Zdrowie - Kobieta

Jak usunąć smog z domu? Czy oczyszczacze powietrza są skuteczne?

2019-11-29 13:24:12

Gdy zbliża się zima, a temperatury spadają, pojawiają się pewne problemy. Smog w Polsce to niestety kłopot, z którym nadal nie udało nam sobie poradzić. Wielu Polaków nie rozumie, jak wielkie szkody wyrządza spalanie nieodpowiednich rzeczy w starych piecach, przez co w wielu miastach w polsce jakość powietrza potrafi być bardzo niska. W ubiegłych latach bywało, że polskie miasta znajdowały się w czołówkach światowych rankingów pod względem poziomu smogu. Co najgorsze, nawet w naszych własnych domach nie możemy czuć się bezpieczni, chyba że odpowiednio się zabezpieczyć.

Zdjęcie jasnego pokoju w drogim apartamencie

Zobacz też: Ciekawostki na temat smogu>>

Smog w domu

Dużo mówi się o tym, by w niektóre dni nie wychodzić z domu lub ograniczyć spacery z powodu złej jakości powietrza. Rzeczywiście, w domu nie mamy aż takiego kontaktu ze smogiem, jak kiedy wyjedziemy na zewnątrz. Wciąż jednak, jakość powietrza za oknem zawsze będzie w jakimś stopniu wpływać na tą w naszym domu, dlatego dobrze będzie w jakiś sposób się przed jego złym wpływem uchronić.

Jak oczyścić powietrze w domu?

Jednym z popularniejszych rozwiązań, które pozwala zabezpieczyć się przed zanieczyszczeniami w powietrzu są maski antysmogowe. Ciężko sobie chyba jednak wyobrazić chodzenie z nią na twarzy przez cały dzień i to we własnym domu. Dlatego właśnie warto zainteresować się oczyszczaczami powietrza.

Urządzenia te, oprócz likwidacji smogu w naszym mieszkaniu, pomogą rozprawić się z unoszącymi się w nim kurzem, roztoczami i innymi pyłkami, co może być też sporą pomocą dla alergików.

Jaki oczyszczacz powietrza?

W sklepach z elektroniką znajdziemy bardzo szeroką ofertę oczyszczaczy powietrza od wielu wiodących firm. Przy wyborze, jak zawsze warto będzie zwrócić uwagę na opinie użytkowników oraz posiadane przez niego dodatki.

Najważniejszy parametr, na który powinniśmy zwrócić uwagę to sugerowana przez producenta maksymalna przestrzeń, w jakiej oczyszczacz będzie skuteczny. Ta dla ułatwienia jest podawana w metrach kwadratowych, dzięki czemu łatwiej dopasujemy urządzenie do naszego mieszkania lub pokoju. Tańsze urządzenia kupimy nawet za ok. 600 zł, choć w ofercie są oczywiście też droższe modele kosztujace nawet kilka tysięcy złotych.

Przy zakupie oczyszczacza warto też zwrócić uwagę na cenę samego urządzenia oraz na to, ile kosztują materiały eksploatacyjne. Te urządzenia do działania wymagają bowiem m.in odpowiednich filtrów. Przy tej okazji warto też nadmienić, że droższe urządzenia korzystają z droższych i bardziej zaawansowanych filtrów, które starczają na dłużej. W tańszych modelach wymiana filtra zalecana jest co 12 miesięcy, a koszt jednego to około 200 zł. W przypadku droższych urządzeń filtr potrafi kosztować ok 400-500 zł, ale za to starcza on na nawet 10 lat.

By wybrać sprzęt w jak najlepszej cenie warto śledzić promocje na oczyszczacze powietrza.

Jakie funkcje powinien posiadać oczyszczacz powietrza?

Nowoczesne oczyszczacze nie tylko usuwają z otoczenia szkodliwe substancje, ale też wzbogacają powietrze. Wiele takich urządzeń wyposaża się w jonizator i nawilżacz powietrza, które pomagają w czyszczeniu otoczenia oraz polepszają jakość powietrza, dzięki któremu jest ono świeższe co dobrze wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Wiele osób będzie też na pewno zainteresowanych rozwiązaniami typu smart, takimi jak możliwość sterowania urządzeniem z poziomu smartfona oraz tryb automatyczny, w którym urządzenie odpowiednio dostosowuje intensywność pracy do okoliczności. Najnowsze odświeżacze najczęściej posiadają takie funkcje, więc warto zainwestować w nowy model z zestawem nieużywanych wcześniej filtrów.

KSK

fot. pexels.com

źródła: ozoneo.pl; guruagd.pl; spidersweb.pl

Słowa kluczowe: Opinie, Funkcje, Czy oczyszczenia powietrza działają?, Niezdrowie powietrze, Choroby
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Refleksoterapia stóp - na czym polega i jakie przynosi efekty?

Terapia stref odruchowych stopy może wspomóc nasz organizm w poprawnym funkcjonowaniu.

hemoroidy
Czy hemoroidy mogą pojawić się w młodym wieku?

U kogo mogą wystąpić powiększone hemoroidy i jak sobie z nimi radzić?

Rumień(ce) zimą
Masz rumieńce zimą? Sprawdź czy to normalne i zdrowe

Obserwujesz zmianę koloru skóry na rękach i twarzy? Sprawdź czy to jest groźne dla zdrowia.

Polecamy
Niepokojące statystyki zachorowań na grypę!
Niepokojące statystyki zachorowań na grypę!

Analiza danych epidemiologicznych wykazała, że wśród województw z największą liczbą zachorowań znajdują się...

Olej kokosowy: uniwersalny eliksir piękna
Olej kokosowy: uniwersalny eliksir piękna

Całkowicie naturalny olej kokosowy oprócz swojego zastosowania w kuchni pomaga zadbać o nasze ciało.

Ostatnio dodane
Refleksoterapia stóp - na czym polega i jakie przynosi efekty?

Terapia stref odruchowych stopy może wspomóc nasz organizm w poprawnym funkcjonowaniu.

hemoroidy
Czy hemoroidy mogą pojawić się w młodym wieku?

U kogo mogą wystąpić powiększone hemoroidy i jak sobie z nimi radzić?