Na rzeczy - Kobieta

Jak utrzymać związek na odległość?

2017-12-13 16:45:48

Związek na odległość to temat, który przewija się w wielu książkach i filmach, ale nie tylko. Prawdziwe życie nie raz pokazało jednak, że ludzie starają się zawalczyć o miłość i próbują tej formy związania się z drugą osobą. Często niestety kończy się to porażką, gdyż pożądanie i zainteresowanie w końcu gaśnie. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zapobiec? Postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania.

Temat związku na odległość przewija się często, ale jednak rzadko udaje się go utrzymać.

Do związku na odległość dochodzi bardzo często między dwoma osobami, które spotykają się na przykład na wakacjach lub jakiejś przypadkowej imprezie. Mieszkają oni z tego powodu w różnych miejscowościach, ale to nie jest dla nich dużą przeszkodą, żeby się związać. Jest to jednak odważna decyzja, ponieważ w tej sytuacji trzeba sobie zdać sprawę, że do spotkań będzie dochodziło rzadko.

Z tego właśnie powodu związki na odległość rozpadają się bardzo szybko. W końcu zwykłe wiadomości lub rozmowy przez Internet przestają wystarczać. Brakuje bliskości i fizycznego poczucia miłości tej drugiej osoby. Dlatego właśnie powinno się zadbać o tę relację trochę w inny sposób.

Po pierwsze, należy zdać sobie sprawę, że tych spotkań faktycznie nie będzie dużo. Jest to duży bagaż emocjonalny, ale jeśli ktoś naprawdę kocha drugą osobę, powinien to wytrzymać. Po drugie, najważniejsze są wspomniane wcześniej spotkania. Bariera miejsca jest ciężka do pokonania, ponieważ wiążę się z długą trasą i ogromnymi kosztami. Bez tego jednak związek nie będzie mógł istnieć.

Trzeba także pamiętać o drugiej osobie. Należy jej codziennie przypominać o tym za pomocą wiadomości, telefonów itd. To jedyny sposób, aby móc cały czas utrzymać dobre relacje z drugą połówką. Warto też pomyśleć o możliwości zaskoczenia swojej miłości. To jest bardzo dobry sposób na to, aby zacieśnić więzi. Na przykład poprzez niezapowiedziany przyjazd lub inną niespodziankę.

Związek na odległość jest ciężki do utrzymania, ale jest to jak najbardziej możliwe. Zależy tylko od indywidualnego podejścia każdej połówki. Bardzo ważną rzeczą jest jednak, aby iść do przodu i posuwać związek do przodu, aż w końcu będzie można razem zamieszkać i przestać się już martwić o barierę miejsca.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: miłość, częste spotkania, rozmowy, bliskość, bariera miejsca
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
opiekunka osÃłb starszych za granicą
Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych Białystok

Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Zalety pisania listów

Sprawdź dlaczego nadal warto je pisać!

Polecamy
Jesienne kolekcje na targach Misz Masz
Jesienne kolekcje na targach Misz Masz Kraków

W ostatni weekend września zapraszamy do Galerii Kazimierz na targi odzieżowe Misz-Masz, gdzie swoje najnowsze jesienne kolekcje zaprezentują polscy projektanci.

Małgorzata Rozenek szczerze o sobie [WIDEO]
Małgorzata Rozenek szczerze o sobie [WIDEO]

Sukces „Projektu Lady” to przede wszystkim zasługa jego uczestniczek o niepokornych duszach – mówi Małgorzata Rozenek.

Ostatnio dodane
opiekunka osÃłb starszych za granicą
Bezpieczny wyjazd jako opiekunka osób starszych Białystok

Czy w trakcie pandemii praca poza granicami kraju jest bezpieczna?

Ogród w domu - jak sadzić warzywa i kwiaty w warunkach domowych?

Nie trzeba ruszać się z domu, by stworzyć idealne miejsce dla swoich roślin!

Konkurs Ziaja