Fitness - Kobieta

Jak wrócić na siłownie po dłuższej przerwie od ćwiczeń? - praktyczne porady

2021-09-06 12:42:56

Wakacje dla wielu z nas były momentem, w którym mogliśmy odpocząć nie tylko od pracy, ale pozwoliły nam także przerwać rutynę. Dla niektórych z nas przerwanie rutyny może się wiązać z trudnym powrotem do wcześniej nabytych nawyków przed wakacjami. Mając stały plan dnia, łatwiej wykonać nawet te rzeczy, które niekoniecznie są dla nas przyjemne. Powrót do ćwiczeń po dłuższej przerwie również nie jest łatwym zadaniem. Jak się zmotywować, aby wrócić na siłownie i od czego zacząć swoje treningi?

Fitness - powrót na siłownięMotywacja do ćwiczeń jesienią

Powrót do regularnego ćwiczenia nie jest prostym zadaniem. Dla wielu z nas szczególnie zachęcające mogą być zakwasy, które pojawiają się po pierwszym treningu. Zrozumienie, w jakim aktualnie jesteśmy stanie fizycznym, może działać na nas na dwa różne sposoby. Gorsza wytrzymałość podczas treningu może nas zniechęcić do podjęcia się dalszego ćwiczenia lub pokaże nam, że mamy nad czym pracować, co zmotywuje nas do częstszego przychodzenia na siłownię. 

Zobacz też: Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę.

Nowe ubrania na siłownie

Warto jednak zauważyć, że ciężkie jest zrobienie tego pierwszego kroku, którym jest samo pójście na siłownie, czy wyście na bieganie. Co więc może nas zachęcić do powrotu do ćwiczeń? Może być to nowy strój na siłownie. Ubrania, które nie tylko będą się zgrywały kolorystycznie, ale będą komfortowe do noszenia podczas wykonywania ćwiczeń. Dobrze dopasowany strój może nas nie tylko zachęcić do regularnej aktywności, ale także wpłynąć na pewność siebie. Małe zakupy przed pójściem na siłownie są też formą urzeczywistnienia naszych planów w związku z powrotem na siłownie. 

Wspólne treningi ze znajomymi

Dla tych, których powrót na siłownie staje się ogromnym wyzwaniem, warto znaleźć znajomego, który zmotywuje nas do wspólnych ćwiczeń. Umawianie się na zajęcia zumby, na konkretną godzinę z bliską nam osobą nie jest już tylko zobowiązaniem wobec nas samych, ale także wobec naszych znajomych. Takie zobowiązanie może nas nie tylko zmotywować do ćwiczeń, ale będziemy szli na zajęcia z myślą, że spędzimy miło tam czas, bo wiemy, że zobaczymy tam daną osobę.

Stopniowe wracanie do formy

Wracając do ćwiczeń, należy pamiętać, żeby powoli zwiększać ich natężenie i nie wymagać od siebie formy, jaką mieliśmy przed naszą przerwą chodzenia na siłownie. Stopniowe powracanie do regularnych ćwiczeń i zwiększenie ich poziomu trudności pozwoli nam na uniknięcie kontuzji. Odpowiednia rozgrzewka i rozciąganie na koniec treningu również zabezpieczy nas przed urazami na siłowni. 

Szukanie motywacji szczególnie podczas deszczowych dni może być szczególnie trudne. Warto jednak pamiętać o tym, że ćwiczenia są czymś, co robimy dla siebie. Pozwolą nam one nie tylko wyznaczyć cele w tygodniu, ale także sprawi to, że będziemy w stanie wyznaczyć czas tylko dla siebie, który w momencie, w którym poświęcimy się całkowicie pracy.  

BS

fot. Li Sun z Pexels

Słowa kluczowe: ćwiczenia, powrótn na siłownie, jesień
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Jazda na rolkach
Zalety jazdy na rolkach - ile kalorii można spalić?

Dlaczego warto jeździć na rolkach?

Polecamy
maty do jogi
Mata do jogi - jak wybrać dobrze?

Czym różnią się maty do jogi, jaka powinna być jej grubość i jak dobrać ją do rodzaju jogi, którą uprawiamy?

Fitnessowa rewolucja, czyli jak trenerzy na Youtubie pomogą ci uzykać wymarzoną sywetkę

Pragniesz schudnąć, ale nie chcesz iść na siłownie? Z ich pomocą zrzucisz zbędne kilogramy w domu!

Ostatnio dodane
siłownia
Dlaczego tracimy motywację do ćwiczeń?

Sprawdź, jak zachować regularność w swoich treningach.

wakacje
Ile kalorii możemy spalić podczas letnich aktywności fizycznych?

Jaki sport warto uprawiać podczas urlopu?

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?