Niezbędnik - Kobieta

Jak wyczyścić piekarnik?

Czyszczenie piekarnika

2018-02-23 14:32:16

Nie jest tajemnicą, że o sprzęty i artykuły gospodarstwa domowego trzeba dbać. Niektóre z nich są przez wiele osób zapuszczane i czyszczone bardzo rzadko. Jednym z urządzeń, o które nie zawsze dobrze dbamy jest piekarnik. To właśnie w nim przygotowujemy wiele potraw, pieczemy ciasta, zapiekanki i wiele innych dań. Często podczas pieczenia na urządzenie kapie tłuszcz i sos, który przywiera do blach. Czyszczenie piekarnika dla wielu nie jest ulubionym zajęciem, więc sprzęt często pozostaje nieumyty po przygotowaniu posiłku. Jak wyczyścić piekarnik, aby lśnił czystością , a jego mycie nie zajmowało wielu godzin? Oto sposoby!

Jak wyczyścić piekarnik?

Czyszczenie piekarnika

Bardzo ważne jest, aby każdy sprzęt w kuchni myć regularnie. Zapuszczenie urządzeń i brak systematyczności w ich czyszczeniu powoduje, że przygotowanie potraw może stać się prawdziwym utrapieniem. Gotowanie i pieczenie nie tylko staje się udręką, ale również mało estetyczym zajęciem, które w połączeniu z brudnym sprzętem jest po prostu...niesmaczne. W przypadku czyszczenia piekarnika należy po każdym skorzystaniu z niego dokładnie wymyć wszystkie jego części i zakamarki. Często w małych zagłębieniach tkwią okruchy i odpady z potraw, które zostały w nim przygotowane. Jak umyć piekarnik, aby pieczenie w nim jedzenia było przyjemne, estetyczne i zdrowe? Najlepiej będzie zastosować domowe sposoby, które na pewno pomogą.

Jak czyścić piekarnik?

W przypadku bardzo zapuszczonego sprzętu istotne jest, aby po kolei namoczyć wszystkie jego części. Blachy, kratki i ścianki należy nawilżyć gorącą wodą z odpowiednim płynem (może być to płyn do naczyć). Aby zaschnięte plamy lepiej zeszły, warto czynność kilka razy powtórzyć, a np. blachy pozostawić namoczone przez około godzinę. Po tym czasie czyszczenie piekarnika będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Jak umyć piekarnik?

Na pewno skutecznym sposobem na czyszczenie piekarnika jest użycie sody oczyszczonej. Do miski wystarczy wsypać 2-3 łyżki tego produktu, dodać odrobinę octu i całość wymieszać z niewielką ilością wody. Taką masę nakładamy na szmatkę i przecieramy namoczone wcześniej części naszego sprzętu. Tego typu sposób na pewno pomoże umyć piekarnik i sprawi, że będzie on w końcu błyszczeć. Czym umyć piekarnik, jeśli w pobliżu nie mamy sody oczyszczonej? Dobrym sposobem na wyczyszczenie trudnych zabrudzeń jest także sok z cytryny, który należy umieścić w naczyniu żaroodpornym i wsadzić do piekarnika na kilkanaście minut. Po takim zabiegu sprzęt będzie znacznie łatwiejszy do umycia.

Planujesz zakup nowego piekarnika? Zobacz ranking piekarników: https://www.ceneo.pl/rankingi/ranking-piekarnikow

gol

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: jak umyć piekarnik, jak czyścić piekarnik, czym umyć piekarnik
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!
Skuteczne sposoby na otwarcie słoika

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!

Polecamy
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Brak zdjęcia
Indeks glikemiczny

Tabela z wartością kaloryczną i indeksem glikemicznym, co jesz na co dzień.

Ostatnio dodane
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.