Uroda - Kobieta

Jak uratować włosy po spaleniu rozjaśniaczem?

Sprawdzone sposoby na poprawę ich kondycji

2021-09-06 13:08:17

Eksperymentowanie z kolorem i długością włosów jest czymś, co lubi większość z nas. Niestety często zdarza się, że chcąc osiągnąć niesamowity efekt, popełnimy błąd i uszkodzimy swoje włosy. Jednym z najbardziej niszczących zabiegów jest rozjaśnianie. Jak uratować włosy po spaleniu rozjaśniaczem i czy są na to sprawdzone metody?

Zobacz też: Błędy w pielęgnacji włosów farbowanych >>

Jak uratować włosy po spaleniu rozjaśniaczem? Sprawdzone sposoby na poprawę ich kondycjiCo najbardziej niszczy włosy?

Możemy wyróżnić dwa typy cichych zabójców lśniących, mocnych i gęstych włosów. Są to narzędzia do stylizacji na gorąco i produkty do zmiany koloru. Skąd taki werdykt? Do pierwszej kategorii zaliczamy głównie lokówkę i prostownicę. Suszarka, mimo że nie pozostaje obojętna dla włosów, nie wyrządza im krzywdy w równym stopniu.

Wysoka temperatura stosowana ze znaczną częstotliwością powoduje wyparowanie wody z włosów. Jaki jest tego efekt? Stają się zdecydowanie mniej elastyczne, zwiększa się ich kruchość i podatność na uszkodzenia. Powoduje to nie tylko rozdwajanie się końcówek, ale i kruszenie się na długości. Jednakże, aby doprowadzić czuprynę do takiego stanu, należy mocno zaniedbać codzienną pielęgnację. Zdecydowanie szybciej zniszczymy włosy przez koloryzację i zabiegi chemiczne.

Farby chemiczne i rozjaśnianie wpływa na stan włosów

Częste zmiany kolorów włosów nie doprowadzą ich do całkowitej ruiny. Oczywiście wyłącznie, jeśli podejmujemy odpowiednie kroki podczas ich przeprowadzania.

  1. Nie rozjaśniamy włosów wielokrotnie — najlepiej w ogóle tego nie robić. Niestety, gdy jesteśmy posiadaczkami ciemnych włosów, to musimy liczyć się z potrzebą ingerencji chemicznej;
  2. Zamiast drogeryjnych farb wybierajmy te ze sklepów fryzjerskich (często tonery);
  3. Stosujemy się po podstawowych zasad pielęgnacji włosów. Jest nią utrzymanie równowagi PEH.
Jednakże niezależnie od tego, jak będziemy się o nie troszczyli, chemiczna ingerencja na włosach zawsze pozostawi na sobie ich ślad w postaci uszkodzeń. Wynika to z jednej i dość uniwersalnej przyczyny — aby wprowadzić zmiany w kolorze włosów, trzeba naruszyć ich strukturę. Skutkuje to przede wszystkim zwiększeniem łamliwości i kruchości włosa.

Spalenie włosów rozjaśniaczem

Wspomnieliśmy wcześniej, że części z zabiegów koloryzacyjnych nie da się przeprowadzić na ciemnych włosach bez ich uprzedniego rozjaśnienia. Możemy się jemu poddać zarówno u fryzjera, jak i samodzielnie w domu, gdzie istnieje zdecydowanie wyższe ryzyko, że je spalimy. Jakie są objawy spalenia włosów? Najczęściej jest to: wygląd włosów, ich rozciąganie się, rwanie i suchość. Dzieje się tak w kilku przypadkach:

  • gdy spalone włosy były wcześniej osłabione, cienkie i wrażliwe,
  • kiedy nie zastosujemy się do instrukcji i będziemy trzymali za długo rozjaśniacz na włosach,
  • podczas kolejnego rozjaśniania w krótkim odstępie czasowym — włosy nie zdążyły się zregenerować po poprzedniej dawce preparatu.

