałożyć tylko w centralnej części warg, aby optycznie uwypuklić usta. – Błyszczyki mogą mieć też delikatne drobinki, co wzmocni optyczny efekt powiększenia ust. Najlepszy efekt powiększenia uzyskać można, kiedy najpierw nałożysz na usta konturówkę, później pomadkę, a na końcu rozświetlający błyszczyk tylko na sam środek ust dodaje.

Jak powiększyć usta za pomocą makijażu?

Makijaż powiększający usta dobrze jest zacząć od nałożenia podkładu na całe usta, po to by zakryć naturalny kształt ust. Następnie należy nadać nowy kontur ust za pomocą konturówki. Usta należy obrysować powyżej naturalnego kształtu ust, po to by nadać ustom pełniejszy kształt. Na koniec dobrze jest usta wypełnić konturówką, dzięki czemu szminka pozostanie na ustach przez dłuższy czas.

Niezastąpionym kosmetykiem przy makijażu ust jest konturówka ocenia makijażystka Agnieszka Freus. Cenię sobie w konturówkach do ust ich trwałość. Nikt nie powiedział, że konturówka ma nam służyć tylko do podkreślenia konturu ust. Jeśli kolor konturówki podoba mi się szczególnie mocno, nakładam ją na całe usta dodaje.

Sprawdzonym trikiem jest także obrys ust kredką lub korektorem w odcieniu jaśniejszym od skóry. Kosmetyk nakładamy nad linią ust zaznaczoną konturówką, a następnie ją rozcieramy. Usta optycznie powiększy też rozświetlacz nałożony tuż nad łukiem Kupidyna.

Jest to bardzo dobry trik powiększający usta, wykorzystywany przez profesjonalistów. Warto jest aplikować podkład, korektor lub puder na okolicę ust w kolorze jaśniejszym o jeden ton od koloru skóry ocenia Agnieszka Freus. Do podkreślenia ust możesz również użyć metody optycznego powiększenia ust za pomocą dwóch odcieni pomadek. Do takiego makijażu potrzebujesz szminki w kolorze zbliżonym do naturalnego koloru ust i pomadki o jeden ton jaśniejszej. Pierwszą nakładasz na całe usta, opuszczając ich środek, na który aplikujesz pomadkę o jeden ton jaśniejszą. Granice rozcierasz pędzlem do ust. Pamiętaj, że jeśli konturujesz usta poza ich naturalną linią konturu, pilnuj, aby nie uzyskać widocznej podwójnej linii konturu, bo to wygląda bardzo nienaturalnie radzi.

Jak zniwelować asymetrię pomiędzy dolną a górną wargą?

Przy pomocy makijażu można także zniwelować różnicę pomiędzy dolną a górną wargą. Problem asymetrii ust dotyczy zazwyczaj górnej wargi, która jest dużo mniejsza niż dolna. Makijaż kryjący asymetrię warg wcale nie jest skomplikowany. Wykonanie go jest bardzo naturalne i instynktowne. Malowanie ust należy zacząć od dolnej wargi, a następnie zrobić to, co prawie każda z nas naturalnie robi przy nakładaniu szminki, czyli odbić kosmetyk na górnej wardze, z tą różnicą, że szminkę odbijać należy bardzo powoli. Tym samym naturalnie narysujemy kształt na górnej wardze. Wówczas wystarczy już tylko zaznaczyć kształt łuku Kupidyna.

Anna Osuch
(anna.osuch@dlastudenta.pl)

Agnieszka Freus, makijażystka, vice mistrzyni makijażu w konkursie ogólnopolskim w Kielcach, współtwórca projektu szkoleniowego z wizażu (wizaz-online.pl). Więcej o Agnieszce na stronie agnieszka.freus.net i Facebooku.

Fot. Wiki Commons, pixabay.com

Słowa kluczowe: jak optycznie powiększyć usta makijaż powiększający usta porady makijażystka triki sztuczki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Polecamy
Niezwykła transformacja, czyli jak z kobiety zrobić faceta? [WIDEO]
Niezwykła transformacja, czyli jak z kobiety zrobić faceta? [WIDEO]

Co jednak, jeśli chcemy trochę z ciekawości, a trochę z przekory zrobić z kobiety faceta?

Oto 6 najgorszych błędów przy robieniu makijażu
Oto 6 najgorszych błędów przy robieniu makijażu

Przy wykonywaniu makijażu często robimy błędy, które widać gołym okiem.

Ostatnio dodane
Czy warto stosować peeling? Dowiedz się jaki wybrać i dlaczego!

Pielęgnacja skóry w ten sposób potrafi dać bardzo wiele dobrego.

Serum - jak i kiedy je stosować?

Jakie są skutki kuracji serum? Dowiedz się, co może Ci dać odpowiednie jego stosowanie!

Konkurs Ziaja