Spisane z życia - Kobieta

Jak stłumić uczucia?

Zakazana miłość

2018-05-17 14:43:01

Uczucie, którym darzymy drugą osobą nie zawsze jest czymś, co daje nam szczęście. Czasami miłość przynosi wielki ból, rozczarowanie i tęsknotę. W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy obiekt naszych westchnień jest poza naszym zasięgiem. Jak stłumić uczucie, które nie ma racji bytu i jak wyleczyć się z zakazanej miłości?

zakochana para

Zakazana miłość

Bardzo ciężko jest wyleczyć się z miłości, która jest zakazana. Czasami uczucie bywa tak silne, że człowiek przestaje normalnie funkcjonować, a wszystkie myśli skierowane są w stronę obiektu westchnień. Zakazana miłość jest z jakiegoś powodu niedostępna, o tym trzeba pamiętać i tego należy się trzymać. Skoro uczucie jakim darzymy drugą osobę nie ma sensu, rani i nie przynosi nam szczęścia, musimy wszystkimi swoimi siłami zmusić się do tego, aby nasze myśli zmierzały w innym kierunku, niż obiekt westchnień. Rozpamiętywanie, ciągłe myślenie i zastanawianie się "co by było, gdyby" nie pomoże nam stanąć na nogi.

Jak stłumić uczucie?

Najlepszą receptą na problem zakazanej miłości i uczucia, które totalnie nie ma sensu jest cierpliwe i konsekwentne odciąganie swojej uwagi od osoby, w której jesteśmy zadużeni. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, że utrzymywanie dalszego kontaktu nie tylko pogłębi nasz kłopot, ale nie pomoże nam również stłumić uczucia. Dlatego ważne jest, aby zerwać kontakt lub ograniczyć go do totalnego minimum. Takie działania należy wdrożyć również w wirtualnym świecie kont społecznościowych, gdzie wiele osób śledzi się nawzajem, rozpamiętując zdarzenia i sytuacje, które miały miejsce kiedyś. Powracanie do zdjęć, historii lub śledzenie obiektu westchnień w internecie nie tylko zaszkodzi naszemu samopoczuciu, ale również sprawi, że będziemy czuć się gorzej każdego dnia. Aby zapomnieć i stłumić w sobie zakazane uczucie warto usunąć rzeczy, które będą nam przypominać o osobie, z którą nie możemy być. Zdecydowanie łatwiej będzie nam wtedy zapomnieć, stanąć na nogi i zacząć nowy etap w naszym życiu.

gol

fot. pexels.com

 

Słowa kluczowe: uczucia, miłość, zakazana miłość
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Jak zrozumieć swoje uczucia? [0]
    Maciek
    2018-05-24 12:01:13
    Droga redakcjo, zamiast nakłaniać młode osoby do tłumienia swoich uczuć, może warto byłoby skonsultować się z psychologiem i dowiedzieć się, że tłumienie uczuć, to jedna z gorszych rzeczy, jaką można zrobić swojemu zdrowiu psychicznemu? Może warto byłoby się zastanowić, skąd nasze uczucia są takie silne i dlaczego utrudniają nam funkcjonowanie? Może jedna z bardzo ważnych potrzeb (potrzeba bliskości, przynależenia, miłości) uległa deprywacji i objawia się to w taki, a nie inny sposób? Tłumienie uczuć to środek doraźny i jednocześnie szkodliwy, natomiast refleksja nad swoim zachowaniem to zdrowy sposób na radzenie sobie z uczuciami, które na moment biorą nad nami górę.
Zobacz także
Jak oÅźywić związek
Jak ożywić związek bez konieczności wydawania fortuny?

Nieprawdą jest, że tylko związki z długim stażem zmagają się z problemem lekkiego znudzenia drugą osobą.

Najczęstsze przyczyny kłÃłtni w związku
Najczęstsze przyczyny kłótni w związku

Zobacz, o co kłócimy się z partnerem.

Te zachowania świadczą o tym, Åźe on jest tobą zainteresowany
Te zachowania świadczą o tym, że on jest tobą zainteresowany

Chcesz się dowiedzieć, czy on cię podrywa? Przeczytaj nasz artykuł.

Polecamy
Kiedy można wspólnie spędzać święta?
Kiedy można wspólnie spędzać święta?

Dowiedz się, kiedy wprowadzić chłopaka do rodzinnego domu!

Dlaczego facet się na ciebie obraził?
Dlaczego facet się na ciebie obraził?

Poznaj powody, dla których mężczyźni obrażają się na swoje partnerki!

Ostatnio dodane
Jak oÅźywić związek
Jak ożywić związek bez konieczności wydawania fortuny?

Nieprawdą jest, że tylko związki z długim stażem zmagają się z problemem lekkiego znudzenia drugą osobą.

Najczęstsze przyczyny kłÃłtni w związku
Najczęstsze przyczyny kłótni w związku

Zobacz, o co kłócimy się z partnerem.

Konkurs Ziaja
GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.