Spalenie włosów rozjaśniaczemJak uratować spalone włosy po rozjaśniaczu i stosowaniu prostownicy?

Włosy, które zostały spalone, mają całkowicie zniszczoną strukturę, której nie można odbudować. Najlepiej jest je ściąć, aby uszkodzenia nie szły dalej w górę. Czy można zachować długość i wspomóc ich rośnięcie? Tak, pod warunkiem, że odstawimy narzędzia do stylizacji na gorąco i rozszerzymy pielęgnację włosów.

Po pierwsze olejowanie włosów na podkład z aloesu. Jest to sprawdzona metoda, aby przywrócić włosom spalonym po rozjaśnianiu i prostownicy nawilżenie. Po nieudanym rozjaśnianiu będą wymagały głębokiego odżywienia, które gwarantują substancje znajdujące się właśnie w olejach. Co ważne w tej sytuacji nie warto sięgać po olej kokosowy. Może on spowodować nadmierne puszenie się włosów.

Drugim filarem jest henna, w szczególności, gdy pasują nam naturalne kolory. Mieszanki ziół z henną zapewniają nam ciepłe odcienie blondów, rudości, chłodne i ciepłe brązy, a także czerń. Tylko dlaczego zioła? Odpowiedź można podzielić na kolejne dwa podpunkty.

  • Zioła nie niszczą włosów (w przeciwieństwie do farb i tonerów), lepiej utrzymują się oraz dają naturalny efekt koloryzacji;
  • Henna i mieszanki ziół, które ją zawierają, nadbudowuje się na włosach, a także tworzy z nimi naturalne wiązania, dzięki którym pozostaje przez długi czas. Co ważne po kilku zabiegach ziołowych włosy stają się grubsze i gładsze, właśnie ze względu na właściwości nadbudowujące.

Ostatnim elementem jest regularne podcinanie i stosowanie wcierek. Zazwyczaj, aby uratować spalone włosy, trzeba je skrócić i często będzie to zdecydowanie mocniejsze cięcie, niż byśmy chciały. Nie każdy czuje się dobrze w krótkiej fryzurze, dlatego należy działać z rozwagą. Proponujemy ściąć włosy do maksymalnie krótkiej i komfortowej długości, olejować je i nawilżać, ale też stosować wcierki na porost. Dzięki temu włosy będą rosły w zdecydowanie szybszym tempie, a my pozbędziemy się zniszczonej części.

KK

Fot. Tim Mossholder z Pexels

Słowa kluczowe: jak uratować włosy po spaleniu, spalenie włosów rozjaśniaczem, henna a farby chemiczne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Komsetyki od stylizacji brwi
Jakich kosmetyków użyć do stylizacji i modelowania brwi?

Czego możemy użyć, aby uzyskać efekt symetrycznych brwi?

Farbowanie włosÃłw henną
Czy warto farbować włosy farbą z drogerii?

Sprawdź, czy warto farbować włosy produktami z drogerii, jakie są ich wady i zalety.

Jak uratować włosy po spaleniu rozjaśniaczem? Sprawdzone sposoby na poprawę ich kondycji
Jak uratować włosy po spaleniu rozjaśniaczem?

Poznaj metody na odratowanie zniszczeń powstałych po zabiegach chemicznych.

Polecamy
lakier hybrydowy
Jak długo schnie lakier hybrydowy?

Światło emitowane z lampy UV lub LED sprawia, że każda z warstw hybrydy staje się mocna i niemalże nie do zdarcia.

kosmetyki
Kolorówka - w co warto się zaopatrzyć?

Poznaj listę największych bestsellerów makijażowych!

Ostatnio dodane
Komsetyki od stylizacji brwi
Jakich kosmetyków użyć do stylizacji i modelowania brwi?

Czego możemy użyć, aby uzyskać efekt symetrycznych brwi?

Farbowanie włosÃłw henną
Czy warto farbować włosy farbą z drogerii?

Sprawdź, czy warto farbować włosy produktami z drogerii, jakie są ich wady i zalety.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?