Na rzeczy - Kobieta

Jak przekonać dziecko do wyjścia z pokoju by Św. Mikołaj mógł zostawić prezenty?

2019-12-23 15:44:45

Jak wszyscy dobrze wiemy, Św. Mikołaj nie lubi się pokazywać dzieciom, a jeżeli zbyt długo nie będzie mógł znaleźć okazji by śmignąć z prezentami pod choinkę, to może się zniechęcić, wpisać nas na listę niegrzecznych dzieci i podrzucić jedynie rózgę! Dorośli znają zasady, ale dzieci mogą mieć problem z ich zrozumieniem, dlatego czasami trzeba uciec się do podstępu… Prezentujemy najskuteczniejsze triki!

Ciastka dla mikołaja

Popatrzmy na gwiazdy

Wigilia zazwyczaj odbywa się wieczorem, z resztą - zimową porą bardzo szybko robi się ciemno. Na niebie widać wtedy gwiazdy. Ich widok potrafi zaprzeć dech w piersiach i zafascynować dzieci… a nawet jeśli nie, to nadal świetny wybieg, by je czymś zająć. Mikołaj co prawda musi się wtedy postarać by być cicho, bo drobne potknięcie na pewno zwróci uwagę wyczekujących go maluchów, ale jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to prezenty w tym roku nas nie ominą!

Czas umyć rączki…

Lepiej nie zaczynać świątecznego spotkania od rozdawania prezentów - dzieci będą wtedy bardziej zainteresowane nimi, niż spędzeniu czasu z rodziną. Tradycyjna wigilijna kolacja to jedno, z pewnością nikt nie będzie narzekał, kiedy na stół wjadą desery świąteczne! Wtedy, trzeba umyć ręce. Dobrze będzie wysłać dzieci do łazienki w towarzystwie opiekuna, który dopilnuje, by dzieci umyły rączki bardzo, bardzo dokładnie. Jeżeli potrwa to wystarczająco długo Mikołaj spokojnie da radę uporać się z prezentami.

Wigilijny spacer

Jest to prawdopodobnie najpewniejsza metoda. Co prawda będzie ona kosztować nieco wysiłku wszystkich domowników, choć oczywiście - co najmniej jedna osoba powinna wtedy zostać w mieszkaniu by… pilnować domu. Najlepiej jest, kiedy w wigilię nie brakuje śniegu, bo łatwo tedy zapewnić dzieciom rozrywkę - czy to małą bitwą na śnieżki, czy budową bałwana. Jeżeli jednak go brakuje, odwiedziny placu zabaw powinny załatwić sprawę.

Uwaga na telefony!

Postęp technologiczny ma to do siebie, że ma swoje wady i zalety. Dzieci są biegłe w używaniu telefonów i ich… aparatów. Mikołaj co prawda ma różne sztuczki i nie pozwoli się nagrać, ale może zmanipulować nagranie tak, aby pojawił się na nim ktoś inny. Co jednak najgorsze - na pewno zapisze nam ten występek na przyszły rok, dlatego by uchronić dzieci i siebie przed otrzymaniem rózgi, lepiej sprawdzić, czy gdzieś nie czai się ukryta kamera.

Zobacz też: Jak składać życzenia? Kilka praktycznych porad

KSK

fot. pixabay.com

źródło: własne

Słowa kluczowe: Święta, prezenty, jak dać prezent, pod choinką, Boże Narodzenie, kiedy dać prezenty?, Wigilia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
opiekunka osÃłb starszych za granicą
Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych Białystok

Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Zalety pisania listów

Sprawdź dlaczego nadal warto je pisać!

Polecamy
Plus czy minus?
Plus czy minus?

1 grudnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Walki z AIDS. Warto z tej okazji zadać sobie pytanie czy ten problem nie dotyczy także Ciebie?

Kolor a aura
Kolor a aura

Aura to zjawisko, pole energetyczne, które posiada każdy z nas i świadczy o stanie psychofizycznym człowieka.

Ostatnio dodane
opiekunka osÃłb starszych za granicą
Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych Białystok

Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Konkurs Ziaja