Spisane z życia - Kobieta

Jak stłumić uczucia?

Zakazana miłość

2018-05-17 14:43:01

Uczucie, którym darzymy drugą osobą nie zawsze jest czymś, co daje nam szczęście. Czasami miłość przynosi wielki ból, rozczarowanie i tęsknotę. W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy obiekt naszych westchnień jest poza naszym zasięgiem. Jak stłumić uczucie, które nie ma racji bytu i jak wyleczyć się z zakazanej miłości?

zakochana para

Zakazana miłość

Bardzo ciężko jest wyleczyć się z miłości, która jest zakazana. Czasami uczucie bywa tak silne, że człowiek przestaje normalnie funkcjonować, a wszystkie myśli skierowane są w stronę obiektu westchnień. Zakazana miłość jest z jakiegoś powodu niedostępna, o tym trzeba pamiętać i tego należy się trzymać. Skoro uczucie jakim darzymy drugą osobę nie ma sensu, rani i nie przynosi nam szczęścia, musimy wszystkimi swoimi siłami zmusić się do tego, aby nasze myśli zmierzały w innym kierunku, niż obiekt westchnień. Rozpamiętywanie, ciągłe myślenie i zastanawianie się "co by było, gdyby" nie pomoże nam stanąć na nogi.

Jak stłumić uczucie?

Najlepszą receptą na problem zakazanej miłości i uczucia, które totalnie nie ma sensu jest cierpliwe i konsekwentne odciąganie swojej uwagi od osoby, w której jesteśmy zadużeni. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, że utrzymywanie dalszego kontaktu nie tylko pogłębi nasz kłopot, ale nie pomoże nam również stłumić uczucia. Dlatego ważne jest, aby zerwać kontakt lub ograniczyć go do totalnego minimum. Takie działania należy wdrożyć również w wirtualnym świecie kont społecznościowych, gdzie wiele osób śledzi się nawzajem, rozpamiętując zdarzenia i sytuacje, które miały miejsce kiedyś. Powracanie do zdjęć, historii lub śledzenie obiektu westchnień w internecie nie tylko zaszkodzi naszemu samopoczuciu, ale również sprawi, że będziemy czuć się gorzej każdego dnia. Aby zapomnieć i stłumić w sobie zakazane uczucie warto usunąć rzeczy, które będą nam przypominać o osobie, z którą nie możemy być. Zdecydowanie łatwiej będzie nam wtedy zapomnieć, stanąć na nogi i zacząć nowy etap w naszym życiu.

gol

fot. pexels.com

 

Słowa kluczowe: uczucia, miłość, zakazana miłość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Jak zrozumieć swoje uczucia? [0]
    Maciek
    2018-05-24 12:01:13
    Droga redakcjo, zamiast nakłaniać młode osoby do tłumienia swoich uczuć, może warto byłoby skonsultować się z psychologiem i dowiedzieć się, że tłumienie uczuć, to jedna z gorszych rzeczy, jaką można zrobić swojemu zdrowiu psychicznemu? Może warto byłoby się zastanowić, skąd nasze uczucia są takie silne i dlaczego utrudniają nam funkcjonowanie? Może jedna z bardzo ważnych potrzeb (potrzeba bliskości, przynależenia, miłości) uległa deprywacji i objawia się to w taki, a nie inny sposób? Tłumienie uczuć to środek doraźny i jednocześnie szkodliwy, natomiast refleksja nad swoim zachowaniem to zdrowy sposób na radzenie sobie z uczuciami, które na moment biorą nad nami górę.
Zobacz także
Naya Rivera nie żyje. Ciało gwiazdy "Glee" znaleziono w jeziorze

Aktorka najprawdopodobniej utonęła podczas ratowania syna.

Święto Smoczych Łodzi - Chiny i festiwal, który ma ponad 2 tys. lat

3 dni wolne od pracy pełne ciekawych tradycji.

Ślub w czasie koronawirusa
Weselne zamieszanie w czasie koronawirusa - co można w nowym reżimie sanitarnym?

Jakie decyzje zapadają, jakich rozwiązań narzeczeni szukają i jakie emocje temu towarzyszą? I co na to ustawodawca?

Polecamy
Zamieszkali(by)śmy razem na studiach i …
Zamieszkali(by)śmy razem na studiach i …

Prędzej czy później nadejdzie ten czas. Zazwyczaj pierwsze podchody zaczynają się wraz ze skończeniem szkoły średniej i rozpoczęciem nowego etapu.

W związku rządzi konsola
W związku rządzi konsola

Można się uzależnić od wielu rzeczy, alkoholu, papierosów, nawet seksu. Ale chyba najciekawsze z uzależnień, jakich byłam świadkiem do tej pory, to uzależnienie od ukochanego partnera.

Ostatnio dodane
Naya Rivera nie żyje. Ciało gwiazdy "Glee" znaleziono w jeziorze

Aktorka najprawdopodobniej utonęła podczas ratowania syna.

Święto Smoczych Łodzi - Chiny i festiwal, który ma ponad 2 tys. lat

3 dni wolne od pracy pełne ciekawych tradycji.